02188880006

info [ at ] kararegister.com

میدان ونک، تقاطع ملاصدرا و کردستان، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 5

شرایط و مدارک لازم جهت ثبت شرکت در دبی - 5.0 از 5 بر اساس 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

امارات متحده عربی نزدیکترین کشورها به ایران است که یکی از بالاترین رونق های بازار در جهان را دارد. این کشور در سالهای اخیر دارای رشد بی سابقه در زمینه تجارت بین الملل بوده و می تواند مقصد خوبی برای ثبت شرکت شناخته شود.

دبی شهر یست که یکی از سریع ترین رشدهای اقتصادی را در جهان داشته دارای بالاترین استانداردهای زندگی می باشد و محل ثبت بسیاری از شرکتهای بزرگ منطقه ای نیز هست.
منطقه امارات متحدده عربی از مشهورترین مناطق در خصوص راه اندازی صنایع، فن اوری، خودرو .. می باشد چرا که هر بخش از این منطقه آزاد برای یک فعالیت خاص طراحی شده است. از معروفترین مثالهای منطقه آزاد، منطقه رأس الخیمه می باشد. منطقه ای که بهترین امکانات از جمله، مالیات صفر درصد، مالکیت صد در صد افراد خارجی، بازگشت صد در صد سرمایه.. را در اختیار قرار می دهد.
ثبت شرکت در مناطق خشکی و مناطق دریایی دبی
شرکتهایی که در خشکی ثبت می شوند به فعالیت در بازارهای امارات متحده عربی می پردازند. گواهی ثبت شرکت در این خشکی ها اجباری است. ثبت شرکت در این مناطق شاید کمی سخت تر باشد اما جهت کسب سود بیشتر بهترین گزینه است. شرکتهای رایج در این مناطق عبارتند از :
_ شرکت با مسؤلیت محدود: نوعی از ثبت شرکت در دبی است که تمامی سهامداران مسؤلیتهای محدود ،معادل سرمایه اول ثبت شرکت در قبال ضررهای شرکت دارند.
_ شرکت سهامی خاص: این نوع شرکت، با حضور سه شریک یا بیشتر و با حداقل دو میلیون درهم سرمایه تشکیل می شود.
_ مشارکت محدود با سهام: که بر طبق ماده 256 قانون فدرال ثبت شرکت در دبی، نوعی از شرکت است که از دو نوع شریک تضامنی و مشارکتی تشکیل می شود. شریکهای تضامنی به صورت مشترک مسؤل قرض ها و دیون شرکت هستند. (به اندازه کل دارایی شان ) و باید حتما اماراتی باشند. اما شریک مشارکتی به اندازه سهامشان مسؤلند.
_ شرکت تضامنی" که نوعی از شرکت است که تمامی سهامداران به صورت مشترک نسبت به بدهی ها و قروض شرکت مسئولیت دارند و تمامی شرکا باید دارای ملیت اماراتی باشند.
_ و نوعی دیگر از شرکت قابل ثبت در دبی شرکت مختلط غیر سهامی است که از یک شریک ضامن یا بیشتر و یک شریک محدود یا بیشتر تشکیل می شود. که شریکهای ضامن که باید اماراتی باشند در قبال قروض شرکت به اندازه دارایی خود مسؤلند و شریکهای محدود بیشتر از مقدار سهامشان در سرمایه شرکت.
ثبت شرکت در مناطق دریایی دبی
قانون ثبت شرکت در مناطق دریایی دبی در سال 1984 تصویب شد. از جمله مزیتهایی که برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در منطقه آزاد دبی ایجاد انگیزه می کند عبارتند از :
_ معافیت مالیاتی کامل. ( شخصی، مشارکتی، سرمایه ای)
_ عدم اجبار جهت سپرده سرمایه گذاری در بانکها برای اشخاص
_ مالکیت صد در صد خارجی
_ عدم اجبار در تقسیم سرمایه در مناطق آزاد.
_ اختصاص حسابهای بانکی تنها به خود سهامداران.
این شرکت ها تنها با حضور یک سهامدار قابل تأسیس بوده و می تواند اعضای بسیاری داشته باشد. شرکت توسط دو رئیس و یک منشی مدیریت می شود.
مدارک لازم برای ثبت شرکت در دبی
_تعیین نام معتبر برای شرکت
_ مشخصات کامل تمام سهامداران وکارکنان ( نام،نام خانوادگی، آدرس و ملیت)
_ اسکن پاسپورت ودر صورت نبودن پاسپورت ترجمه رسمی مدارک شناسایی
_ ترجمه رسمی یک قبض برای تأیید آدرس.
شرایط مالکیت شرکت در دبی
غیر از شرکتهایی که دارای مجوز حرفه ای هستن در دبی یا دیگر شهرهای امارات متحده عربی هر شرکتی باید 51 درصد سهام خود را توسط اتباع امارات متحده عربی تأمین کند. استثنائات آن عبارتند از:
_ در صورتیکه شرکت در یک منطقه آزاد در دبی تشکیل شود.
_ زمانیکه مطابق قانون ،صد در صد مالکیت محلی الزامی باشد.
_ درمواردی که شرکت کاملا متعلق به شورای همکاری خلیج فارس است، باید با یک شرکت دیگر متعلق به اتباع امارات عربی وارد همکاری شود.
_ در شرکت های حرفه ای یا صنعتگری که مالکیت خارجی ها مجاز است.
_ در مواردی که یک نهاد خارجی یک دفتر نمایندگی یا شعبه در امارات متحده عربی ثبت می کند.
ثبت شرکت در دبی به منظور اخذ اقامت امارات
در روش دریافت اقامت دبی با ثبت شرکت در دبی، فرد قادر است با ثبت یک شرکت قانونی و ثبت به عنوان سرمایه گذار یا مدیر عامل، نسبت به اخذ اقامت دبی برای خود و دیگر افراد خانواده اقدام کند. در صورتیکه به روش حرفه ای و صحیح و با رعایت اصول حقوقی، ثبت شرکت در دبی صورت نگیرد هر سال هزینه های زیادی به فرد تحمیل خواهد شد. هزینه های دارایی، عوارض شهرداری، جوازها و...
چنانچه هدف از ثبت شرکت در دبی اخذ اقامت در این منطقه یا انجام سرمایه گذاری باشد روش های دستیابی به این خواسته ها متفاوت می باشد. شایان ذکر است متقاضیان محترم می توانند از طریق موسسه حقوقی کارا ثبت به عنوان مشاور و مجری در امور ثبت شرکت ها در این امر اقدام نمایند. مدارک و تقاضانامه ها توسط کارشناسان مجرب ثبت کارا با دقت بررسی شده و چنان چه از نظر قانونی مشکلی نداشته باشند تایید شده و پس از آن مراحل ثبت شرکت از سمت متخصصان مجرب کارا ثبت انجام می شود.