02188880006

info [ at ] kararegister.com

میدان ونک، تقاطع ملاصدرا و کردستان، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 5

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کیک و کلوچه یکی از خوراکی های پرمصرف در بین خانواده هاست. چرا که این خوراکی سرشار از انرژی بوده و همچنین توانایی سیرکنندگی بالایی دارد.
امروزه، مجموعه های بسیاری در زمینه تولید کیک و کلوچه به صورت صنعتی فعالیت دارند و این محصول جای خود را در سبد خرید افراد باز کرده است.

از آنجایی که این محصولات همگی شبیه هم هستند شما دوستان عزیز می توانید با ثبت برند، خودتان را متمایز کنید . از طریق ثبت برند مشتریان می توانند محصولات را از هم تشخیص دهند و متوجه بشوند که این علامت مربوط به کدام کارخانه است.
اما چه افرادی می توانند نسبت به ثبت برند اقدام نمایند ؟ ثبت کدام علائم تجاری ممنوع است ؟ مدارک لازم برای ثبت برند کیک و کلوچه چیست ؟ ما در این مقاله به طور کامل به این موضوع پرداخته ایم. با ما در ثبت شرکت کارا همراه باشید.

  • چه افرادی می توانند نسبت به ثبت برند اقدام کنند ؟

هر شخص اعم از حقیقی یا حقوقی (شرکت یا فرد) مدارکی دال بر تولید- توزیع- بسته بندی- خرید و فروش و یا واردات و صادرات کالا) و یا مدارکی جهت فعالیت در زمینه خدماتی خاص داشته باشد می تواند در همان زمینه تقاضای ثبت نام و لوگوی خود را بدهد.

  • ثبت کدام علائم تجاری اجباری است ؟

به موجب مصوبه ی سوم اردیبهشت 1328 هیاًت وزیران، ثبت علائم برای هر یک از این موارد اجباری است:
الف) داروهای اختصاصی مورد استفاده ی طبی
ب) مواد غذایی که در لفاف و ظروف مخصوص عرضه می شوند مانند کنسرو مواد غذایی،"  آردهای مخصوص " ، چای های مختلف ، کاکائو ، شکلات ، آب نبات ، پنیر ، شیر ، مربا ، ترشی ، کره و روغن های مختلف و غیره.
ج)  آب های گازدار
ه) لوازم آرایش که برای استعمال مستقیم بر روی پوست انسان به کار می رود.
لذا به موجب این ماده، تمام اجناس دارویی و طبی و مواد غذایی مذکور در آن آیین نامه،اعم از آن که در داخل ایران ساخته و یا در خارج ساخته و وارد کشور شود و در بازار تحت اسم مشخصی که بر روی برچسب آن زده می شود به معرض فروش قرار گیرد باید دارای علامت صنعتی یا تجارتی ثبت شده بوده و در روی برچسب نکات زیر تصریح شود: الف-اسم تجاری و نشانی سازنده ی جنس با قید کشور مبدا ب-شماره ثبت علامت در ایران

  • علائم ممنوع در ایران

مطابق ماده 5 قانون ثبت علائم و اختراعات ایران ، ثبت علامت ذیل ممنوع است :
1- بیرق مملکتی ایران و هر بیرق دیگری که دولت ایران استعمال آن را به طور علامت تجاری منع کند. علامت هلال احمر ، نشان ها ، مدال ها . انگ های دولت ایران .
2- کلمات و یا عباراتی که موهم انتساب به مقامات رسمی ایران باشد. ( از قبیل جمهوری اسلامی ، انقلابی ، دولتی و غیره )
3- علامات موسسات رسمی مانند آرم جمهوری اسلامی و هلال احمر و صلیب سرخ و غیره
4- علائمی که مخل انتظامات عمومی و یا منافی عفت باشد.

  • مدارک لازم جهت ثبت برند کیک و کلوچه

1- مدارک مثبت هویت متقاضی
الف) اشخاص حقیقی:کپی شناسنامه و کپی کارت ملی
ب) اشخاص حقوقی:آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت کپی شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء
2- مدارک نماینده قانونی:چنانچه تقاضا توسط نماینده قانونی(وکیل،دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و ....) به عمل آید مدارک آن ضمیمه گردد.
3-10 نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویر از علامت درخواستی حداکثر در ابعاد ده در ده سانتی متر
4- در صورت سه بعدی بودن علامت ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.
5- ارائه مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط
6- استفاده از حق تقدم:چنانچه متقاضی ثبت بخواهد به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم (حداکثر 6 ماه) استفاده نمایند می بایست مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف 15 روز از آن تاریخ تسلیم کنند.
7- نسخه ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و تاییدیه مقام صلاحیت دار
شایان ذکر است، ثبت علایم تجاری و اختراعات در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی در تهران که یکی از ادارات ثبت است انجام می گیرد.ماده 6 قانون ثبت علایم تجاری اداره ثبت علایم را شعبه مخصوصی از دفتر دادگاه شهرستان تهران می شمارد و به این ترتیب اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی قادر است تصمیماتی راجع به قبول یا رد علایم به عنوان شعبه دادگاه شهرستان اتخاذ کند.

  • اقدامات لازم جهت ثبت برند کیک و کلوچه

جهت ثبت برند ابتدا باید به سامانه اداره مالکیت معنوی به آدرس http://iripo.ssaa.ir  مراجعه کنید و سپس با ورود مشخصات مالک برند، محصولات مورد نظر، خود برند و طبقات مرتبط اظهارنامه ثبت علامت تجاری را پر کنید.
نکته : چنانچه لوگویی را برای ثبت داشته باشید در همین مرحله به همراه برند لوگوی شما نیز در اظهارنامه درج می شود و در صورت تایید ، ثبت لوگو به همراه ثبت برند برای شما انجام می شود. ( توضیح آنکه برند تجاری شما در کنار یک شکل یا لوگو قابل ثبت می باشد و پیشنهاد ما نیز به شما همین است زیرا در ذهن مخاطب بهتر و سریعتر جای می گیرد).
پس از 35 تا 40 روز کاری چنانچه برند شما تایید شود باید سایر مراحل ثبت برند مانند دو نوبت چاپ روزنامه و اخذ نصدیق برند انجام شود.