02188880006

info [ at ] kararegister.com

میدان ونک، تقاطع ملاصدرا و کردستان، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 5

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

"کارا ثبت ارائه دهنده ی برترین خدمات در امور ثبتی"

هر شرکت باید نام مخصوص به خود داشته باشد،نام شرکت مشخصه ای است که هویت او را معلوم و موجب شناسایی وی شده و تمیز آن را از دیگر شرکت ها،امکان پذیر می سازد.پس از ثبت شرکت ،قانون شرکت را به این نام به عنوان یک شخص حقوقی شناخته و تحت حمایت قرار می دهد. از آن جا که شخصیت حقیقی شرکاء از شخصیت حقوقی و تجاری آن ها منفک می باشد ،بطور معمول اسم شرکت غیر از اسم حقیقی یا تجاری شرکاء انتخاب می گردد و قانون تجارت نیز در این خصوص صراحت دارد که شرکت تحت اسم مخصوصی تشکیل خواهد شد.
برای تعیین نام شرکت،موسسین باید بدواَ نظر مساعد اداره ثبت شرکت ها را کسب نمایند. در انتخاب نام شرکت می بایست به نکات ذیل توجه داشت:
نام انتخابی،دارای سابقه ثبت نباشد؛دارای معنا و مطابق با فرهنگ اسلامی باشد؛حداقل سه سیلاب باشد؛لاتین نباشد،واژه ی بیگانه نباشد و فارسی باشد.
امروزه انتخاب نام شرکت بسیار سخت تر از گذشته شده است،چرا که حجم اسامی ثبت شده ی شرکت در دهه های اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است.چنانچه نامی قبلاَ در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده باشد دیگر قابلیت ثبت در آن اداره ی محترم را ندارد.بدین منظور،جهت پیشگیری از رد نام  در سامانه ی اداره ی ثبت شرکت ها،قبل از ثبت نام شرکت در سامانه ی ثبت شرکت ها،از نام انتخابی خود استعلام بگیرید.

 

مهم ترین مقالات ثبتی:
-شرایط تاسیس و ثبت شرکت دارویی
- ثبت تغییرات شرکت به چه صورت انجام می شود؟
- نکاتی که درباره ثبت شرکت استارت آپ ( نوپا ) باید بدانید
-ثبت شرکت معماری شامل چه مراحلی است؟
- شرایط و مدارک لازم جهت ثبت شرکت پیمانکاری

روش استعلام نام شرکت:

به منظور حصول اطمینان از عدم ثبت نام انتخابی شرکت می توانید به پایگاه های اینترنتی ذیل مراجعه فرمایید.
1-پایگاه اینترنتی استعلام اشخاص حقوقی کشور به نشانی http://www.ilenc.ir
این سامانه از معتبرترین روش ها جهت استعلام نام شرکت می باشد که زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است و علاوه بر شرکت ها تمامی اشخاص حقوقی کشور نظیر ارگان های دولتی و شهرداری ها را در بر می گیرد.
پس از وارد شدن در سامانه،درج نمودن حداقل یکی از سه قلم اطلاعاتی ذیل الزامی است.
1-شماره ثبت
2-شناسه ملی
3-نام شخصیت حقوقی 
با وارد نمودن حداقل یکی از اطلاعات فوق،در صورتیکه شرکت مورد نظر قبلا ثبت شده باشد اطلاعات کلی آن شامل نام کامل،تاریخ تاسیس و ثبت،شناسه ملی واحد ثبتی آدرس و کد پستی شرکت قابل روئت می باشد.
2- پایگاه اطلاعاتی روزنامه رسمی کشور به نشانی http://rrk.ir
در این روش برای استعلام نام شرکت،پس از ورود به سامانه ی فوق به قسمت آگهی های قانونی مراجعه کنید و با قید نام و تکمیل سایر اطلاعات خواسته شده بر روی گزینه ی جستجو کلیک نمایید.در این پایگاه اینترنتی، تمامی آگهی های
اشخاص حقوقی به همراه اطلاعاتی نظیر نام شرکت،موضوع شرکت و مشخصات اعضای شرکت جهت اصالت سنجی در دسترس خواهد بود.
در انتخاب نام شرکت،رعایت نکات ذیل الزامی است.
-در انتخاب اسامی،از عناوین ایثارگران و شاهد و امثالهم که انحصاراَ تحت نظارت سازمان محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد استفاده نشود.
_استفاده از اسامی مشهوره که باعث فریب افکار عمومی می شود ممنوع می باشد.
_از عنوان های دانشمندان و کاشفان در عصر حاضر انتخاب نشود.
_در انتخاب نام شرکت حتماَ باید از اسم خاص استفاده شود.
_برای انتخاب نام شرکت،نباید از کلمات کلیشه ای و خسته کننده استفاده کرد.
_استفاده از اسامی شهرها و رنگ ها و اعداد در اسم شرکت مانعی ندارد اما این کلمات جزء اسم شرکت شمرده نمی شوند و اسم شرکت باید غیر از این کلمات شامل سه کلمه باشد.
_اشخاص حقوقی که ثبت نام پیشنهادی آن ها مستلزم اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح است باید پیش از ارایه تقاضای ثبت تاسیس به مرجع ثبت شرکت ها،به طریق مقتضی نسبت به اخذ مجوز اقدام و به ضمیمه مدارک تسلیم نمایند.
_استفاده از کلماتی از قبیل بنیاد،انجمن،کانون،تشکل،بانک،بهداشت،گمرک،ارشاد،تبلیغ،لیزینگ و ...در نام شرکت یا موسسه ،مستلزم اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح می باشد.
_استفاده از اسامی ائمه و نام های متبرکه در موسسات خیریه،فرهنگی و شرکت های خدمات زیارتی پس از اخذ مجوز و در صورت رعایت سایر موارد ،ممکن می باشد.
از همراهیتان سپاسگزاریم.
جهت مشاوره در انتخاب نام شرکت، با همکاران فوق حرفه ای ما در "کارا ثبت" تماس حاصل نمایید.
کارشناسان ما،با کارنامه درخشان حقوقی و ثبتی و با داشتن چارچوب محکم قانونی همیشه همراه شما خواهند بود.