02188880006

info [ at ] kararegister.com

میدان ونک، تقاطع ملاصدرا و کردستان، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 5

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

" ثبت شرکت کارا، ارائه دهنده تخصصی ترین خدمات ثبتی "
سوئد با مساحت 449.964 کیلومتر مربع، چهارمین کشور بزرگ اروپا است. این کشور عضو سازمان ملل متحد، شورای اروپا، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، شورای توردیک و مدل نوردیک می باشد. همچنین سوئد هشتمین سرانه تولید ناخالص داخلی را در جهان دارا است و جایگاه خوبی در جنبه های مختلف مانند رفاه و توسعه انسانی دارد.

هرساله افراد زیادی تمایل دارند برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت وارد کشور سوئد شوند. حال چرا افراد این کشور را برای سرمایه گذاری انتخاب می نمایند؟ امتیازات ثبت شرکت در سوئد چیست ؟ چه شرکت هایی را می توان در سوئد به ثبت رساند ؟ جهت ثبت شرکت در سوئد چه مراحلی را می بایست طی کرد ؟ در این مقاله سعی شده است شما را با فرآیند ثبت شرکت در سوئد آشنا سازیم.

  • امتیازات ثبت شرکت در سوئد چیست ؟

دولت سوئد  افراد خارجی که قصد سرمایه گذاری در کشور سوئد را دارند مورد حمایت خود قرار می دهد . از جمله مهم ترین مزایای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئد می توان به موارد ذیل اشاره کرد :
- مالکیت 100% بدون نیاز به شریک محلی
- دسترسی به بازار اروپا
- قوانین تجاری و گمرکی آزاد در داخل اتحادیه اروپا
- مبادلات بانکی آن لاین، کارت های اعتباری، تسهیلات و خطوط اعتباری
- اجازه اقامت شنگن برای تمام اعضای خانواده
- افتتاح حساب شرکتی و شخصی
- استفاده از برند اروپایی
- امکان اخذ آسان ویزا برای تمامی نقاط دنیا
- امکان درخواست اقامت دائم پس از 2 سال
- امکان درخواست پاسپورت پس از اخذ اقامت دائم
- امکان خرید ملک و استفاده از اعتبارات بانکی
- امکان خرید و فروش از طریق شرکت سوئدی
- امکان افتتاح حساب شرکتی و شخصی در سوئد
- امکان تردد در تمامی اتحادیه اروپا و اخذ ویزای تمامی کشورها با سهولت بسیار زیاد
- صدور ID card و ویزای 2 ساله سرمایه گذاری برای متقاضی و کلیه اعضای خانواده
- هزینه های پایین راهبردی و اداره شرکت
- انجام کلیه مراحل طی 6 ماه و ...

  • شرایط لازم جهت ثبت شرکت در سوئد :

اعتبار گذرنامه نباید کم تر از طول مدت درخواست باشد.
جهت ثبت شرکت در این کشور شخص باید حداقل 50% از سهام شرکت را دارا باشد. اداره کننده شرکت باید خود شخص باشد و در نهایت مسئولیت شرکت به عهده ایشان می باشد.
شما باید توانایی های خود را در زمینه کاری مربوطه ثابت کنید. همچنین داشتن تجربه در اداره شرکت نیز از شرایط کسب اقامت محسوب می شود. شایان ذکر است آشنایی با زبان سوئدی و یا انگلیسی و در بعضی مشاغل و شرایط خاص، هر دو مورد از شرایط اولیه ثبت شرکت در سوئد می باشد. البته به مدرک زبان نیاز نیست.
داشتن برنامه کاری که شرکت را به سود رضایت بخشی برساند و توانایی تامین مخارج زندگی شما و خانواده خود را در مدت زمان آزمایشی دو سال داشته باشد از دیگر شرایط اساسی ثبت شرکت در سوئد است.

