02188880006

info [ at ] kararegister.com

میدان ونک، تقاطع ملاصدرا و کردستان، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 5

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

استان البرز سی و یکمین استان کشور است که در تاریخ 1389/4/7 به طور رسمی شکل گرفت و ثبت شرکت در البرز نیز امکانپذیر شد. این استان، پس از تهران بزرگ ترین شهر مهاجرپذیر ایران است و با توجه به جوان بودن آن نسبت به سایر شهرهای بزرگ ایران، هم اکنون به عنوان یکی از کلان شهرهای کشور به شمار می آید.

 

استان البرز دارای تعداد زیادی واحدهای تولیدی و صنعتی است که در مناطق مختلف شهر و یا عمدتاً در شهرک های صنعتی متمرکز شده اند. وجود بستر مناسب برای سرمایه گذاری در این استان، باعث شده است که شرکت های تجاری بسیاری در آن تاسیس و مشغول به فعالیت باشند. از جمله ظرفیت های استان در زمینه سرمایه گذاری می توان به موارد ذیل اشاره داشت:
- نزدیکی به جمعیت و دسترسی سهل به امکانات آموزشی و نیروهای متخصص
- واقع شدن در شاهراه های ارتباطی کشور
- سهل الوصول بودن به فرودگاه های بین المللی: امام خمینی، مهر آباد، فرودگاه باری پیام، فرودگاه خصوصی آزادی
- وجود 9 شهرک صنعتی و 3500 واحد صنعتی در استان البرز
- دسترسی به جمعیت ساکن در تهران و تامین امنیت سرمایه گذاری از نظر جمعیت مصرف کننده
- وجود بستر مناسب جهت ایجاد قطب سوم خودروسازی کشور در شهرهای نظر آباد و اشتهارد استان البرز
- وجود منطقه ویژه اقتصادی پیام و فرودگاه بین المللی پیام در این استان و نقش آن در صادرات محصولات تولیدی به سایر کشورها
- قابلیت قطب علمی شدن استان البرز در زمینه های مختلف از جمله نانو

از این میان شرکت های هفتگانه تجاری، (شرکت با مسئولیت محدود - شرکت تضامنی- شرکت سهامی عام و خاص- شرکت تعاونی- شرکت نسبی- شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی) بیشترین آمار ثبت شرکت در استان البرز، به شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص اختصاص دارد.

 

در تاسیس شرکت، اولین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید شریک است. شرکت های با مسئولیت محدود با حداقل 2 نفر بالای 18 سال به ثبت می رسند و شرکت های سهامی خاص با حداقل 3 نفر سهامدار و 2 نفر بازرس قابل ثبت هستند. در شرکت با مسئولیت محدود، مسئولیت شرکا محدود و تا میزان سرمایه ی شریک در شرکت است و در شرکت سهامی نیز، میزان مسئولیت شرکا محدود و به مبلغ اسمی سهام است.

ثبت شرکت در البرز

پس از تعیین شریک، یکی از مباحث اصلی در حوزه تاسیس و ثبت شرکت در البرز، موضوع فعالیت شرکت های تجاری می باشد. موضوع شرکت، حدود عملیات و اهلیت شرکت و مؤسسات را معین می نماید. موضوع شرکت علاوه بر اینکه بایستی صریح و منجز باشد، باید مشروع و قانونی نیز باشد. خرید و فروش اشیاء عتیقه، خرید و فروش و نگهداری مواد مخدر، ساخت و نگهداری سلاح و مهمات جنگی، شراکت و سرمایه گذاری در قمار و معاملات ربوی و غیرقانونی ساخت، خرید، فروش و حمل مشروبات الکلی از جمله موضوعاتی است که منع قانونی و شرعی دارد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در استان البرز به قرار ذیل می باشد:

1- ارائه اساسنامه شرکت به همراه امضای تمامی اعضای هیئت مدیره و همچنین درج آدرس و کد پستی منطبق با آدرس شرکت به طور کاملاً صحیح
2- ارائه اقرارنامه شرکت
3- ارائه شرکتنامه
4- ارائه مدارک شناسایی و رسمی مورد تأیید در کشور ایران مانند کارت ملی و شناسنامه برای تمامی اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل در صورتی که مدیرعامل از اعضای هیئت مدیره نباشد.
5- ارائه مدارک تحصیلی و یا مدرک آموزشی و دوره های مرتبط با نوع فعالیت که مدرک دارای اعتبار باشد برای تمامی اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل
6- ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل در صورتی که مدیرعامل از اعضای هیئت مدیره نباشد. گواهی عدم سوء پیشینه باید طوری باشد که از تاریخ صدور آن مدت زمان طولانی نگذشته باشد و گواهی به تاریخ روز و معتبر باشد و منقضی نشده باشد که در این صورت باید گواهی جدیدی را به تاریخ روز تهیه و ارائه دهید.
7- ارائه گواهی پایان خدمت و گواهی معافیت از خدمت برای اعضای مذکر هیئت مدیره
8- تامین سرمایه های اولیه برای تاسیس هر یک از قالب های شرکتی که برای هر یک از این قالب ها میزان سرمایه اولیه متفاوت است.
برای اقدام به ثبت شرکت، در قدم اول به پایگاه اینترنتی اداره کل ثبت شرکت ها به نشانی http://irsherkat.ssaa.ir مراجعه نمایید و در قسمت پذیرش درخواست، اطلاعات خواسته شده را مرحله به مرحله تکمیل نمایید.

