02188880006

info [ at ] kararegister.com

میدان ونک، تقاطع ملاصدرا و کردستان، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 5

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

استان زیبای خوزستان در کرانه خلیج فارس و در ناحیه جنوب غربی کشورمان واقع گردیده است. شهر اهواز به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت ایران مرکز این استان می باشد.

این استان دارای ویژه گی هایی است که آن را در کشور منحصر به فرد می نماید. به عنوان مثال:
1-این استان بیشترین منابع عظیم نفت و گاز، ایران را در خود جای داده است و با توجه به ایت نعمت خداوندی مجتمع های پتروشیمی و پلایشگاه های بسیاری در این استان وجود دارد که علاوه بر اینکه ثروت ملی هستند، منابع شغلی پایداری را نیز ایجاد نموده است.

 

2- وجود بنادر و مناطق ویژه مانند منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر، بندر خرمشهر، بندر آبادان، بندر امام خمینی که پل های مهمی برای دسترسی به آب های آزاد و بین المللی می باشند، موجب جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی بسیاری شده است.

 

3-یکی دیگر از پتانسیل های استان خوزستان در زمینه تاسیسات فولادی و ذوب آهن می باشد. این استان رتبه دوم را در تولیدات صنایع فولاد و آهن در كشور دارا می باشد و این امر موجب احداث كارگاه های مدرن و رونق سایر صنایع مصرف كننده و تولیدات صنایع در این استان گردیده است.

 

4-رودخانه های پر آبی مانند کرخه، کارون، دز، زهره، مارون و جراحی نیز در این استان جاری هستند که می توان گفت با وجود این رودخانه ها تقریبا یک سوم آب جاری کشور در این استان جریان دارد. این امر نیز تاثیر به سزایی در پیشرفت صنایع کشاورزی، تحصیل برق، حمل و نقل، شیلات وگردشگری این استان دارد و بالطبع توجه سرمایه گذاران بسیاری را به این منطقه جلب نموده است.

 

5- علاوه بر تمامی مزایایی که از آن یاد نمودیم وجود مزارع كشت و صنعت های متعدد نیشكر و غیر نیشكری نیز در سطح استان شرایط لازم را برای ایجاد واحدهای تولید و كاغذ سازی، نئوپان و فیبر فشرده، خوراك دام، الكل سازی، تولید سركه، تولید قارچ از باگاس نیشكر و كارخانجات دستمال كاغذی مهیا نموده است.

 

6- این استان چند منطقه آزاد اعم از (منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند(آبادان-خرمشهر) - منطقه آزاد اروند) را نیز در خود جای داده است که دارای اهمیت بسیاری در سطح کشور و بین المللی هستند .

 

7-این استان دارای زیر ساختار های مناسبی در زمینه حمل و نقل ،اعمم از اتوبان های احداثی، راه آهن و فرودگاه ها و بنادر و.. می باشد که این مزیت در واقع اساس شکل گیری تجارت است.

 

با تمام امکانات و پتانسیل هایی که از این استان ویژه کشور برشمردیم، می توان دریافت که همواره سرمایه گذاران بسیاری در بخش خارجی و داخلی به سرمایه گذاری در این استان مایل هستند. ثبت شرکت نیز از نخستین گام ها برای راه اندازی یک کسب و کار و سرمایه گذاری جدید است بنابراین در ادامه شرایط راه اندازی شرکت را در این استان تشریح می نماییم :
چنانچه بارها در مطالب مشابه اشاره گردیده است از میان قالب های قابل ثبت در قانون تجارت، شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص پر مخاطب ترین شرکت های قابل ثبت در قوانین ایران هستند.

 

شرایط ثبت شرکت در خوزستان با مسئولیت محدود:

شرکت با مسئولیت محدود را در استان خوزستان می توان با حداقل دو شریک و سرمایه اولیه 100/000تومان قابل ثبت است.
در این شرکت ها مسئولیت شرکاء محدود به میزان سرمایه آنها می باشد .

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در خوزستان:

1-فتوکپی شناسنامه و کارت ملی (برابر اصل شده ) در دفتر اسناد رسمی
2-ارائه اخذ گواهی عدم سو پیشینه از پلیس +10و یا اداره اگاهی جهت کلیه اعضای شرکت
3-تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در 2 برگ و تکمیل آن و امضا ذیل تقاضانامه توسط کلیه سهامداران.
4-تکمیل و ارائه 2 برگ شرکت نامه که به امضاء کلیه سهامداران رسیده باشد .
5-تکمیل و ارائه 2 برگ اساسنامه که به امضاء کلیه سهامداران رسیده باشد .
6-تکمیل و ارائه 2 نسخه صورت جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت مدیره که به امضاء کلیه سهامداران رسیده باشد .
7-اخذ و ارائه ی مجوز در صورت نیاز
8-تاییدیه هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار،مبنی بر غیر دولتی بودن آن
9-معرفی نامه نمایندگان، در صورتیکه سهامداران و اعضا هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی باشند و ارائه تصویر روزنامه رسمی آگهی تاسیس یا آخرین تغییرات آن

 

ثبت شرکت سهامی خاص در خوزستان:

شرکت های سهامی شرکت هایی هستند که سرمایه در آنها به قطعات کوچکی به نام سهام تبدیل شده است. این شرکت ها خود دارای دو دسته بندی هستند؛ سهامی خاص و سهامی عام .
در شرکت های سهامی خاص تمامی سرمایه شرکت توسط شرکاء تامین می گردد. برای تشکیل شرکت سهامی خاص حضور سه مدیر و بازرس الزامی می باشد.

 

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در خوزستان در قالب سهامی خاص:

1-تکمیل و ارائه دو نسخه اساسنامه شرکت که باید به امضای سهامداران رسیده باشد.
2-تکمیل و ارائه دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص مشعر بر تعهد کلیه سهام و گواهینامه بانکی حاکی از تادیه قسمت نقدی آن که نباید کمتر از سی و پنج درصد کل سهام باشد.( سند مذکور باید به امضای کلیه سهامداران رسیده باشد.)
3-تکمیل و ارائه دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین
4-تعیین اولین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی و کپی شناسنامه برابر اصل شده تمامی اعضای هیات مدیره و سهامداران و بازرسین
5-فتوکپی شناسنامه و کارت کلی برای کلیه اعضا
8-ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری کلیه اعضای هیات مدیره،مدیرعامل و بازرسان شرکت از طرف متقاضی ثبت شرکت(مراکز پلیس +10)
9-ارائه و امضای اقرارنامه در متن صورتجلسه
10-اخذ و ارائه مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع
11- تنظیم و ارائه وکالتنامه ( در صورتی که فعالیت توسط وکیل صورت بگیرد ).

کارا ثبت آماده ارائه انواع خدمات ثبتی به شما عزیزان در سراسر کشور می باشد. 88880006-021