02188880006

info [ at ] kararegister.com

میدان ونک، تقاطع ملاصدرا و کردستان، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 5

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

هنگامی که قصد بررسی هزینه های ثبتی یک شرکت را داریم باید در نظر داشته باشید که این امر در حوزه خدمات رسانی جای می گیرد و مسلما مانند خرید و فروش های کالایی نمی توان قیمت دقیقی برای آن تعیین نمود. هر چند که بسیاری از این خدمات دارای تعرفه مشخص هستند، لکن عوامل بسیاری می تواند آن را تغییر دهد.
بطور مثال یکی از مهمترین عواملی که می تواند در میزان هزینه های ثبتی موثر باشد سرمایه اولیه ای می باشد که برای شروع فعالیت شرکت ها در نظر گرفته می شود.

متقاضیان در ثبت یک شرکت با هزینه های متفاوتی مواجه می شوند که برخی از آنها عبارتند از : حق ثبت شرکت نزد اداره ثبت شرکت ها ، حق ابطال تمبر سرمایه ، حق وکیل (در صورت داشتن وکیل ) هزینه های پستی ، اگهی چاپ روزنامه رسمی ، هزینه اگهی روزنامه کثیر الا نتشار می باشد و......)
یکی دیگر از عواملی که می تواند در هزینه های ثبت شرکت تاثیر داشته باشد، موضوع شرکت و دامنه ایی است که برای فعالیت شرکت در نظر گرفته شده است. تایین موضوع شرکت و تعداد کلماتی که در آن درج می گردد می تواند در هزینه ثبت شرکت موثر باشد.
در ضمن برخی از قالب های قابل ثبت در قانون تجارت در امور ثبتی دارای پیچیدگی بیشتری می باشند که این امر نیز ممکن است تفاوت اندکی در هزینه های ثبتی شرکت ها داشته باشد.
یکی دیگر از مواردی که می بایست در ثبت شرکت ها بدان توجه داشته باشید، این موضوع است که آیا متقاضی ثبت شرکت قصد دارد امور ثبت شرکت را شخصا به انجام برساند و یا آن را به وکیل یا مجموعه های ثبتی واگذار نماید که در این صورت هزینه حق الوکاله و حق الزحمه نیز به هزینه های ثبتی اضافه خواهد شد که این مبلغ نیز در مجموعه های مختلف می تواند تا حد زیادی متفاوت باشد و افراد می توانند با استعلام های لازم مجموعه مورد اعتماد خود را انتخاب نمایند.
یکی دیگر از عوامل مهمی که می تواند در هزینه ثبت شرکت تاثیر داشته باشد، شهر یا منطقه ایی است که متقاضیان شرکت خود را به ثبت می رسانند، به طور مثال هزینه ثبت شرکت با شرایط مشابه در تهران با شهرستان متفاوت است همچینن در شهر های بزرگ و اصلی مانند اصفهان ، مشهد ، شیراز ، تبریز و..... نیز ممکن است با شهرستان های کوچکتر متفاوت باشد.
معمولا هزینه های ثبت شرکت در شهرهای بزرگتر بیشتر از شهرستان های کوچک می باشد .(البته برخی از هزینه های دولتی تفاوت چندانی ندارد ).
در ادامه به عنوان مثال هزینه های ثبتی یک شرکت با مسئولیت محدود را در تهران و شهرستان(سرمایه یک میلیون ریال) به صورت حدودی بررسی می نماییم :
-هزینه تنظیم اساسنامه و اظهار نامه و اوراق ثبتی۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال
-هزینه حق الدرج : ۱,۲۰۰,۰۰۰ ریال
-هزینه حق الثبت : ۱۲۰,۰۰۰ ریال (سرمایه یک میلیون ریال)
- هزینه روزنامه رسمی : ۱,۷۵۰,۰۰۰ ریال
-پوشه و گیره : ۱۵۰,۰۰۰ ریال
-تعین نام : ۴۰۰,۰۰۰ ریال
-حق الوکاله : ۲,۵۰۰,۰۰۰ ریال
-جمع کل هزینه ثبت شرکت در تهران ۷,۱۲۰,۰۰۰ ریال
- اما این بر اورد هزینه برای ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود با سرمایه سرمایه یک میلیون ریال را در شهرستان ها 450 تا 500 هزار تومان می باشد.
همچنین هزینه ثبت قانونی تغییرات نیز در تهران و شهرستان ها متفاوت است ، بر آورد هزینه ثبت هر صورتجلسه تغییرات در شهرستان 290هزار تومان می باشد و در تهران 490 هزار تومان می باشد .
در پایان در صورتی که در امور ثبتی نیاز به مشاوره و واگذاری انجام امور ثبتی خود را در سراسر ایران دارید می توانید با کارشناسان ما در ثبت شرکت کارا تماس بگیرید. 02188880006