چنانچه اطلاعات را به درستی در سامانه وارد کرده باشید، از شما خواسته می شود تا مدارک را از طریق پست به اداره مربوطه ارسال نمایید. با ارسال مدارک، کارشناس ثبت آن ها را مورد بررسی قرار می دهد تا بی نقص بودن آن مشخص گردد. چنانچه متصدی ثبت، هیچگونه ایرادی در مدارک مشاهده ننماید از متقاضی دعوت به عمل می آورد تا همراه با اصل مدارک جهت اخذ امضا به اداره رجوع نماید.

 

پس از تایید و امضای رییس اداره، آخرین مرحله جهت ثبت شرکت در البرز، درج آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی می باشد. در این مرحله می بایست هزینه ای برای آگهی موضوع ثبت شرکت پرداخت نمایید و خلاصه ای از ثبت شرکت که توسط کارشناسان اداره مربوطه تهیه شده دریافت و در روزنامه رسمی دادگستری و روزنامه کثیرالانتشاری که خودتان تعیین می کنید چاپ و یا آگهی نمایید.

زمان ثبت شرکت در استان البرز:

به طور معمول چنانچه شخص متقاضی خود اقدام به ثبت نماید، طبق آمار 4/3 بار این فرآیند طی می گردد که هر بار 30 الی 45 روز زمان از دست می رود. اما چنانچه این اقدام توسط افراد متخصص و با تجربه انجام شود، در سریع ترین زمان ممکن این مسیر به صورت تخصصی طی خواهد شد.

ثبت برند در استان البرز:

یک شرکت پس از ثبت، جهت شناساندن محصولات خود به عموم، نیاز به برند تجاری دارد. برند یا نام تجاری نامیست که سبب تمایز محصولات و خدمات و شرکت ها از سایر خدمات و شرکت ها می شود. برند هم به صورت لاتین و هم به صورت فارسی قابلیت ثبت دارد. لازم به ذکر است در صورتی که لاتین در برند استفاده گردد باید اشخاص حتماً کارت بازرگانی ارائه دهند.

به منظور تعیین نام برند باید توجه داشت نام انتخاب شده باید با سایر علایم تجاری تمایز و تفاوت داشته باشد. مشخص کننده موقعیت محصول در بین رقبا باشد و پیام محصول را به خوبی برساند.

بدون تردید ، برندهایی که مشتری را گمراه نموده و به اشتباه بیندازند، قابلیت ثبت ندارند.

 

مدارک لازم برای ثبت برند در البرز:

بسته به اینکه تصمیم به ثبت برند در البرز برای شخص حقیقی، (یعنی برندی که مالک آن شخص حقیقی است) دارید و یا تصمیم به ثبت برند برای اشخاص حقوقی در البرز (یعنی برندی که مالک آن شرکت ها، موسسات و یا سازمان ها می باشد) را دارید و همچنین بسته به اینکه برندی که ثبت می نمایید فارسی باشد و یا لاتین، مدارکی که باید تهیه نمایید تا حدودی با هم متفاوت است که در ادامه مدارک مورد نیاز برای ثبت کردن برند شخص حقیقی و شخص حقوقی را با هم بررسی می نماییم.

 

مدارک مورد نیاز ثبت برند شخص حقیقی در البرز:

1- نسخه ای از شناسنامه

2- نسخه ای از کارت ملی
3- نسخه ای از کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
4- نسخه ای از مجوز فعالیت (جواز تاسیس، پروانه بهره برداری ، پروانه ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
5- تصویر علامت مورد نظر به ابعاد 6 * 6 سانتیمتر به تعداد 12 عدد و توضیح در برگی جداگانه در خصوص علامت و توصیف آن و مستند نام مورد نظر از فرهنگ لغت
6- امضای وکالتنامه

 

مدارک مورد نیاز ثبت برند شخص حقوقی در البرز:

1- مدارک مثبت هویت مدیرعامل شرکت (کپی شناسنامه و کپی کارت ملی)
2- نسخه ای از روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)
3- نسخه ای از مجوز فعالیت (جواز تاسیس، پروانه بهره برداری، پروانه ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
4- کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
5- تصویر علامت مورد نظر به ابعاد 6 * 6 سانتیمتر به تعداد 12 عدد و توضیح در خصوص علامت و توصیف امضای وکالتنامه توسط دارندگان حق امضای مجاز اوراق بهادار و مهر شرکت ها هستند.
6- استفاده از حق تقدم در صورتی که متقاضی یا متقاضیان ثبت بخواهند به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم ( حداکثر 6 ماه ) استفاده نمایند می بایست مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف 15 روز از آن تاریخ تسلیم کنند.

 

هزینه ثبت برند در استان البرز:

هزینه ثبت برند شامل دو بخش اساسی می شود. یک قسمت آن حق الزحمه موسسه ثبتی می باشد که به صورت توافقی است . لازم به ذکر است که این مبلغ هر چند توافق است ولی باید با نوع ارائه خدمات همخوانی داشته باشد و از عرف خارج نباشد.

 

هزینه دولتی ثبت کردن برند به پرداختی های دولتی و فیش های واریزی مربوط می شود. اولین هزینه که با شروع کار صورت می پذیرد هزینه ثبت اظهارنامه برند می باشد که بسته به حقیقی یا حقوقی بودن شخصیت متقاضی هزینه ها متغیر است و البته تعداد کالاهای درخواستی و طبقات مورد تقاضا که آن هم به کالاها بستگی دارد. هزینه دوم مربوط می شود به هزینه آگهی روزنامه رسمی. هر علامت تجاری چاپ دو آگهی در روزنامه ی رسمی کشور را دارد که با توجه به تعداد خطوط و ابعاد علامت تجاری و سیاه سفید یا رنگی بودن آن هزینه خواهد داشت .

 

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره تخصصی با ما در شرکت کارا تماس حاصل فرمایید. 88880006-021