02188880006

info [ at ] kararegister.com

میدان ونک، تقاطع ملاصدرا و کردستان، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 5

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

هنر قلم زنی عبارت است از تزئین و کندن نقوش بر روی اشیا فلزی به ویژه مس، طلا و برنج. تهیه و ساخت اشیاء نقره ای و قلم زنی روی آن ها از گذشته های بسیار دور در ایران رواج داشته و در حال حاضر نیز در شهرهای شیراز، اصفهان ، تبریز ، تهران و ... گروه هایی از هنرمندان مشغول به کار در این زمینه هستند.

- ثبت شرکت فرهنگی هنری چگونه است؟

از آن جا که فعالیت در قالب شرکت، دارای فواید بیشتری نسبت به فعالیت تجاری انفرادی است، امروزه بسیاری از افراد در قالب شرکت، در رابطه با این هنر اصیل ایرانی فعالیت می نمایند . از جمله فواید شرکت تجاری نسبت به فعالیت تجاری انفرادی عبارت است از :
1- فعالیت در قالب شرکت موجب کسب اعتبار و شهرت تجاری می گردد.
2- فعالیت در قالب شرکت موجب تجمیع سرمایه ها و دانش های فنی و ایجاد یک سرمایه عمده و دانش فنی قابل توجه می گردد.
3- فعالیت در قالب شرکت تجاری موجب کسب سود بیشتر و توزیع زیان ها بین چند شریک و کم کردن بار خطرات سرمایه گذاری ( ریسک ) می گردد.
4- در برخی از قالب های شرکت های تجاری، مانند شرکت های سهامی یا با مسئولیت محدود، شرکاء نسبت به تمام دیون شرکت مسئولیت ندارند، بلکه مسئولیت محدود به میزان سهم الشرکه یا سهام آن ها است. این امر موجب امنیت خاطر سرمایه گذاران می گردد.
5- برخی از قالب های شرکت بنابر قانون و بنا به دلایلی خاص مورد حمایت دولت قرار می گیرند و تسهیلات در اختیار آن ها قرار داده می شود. مانند شرکت تعاونی.
6- در برخی از قالب های شرکت تجاری، مانند شرکت های سهامی و تعاونی، شرکاء ممکن است دائماَ کمتر یا بیشتر شوند یا به طور ارادی تغییر کنند ، اما در تمام این حالات شخصیت حقوقی شرکت ثابت و پابرجاست. از همین رو قالب های شرکت های تجاری از عمری طولانی برخوردارند.
تمامی افراد حقیقی و حقوقی، خارجی و ایرانی می توانند بدون هیچ محدودیتی شرکت ثبت کنند که البته شخص متقاضی باید دارای سن قانونی ( 18 سال ) باشد.
ثبت شرکت در زمینه قلم زنی ، مستلزم اخذ مجوز از " سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مربوطه " می باشد. پس از اخذ مجوز، می بایست نسبت به انتخاب قالب شرکت اقدام نمود. طبق آمارهای رسمی اداره ثبت شرکت ها، از میان هفت نوع قالب شرکتی رسمی ( سهامی، با مسئولیت محدود، تضامنی، نسبی ، مختلط سهامی، مختلط غیرسهامی، تعاونی )، اکثریت شرکت هایی که در این اداره ثبت شده و در نتیجه قانوناَ به رسمیت شناخته شده اند، از دو نوع شرکت سهامی خاص و بامسئولیت محدود هستند .

  • مدارک و اطلاعات لازم جهت ثبت شرکت قلم زنی :

1- کپی مدارک هویتی شامل شناسنامه و کارت  ملی ، گواهی عدم سوء پیشینه مدیر عامل و اعضای هیات مدیره، کپی شناسنامه و کارت ملی و گواهی عدم سوء پیشینه بازرس اصلی و علی البدل ( در شرکت های سهامی خاص)
2- تعیین نام شرکت ، موضوع فعالیت شرکت ، میزان سرمایه شرکت ، آدرس شرکت ( می بایست فقط در محدوده منطقه ثبتی باشد )، تعیین سهامداران و میزان سهام آن ها ، تعیین مدیران شرکت و سمت آن ها ( مدیر عامل ، رییس هیات مدیره ، نایب رییس هیات مدیره ) ،  اسامی اشخاصی که حق امضا دارند ، تعیین بازرسین شرکت ( مخصوص شرکت های سهامی خاص)

  • اقدامات لازم جهت ثبت شرکت قلم زنی

ثبت شرکت دارای روند حقوقی و قانونی خاصی است که در ذیل به بررسی این مراحل می پردازیم :
- مراجعه به سامانه اداره ثبت شرکت ها و تکمیل فرم ثبت نام
- اعلام تاییدیه نام شرکت در سامانه
- ارسال مدارک از طریق اداره پست به صورت سفارشی به اداره ثبت شرکت ها
- درج بارکد پستی در سامانه
- بررسی مدارک توسط کارشناسان اداره
چنانچه مدارک تقدیمی کامل بوده و نقصی نداشت کارشناس مربوطه نسبت به تهیه پیش نویس آگهی ثبت اقدام می نماید که در اینصورت باید شخص متقاضی یا وکیل ثبت شرکت کارا ، برای اخذ مدارک ثبتی و امضاء ذیل دفاتر به اداره ثبت مراجعه نماید.( در این مرحله همراه داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی الزامی است )
درج آگهی تاسیس در روزنامه رسمی کشور و پرداخت هزینه آن آخرین اقدام جهت ثبت شرکت قلم زنی می باشد.
جهت ثبت شرکت با ما تماس حاصل فرمایید.  
همکاران ما در ثبت شرکت کارا ، در کوتاه ترین زمان ممکن شما را تا رسیدن به اهدافتان یاری خواهند کرد.