  • انواع شرکت در سوئد :

1- شرکت انحصاری :
در این شرکت مسئولیت همه چیز اعم از مالکیت و اداره شرکت و مشتری یابی بر عهده خود فرد است. تنها بخش سرمایه گذاری می تواند از حساب شخصی فرد جدا باشد. فرد ملزم به پرداخت مالیات برای اخذ هر سودی است. هم چنین 25% سهم بیمه اجتماعی از شرکت از محل درآمدهای شرکت کسر می شود.
2- شرکت تعاونی :
در این شرکت می تواند چندین مالک داشته باشد. مالیات بر سود شامل این نوع شرکت ها نمی شود. ولی هر یک از سهامداران باید بر اساس سهم خود مالیات بدهند.
3- شرکت تعاونی با مسئولیت محدود :
در این شرکت که مشابه شرکت تعاونی است، حداقل یک عضو به عنوان مسئول تمام بدهی های احتمالی شرکت مشخص می شود.
4- شرکت با مسئولیت محدود :
برای ثبت این شرکت نیاز به مبلغی در حدود 50 هزار کرون سوئد ( معادل 7800 دلار ) به عنوان سرمایه اولیه شرکت وجود دارد. میزان مالیات بر این شرکت ها معادل 26/ 3 % از میزان کل سود شرکت است. این شرکت ها خود به دو نوع دولتی و خصوصی تقسیم بندی می شوند. بیشتر شرکت ها در سوئد از این شرکت هستند.
5- موسسه اقتصادی :
که برای تاسیس شدن حداقل به سه نفر نیاز دارد. در این شرکت نیازی به ثبت در اداره ثبت شرکت های سوئد نیست.

  • جهت ثبت شرکت در سوئد به چه مدارکی نیاز است ؟

گواهی اشتغال به کار – اصل سند مالکیت – پرینت 3 ماهه بانکی – نامه ای مبنی بر قصد و نیت و برنامه سفر متقاضی – مدارک رسمی شرکت شامل روزنامه رسمی – کپی و اسکن پاسپورت سایر افراد تحت تکفل – امگشت نگاری عکس و مصاحبه در سفارت – کپی و اسکن پاسپورت سایر افراد تحت تکفل – عکس رنگی همسر و همراهان هر کدام دو عدد- ترجمه سوء پیشینه متقاضی – رزرو بلیط رفت و برگشت – بیمه نامه سفر

  • پروسه ثبت شرکت در سوئد :

- انتخاب نام شرکت
- انتخاب نوع کسب و کار
- تکمیل فرم مربوطه درخواست ثبت شرکت
- ارائه نقشه راهبردی برای شرکت ( متقاضی باید طرح توجیهی منطقی و راضی کننده ای به اداره مهاجرت سوئد ارائه دهد. این طرح باید فعالیت تجاری شرکت و همچنین اهداف فعالیت شرکت را معرفی نماید.همچنین این طرح می بایست توانایی مالی برای تمامی اعضای خانواده را در مدت دو سال داشته باشد . ثبت شرکت کارا در این زمینه شما را یاری می نماید. )
ثبت شرکت در سوئد می بایست در دفتر اسناد رسمی به ثبت برسد . همچنین یک حساب بانکی به علاوه استخدام یک حسابدار محلی برای شرکت تازه تاسیس در سوئد لازم است. پس از این که متقاضی توانست گواهی ثبت شرکت در سوئد را اخذ نماید، یک بیانیه توسط دفاتر روزنامه ای در سوئد منتشر و به منظور تاسیس شرکت جدید منتشر می شود.

  • نکات حائز اهمیت راجع به ثبت شرکت در سوئد :

- ارائه گواهی بانکی نشان دهنده نقدینگی کافی جهت حمایت خود و خانواده همراهتان در طول 2 سال اول سکونت در سوئد الزامیست. این مبلغ برای شخص درخواست کننده دویست هزار کرون، برای همسر صد هزار کرون و برای هر فرزند زیر هجده سال پنجاه هزار کرون می باشد. نحوه ارائه این مدرک به صورت گواهی بانکی معتبر می باشد.
- یکی از اقدامات مهم پس از ثبت شرکت در سوئد، دریافت گواهینامه مالیاتی است که توسط اداره مالیات سوئد صادر می شود.
- مدت ویزای اقامت صادر شده 2 سال است. در طول این مدت همسر و فرزندان زیر 18 سال متقاضی اجازه اقامت دارند، ولی همسر فرد اجازه کار را طول مدت این 2 سال ندارد و برای اخذ اجازه کار برای همسر باید جداگانه اقدام شود.
- اقامت 2 ساله متقاضی، در صورتی که پس از این 2 سال وقتی اداره مهاجرت کشور سوئد، وضعیت متقاضی و شرکت آن را بررسی می کند، همه موارد طبق برنامه های ارائه شده باشد و متقاضی بدهی جرم مالیاتی یا قانونی مرتکب نشده باشد، به اقامت دائم سوئد تبدیل می گردد.
در صورت نیاز به هرگونه مشاوره تخصصی رایگان  با ما در ثبت شرکت کارا تماس حاصل فرمایید.