02188880006

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

ثبت شرکت در استرالیا، یکی از انتخاب های مهم برای سرمایه گذاران ایرانی و فعالیت تجاری است.

کشور استرالیا در واقع سرزمین اصلی قاره اقیانوسیه (کوچکترین قاره کره زمین) به شمار می آید، این کشور با مساحتی در حدود ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ کیلومتر مربع وسعت، ششمین کشور پهناور دنیا می باشد. پایتخت استرالیا شهر کارانبرا و بزرگترین شهرهای آن سیدنی و ملبورن می باشد. زبان رسمی در این کشور زبان انگلیسی است که با لهجه استرالیایی صحبت می شود.

این کشور در دنیا به عنوان یکی از کشورهای ثروتمند، توسعه یافته و مهاجر پذیر شناخته می شود و با توجه به مهاجرت افراد از سراسر دنیا به این کشور، در استرالیا قوانین و رفتارهای نژاد پرستانه دیده نمی شود.

 

اقتصاد کشور استرالیا بیش از هر عامل دیگر بر پایه صادرات اغلام کشاورزی و دامپروری استوار است، محصولاتی مانند: پشم، نیشکر، پنبه، غلات، گوشت و... همچنین این کشور دارای منابع طبیعی بسیاری از قبیل اهن ،طلا و انرژی و گاز مایع و زغال سنگ نیز می باشد.

 

بنا بر گزارش بانک جهانی، استرالیا در سال ۲۰۰۵ از نظر تولید ناخالص داخلی یا GDP در رده پانزدهم جهان قرار داشته است. همچنین این کشور بنا به گزارش برنامه توسعه سازمان ملل متحد، از نظر شاخص توسعه انسانی در سال ۲۰۰۶ سومین کشور توسعه یافته دنیا به حساب می‌آید. بنابراین این کشور می تواند مقصد مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی باشد. ثبت شرکت نیز یکی از بهترین راههای راه اندازی کسب و کار و دریافت اقامت کشور استرالیا می باشد.

 

خوشبختانه کشور استرالیا از دیرباز دارای روابط حسنه اقتصادی و سیاسی با ایران بوده است، بنابراین ایرانیان بسیاری نیز این کشور را جهت سرمایه گذاری و راه اندازیه کسب و کار انتخاب می نمایند.

 

جهت ثبت شرکت در استرالیا ارائه مدارک مبنی بر تسلط به زبان انگلیسی لازم نیست البته توجه داشته باشید که ثبت شرکت و دریافت اقامت با توجه به آن، در استرالیا بنا بر قوانین این کشور برای افراد زیر 55 سال احتمال بیشتری خواهد داشت، چراکه که این کشور بیشتر مایل به جذب نیروهای جوان است.

 

کشور استرالیا نیز از جمله کشورهایی است که جهت ثبت شرکت در آن ملزم به آماده سازی یک بیزینس پلن کامل خواهید بود. همچنین سوابق فعالیت شما در کشوری که سابقاً در آن اقامت داشته اید نیز حائز اهمیت است.

 

در ابتدا پس از آماده کردن یک طرح کامل از موضوع شغلی خود، برنامه ها و هدف ها و... به سفارت این کشور مراجعه می نمایید و بیزینس پلن خود را در کشور استرالیا به آنان ارائه می نمایید. بیزینس پلن شما جهت بررسی و تایید، در اختیار اتاق بازرگانی و بخش جذب سرمایه گذاری استرالیا قرار خواهد گرفت. جهت ثبت شرکت دریافت تاییده از مراکز فوق الزامی است. سپس در صورت موافقت های اولیه برای مجموعه خود با توجه به قوانین نامی انتخاب می نمایید.

 

همچنین علاوه بر بررسی بیزینس پلن صلاحیت و تمکن مالی مدیر معرفی شده برای شرکت نیز می بایست برای این کشور ثابت گردد. در صورت موفقیت در این مراحل می بایست آدرسی را برای فعالیت خود در این کشور معرفی نمایید و مشخصات خانواده را نیز به همراه اسناد هویتی آنان جهت صدور اقامت موقت ارائه نمایید. برای شرکت های ثبت شده در استرالیا یک کد اقتصادی 11 رقمی در نظر گرفته می شود که تمامی اسناد و فاکتورها و تمام های گواهی های صادره با این شماره انجام خواهد شد.

 

پروسه ثبت شرکت در کشور استرالیا ممکن است بیش از یک سال به طول بیانجامد. در این مدت می بایست دو نفر در استخدام شرکت باشند و بیمه، حقوق و مالیات آنان لحاظ گردد همچنین گردش حساب موجود در این کشور در یکسال نمی بایست کمتر از ۳۰۰ هزار دلار استرالیا باشد.

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در استرالیا

1-ارائه اصل و ترجمه مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی و سند ازدواج و...
2-ارائه اصل ترجمه مدارک مالی از اسناد تایید کننده نامه تمکن مالی از بانک.
3- ارائه اصل و ترجمه مدارک شغلی در کشور مبدأ که ثابت نماید فعالین ما حداقل در چهار سال گذشته 400 دلار استرالیا ارزش داشته است.
چنانچه اشاره گردید با فراهم آوردن مدارک فوق و تکمیل فرم های مشخص شده در سایت به صورت آنلاین و طی مراحلی که بدان اشاره گردید می توانید شرکت خود را در کشور استرالیا به ثبت برسانید.

 

در پایان از همراهی شما صمیمانه سپاسگزاریم.