02188880006

info [ at ] kararegister.com

میدان ونک، تقاطع ملاصدرا و کردستان، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 5

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

حسابداری سیستمی است که در آن فرآیند ارزیابی عملیات مالی شرکت نظیر ثبت درآمدها و هزینه های شرکت  و همچنین تنظیم اظهارنامه مالیاتی و نظارت بر پرداخت صحیح مالیات ها انجام می گیرد.امروزه شرکت های حسابداری با فراهم آوردن اطلاعات مالی _با استفاده از استانداردهای حسابداری_ کمک می کنند تا افراد ذی نفع درون سازمانی مثل مدیران سازمان و یا برون سازمانی مثل بانک ها بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند.


شرکت حسابداری همانند سایر شرکت ها می بایست به ثبت برسد. جهت ثبت شرکت با موضوعات فعالیت مرتبط با جامعه ی حسابداران،اخذ مجوز از جامعه ی حسابداران رسمی ایران ضروری است.لذا نام های درخواستی حسابرسی و یا بازرس قانونی با موضوع فعالیت ارائه ی خدمات حسابرسی و بازرس قانونی شرکت ها نیاز به اخذ مجوز از آن مرجع محترم را دارد.(مستندات:قانون استفاده از خدمات تخصصی و حرفه ای حسابداران ذیصلاح به عنوان حسابدار رسمی مصوب 21/10/1372؛مواد (24)و (25)اساسنامه ی جامعه ی حسابداران مصوب هیاًت وزیران 28/6/1378)
شرکت حسابداری را می توانید در قالب شرکت سهامی خاص و یا با مسئولیت محدود به ثبت برسانید.در ذیل به شرایط و مدارک مورد نیاز برای ثبت این شرکت ها می پردازیم. لازم به یادآوری است،شما عزیزان چنانچه در هر یک از مراحل ثبت با مشکل مواجه شدید می توانید با کارشناسان فوق حرفه ای ما در کارا ثبت تماس حاصل فرمایید.

  • شرایط لازم جهت ثبت شرکت حسابداری سهامی خاص عبارت است از:

-حداقل 3 نفر عضو+ 2 نفر بازرس
-حداقل  35 درصد سرمایه نقداَ پرداخت شود.
-حداقل سرمایه 1000000ریال

  • مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت  حسابداری سهامی خاص :

-کپی مدارک شناسایی کلیه اعضا (کارت ملی و شناسنامه)
-امضای اقرارنامه
-اصل گواهی عدم سوپیشینه
-اخذ مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع
-(تنظیم وکالتنامه بنام وکیل،چنانچه امور توسط وکیل انجام می شود)

  • شرایط ثبت شرکت حسابداری بامسئولیت محدود عبارتند از:

-وجود حداقل 2 نفر عضو
-حداقل سرمایه 10.0000 ریال
-تعهد با پرداخت کل سرمایه

  • مدارک ثبت شرکت حسابداری با مسئولیت محدود:

-کپی مدارک شناسایی(کپی شناسنامه و کارت ملی)
-اصل گواهی عدم سوء پیشینه
-امضای اقرارنامه
-مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع
پس از فراهم نمودن مدارک فوق،شرکتنامه(برای شرکت های مسئولیت محدود)،اظهارنامه،اساسنامه و صورتجلسات مجمع عمومی شرکت را تهیه نمایید و با ورود به سامانه ی اداره ی ثبت شرکت ها،بر روی قسمت (ثبت تاسیس) کلیک کنید و ضمن تکمیل اطلاعاتی که از شما خواسته شده است مدارک مربوطه را در سامانه بارگذاری نمایید.
اگر، اطلاعات را به درستی در سامانه درج کرده باشید از شما خواسته می شود تا مدارک را از طریق پست به اداره ثبت شرکت ها ارسال کنید.با ارسال مدارک،متصدی ثبت آن ها را مورد بررسی قرار می دهد تا بی نقص بودن آن محرز گردد.در صورتی که کارشناس مربوطه هیچگونه ایرادی در مدارک مشاهده ننماید،از متقاضی دعوت به عمل می آورد تا همراه با اصل مدارک جهت اخذ امضا به اداره رجوع نماید.پس از تایید و امضای رییس اداره،آخرین مرحله جهت ثبت شرکت حسابداری،درج آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی می باشد.با درج آگهی در روزنامه، کار ثبت به پایان رسیده است.
پس از ثبت شرکت، نسبت به تشکیل پرونده دارایی شرکت و اخذ کد اقتصادی و همچنین پلمپ دفاتر تجاری شرکت اقدام نمایید.
از انتخابیتان متشکریم.
کارشناسان ثبت شرکت کارا افتخار دارند با مشاوره تلفنی در خدمت شما عزیزان باشند.
همراهی متخصصان مجرب مارا در کارا ثبت تجربه کنید.

  • شماره تماس:88880006-021
  • نشانی: تهران،میدان ونک،تقاطع ملاصدرا و کردستان،بن بست فرشید،پلاک 8،واحد 4

 

مقالات مرتبط