02188880006

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

قابل توجه متقاضیان ثبت شرکت در هندوستان ، در این مقاله قصد داریم اطلاعات مفیدی درباره کشور هندوستان و قوانین ثبت شرکت در آن ارائه نماییم. با ما در ثبت شرکت کارا همراه باشید.

هند یا هندوستان با نام رسمی جمهوری هندوستان، کشوری در جنوب آسیا است که پایتخت آن دهلی نو  می باشد. هند از شمال غربی با پاکستان، از شمال با چین ، بوتان ، نپال و تبت و از شمال شرقی با برمه و بنگلادش همسایه است. همچنین هند از باختر با دریای عمان و خلیج فارس، از خاور با خلیج بنگلا و از جنوب با اقیانوس هند مرز آبی دارد.
سرمایه گذاری  و ثبت شرکت در این کشور، یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری خارجی می باشد. از جمله این دلایل می توان به موارد ذیل اشاره کرد :
- وجود صنایع قدرتمند در تولید تجهیزات فناوری اطلاعات
- وجود صنایع قدرتمند طلا و جواهر
- وجود تولیدات شیمیایی
- تولید منسوجات و البسه با کیفیتی مطلوب
- اصلاح قوانین مالیاتی جهت تسهیل سرمایه گذاری در هند توسطشرکت ها و افراد خارجی
- سیاست درهای باز اقتصادی، ثبات سیاسی و تضمین امنیت سرمایه گذاری
- نزدیکی هند به بازارهای جنوب شرق آسیا و بازارهای اروپایی
- امکان انتقال راحت محصولات تولید شده در هند
- نیروی کار ارزان و امکان اتصال به بازارهای جهانی با کمترین هزینه
- ثبات اقتصادی و سیاسی هند
- زیرساخت های کافی از سوی دولت هند برای سرمایه گذاری خارجی
- هزینه پایین تولید برای سرمایه گذاری  
- مواد اولیه و منابع تولید در هند فراوان و با قیمت نازل در دسترس سرمایه گذار خارجی قرار دارد.
- هند با 84 کشور دنیا قرارداد معاهدات مضاعف را امضا کرده است. این معاهده اجازه می دهد که شرکت های ثبت شده در هند از مزایای کاهش مالیات تکلیفی خود در معامله با سایر کشورها بهره مند شوند.
- زبان انگلیسی زبان رسمی هند است و سرمایه گذاری خارجی را تسهیل می کند.

  • قوانین ثبت شرکت در هند

برای ثبت شرکت در هند ، سهامداران می توانند از هر ملیتی باشند و نیازی به حضور مستقیم در هند نیست. حداقل سرمایه اولیه لازم برای ثبت شرکت در هند 100 هزار روپیه ( حدود 20502 دلار ) لازم است و تعداد سهامداران باید حداقل دو نفر باشد .

  • طرق ثبت شرکت در هند

ثبت دفتر نمایندگی در هند :
در این نوع شرکت، تمامی مسئولیت های سرمایه گذاری در هند به عهده شرکت مادر است. با راه اندازی دفتر نمایندگی شرکت تجاری اصلی که لازمه آن اخذ مصون از نمایندگی های بانک مرکزی هند است ، امکان تجارت با شرکت های هندی، تسهیل صادرات و واردات در هندوستان و ایجاد همکاری های بین المللی در زمینه سرمایه گذاری در هند ایجاد خواهد شد.
ثبت شعبه شرکت در هند :
برای سرمایه گذاری در هند امکان ثبت شعبه ای از شرکت یا فعالیت تجاری و خدماتی یا بازرگانی در هند امکان دارد. شرکت های خارجی می توانند شعبه شرکت خود را پس از اخذ مجوز از بانک مرکزی هند و اداره ثبت شرکت ها در هند، راه اندازی کنند این شعب اقدام به ارائه خدماتی در زمینه فعالیت اصلی شرکت در هند خواهند نمود.
ثبت شرکت مستقل در هند :
اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند در قالب سرمایه گذاری مستقیم خارجی در هند، پس از به ثبت رساندن اساسنامه شرکت و پرداخت هزینه های متعلقه، شرکتی با هویت مستقل در هند تاسیس نموده و با آغاز فعالیت شرکت در هند، امکان سرمایه گذاری در هند وجود دارد. شرکت های خارجی می توانند سرمایه گذاری در هند را به صورت مستقل و مستقیم انجام دهند و یا برای سرمایه گذاری در هند با یک شریک هندی در زمینه تولید محصول و یا خدمات بازرگانی مشارکت نمایند.

  • مدارک لازم جهت ثبت شرکت در هند :

- دریافت PAN Card
- دریافت TAN card
- آدرس رجیستر شده برای 1 سال
- دریافت کد اقتصادی
- اخذ کد کارفرمایی DIN
- امضای الکترونیکی 2 ساله
- اخذ VAT
- اخذ کد واردات واردات و صادرات ( معادل کارت بازرگانی در ایران )
- افتتاح حساب بانکی
- پرداخت تمامی هزینه های دولتی و ایالتی