02188880006

info [ at ] kararegister.com

میدان ونک، تقاطع ملاصدرا و کردستان، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 5

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

در چرخه تولید همیشه افرادی هستند که در تلاشند تا اجناس و خدماتی را ارائه دهند . برای معرفی این کالا و یا خدمات ، اساسی ترین راه ، " انتخاب برند " است. در این رابطه، برندها می توانند معرف مرغوبیت کالا یا خدمات محسوب شوند و نظر مخاطب را جذب و انگیزه لازم برای خرید و مصرف را در او ایجاد نمایند.

ده نکته مهم در ثبت برند

ثبت علائم تجاری شامل چه مواردی است؟

از طرفی دیگر، وجود علامت تجاری یا اصطلاحاَ برند، شرکت ها و سازمان ها را تشویق می کند که کیفیت و کمیت تولیدات و سرمایه خود را افزایش دهند و برای کیفیت بهتر سرمایه گذاری کنند.
به موجب قانون، حق استعمال انحصاری علامت تجاری فقط برای کسی شناخته خواهد شد که علامت خود را به ثبت رسانیده باشد.مالک علامت تجاری ثبت شده بر اساس حق اسنعماری انحصاری که به دست می آورد می تواند :
1- خواستار منع استعمال علامت تجاری یکسان یا مشابه با علامت خود که از سوی شخص دیگر و بدون اجازه او صورت می گیرد، شود. تقاضای منع استعمال در دادگاه قابل ارائه است.
2- خواستار رد اظهارنامه ثبت علامت تجاری یکسان یا مشابه خود که از سوی شخص دیگری در اداره مالکیت صنعتی ارائه شده است بشود.
3- خواستار ابطال ثبت علامت تجاری یکسان یا مشابه با علامت تجاری خود توسط دیگران شود.
لازم به توضیح است، حق استعمال انحصاری در تمامی نقاط کشور ایران قابل استناد است و در واقع اصل صلاحیت سرزمینی حاکم بوده و محدود به مکان خاصی نمی باشد لذا هر کس در هر نقطه از ایران علامت تجاری ثبت شده داشته باشد، می تواند منع استفاده آن را تقاضا نماید .
شاید در نگاه اول این طور به نظر برسد که ثبت برند، ربطی به معروف شدن یک برند ندارد ولی باید گفت که هر چقدر هم در برندسازی یک برند موفق باشیم اما آن برند را به ثبت نرسانده باشیم، به این معنی است که تمام زحمات ما به هدر رفته است، چرا که رقیبان ما می توانند برندی که ما آن را برندسازی کرده ایم به ثبت برسانند و مالک حقیقی و یا حقوقی آن شوند، پس ثبت برند و اخذ مالکیت ده ساله ی آن، امری است خطیر و ضروری.
نظر به اهمیت ثبت برند، در ذیل به مهم ترین اصول آن می پردازیم. شایان ذکر است، خوانندگان عزیز در صورت نیاز به هرگونه مشاوره تخصصی در این رابطه می توانند با همکاران ما در ثبت شرکت کارا تماس حاصل نمایند. پاسخگویی و مشاوره رایگان از جمله نکات قابل توجه در کارنامه درخشان این مرکز می باشد.

  • انتخاب نام برند

مهم ترین اصل در ثبت نام برند، این است که قانونی بوده و قابلیت ثبت داشته باشد. برای این منظور نام انتخابی می بایست جدید بوده و تکراری نباشد. همچنین، نام انتخابی نباید مشتری را از لحاظ جنس یا مبدا علامت به اشتباه بیندازد. از جمله سایر معیارهای انتخاب نام برند می توان به موارد ذیل اشاره نمود :
- جذابیت و منحصر به فردی
- توانایی ارتباط با مصرف کنندگان
- انتخاب نام بر اساس نوع کارکرد و هدف
- انتخاب نام تجاری کوتاه به عنوان یک میان بر
متقاضیان محترم، در این رابطه می توانند از مشاوره کارشناسان مجرب ما در ثبت شرکت کارا بهره مند گردند. به منظور حصول اطمینان از عدم ثبت نام برند مورد نظر ، کارشناسان ما از نام پیشنهادی شما استعلام خواهند گرفت و شما را در انتخاب نامی مناسب یاری خواهند داد.

  • اقدامات لازم جهت ثبت برند

پس از انتخاب برند، اصلی ترین موضوع در ثبت برند، تنظیم صحیح و بدون ایراد اظهارنامه تسلیمی به اداره مالکیت معنوی می باشد، به طوری که اگر در هنگام تنظیم اظهارنامه ثبت برند، اشتباهی رخ دهد مدت زمان طولانی  از دست خواهد رفت.
در صورت تایید اظهارنامه ، در گام بعدی مدارک لازم را برای اداره مالکیت ارسال نمایید و مجدداَ با وارد نمودن شماره پیگیری خود در سامانه منتظر تایید مدارک بمانید .
چنانچه مدارک نیز تایید گردد می بایست روزنامه رسمی نوبت اول برند به ثبت برسد .
سپس، طبق قانون باید منتظر ماند تا اگر کسی شکایتی نسبت به بردندتان که آگهی شده نداشت ، پس از گذشت یک ماه مهلت قانونی آگهی نوبت دوم را به ثبت رساند.
در صورت نیاز به هرگونه مشاوره تخصصی در زمبنه ثبت برند می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.
ثبت شرکت کارا، با بهره گیری از متخصصان کارا و توانمند آماده ارائه ی خدمات به شما متقاضیان عزیز می باشد.