02188880006

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

شهر اهواز با مساحت ۱۸۶۵۰ هکتار یکی از وسیع ترین و پر جمعیت ترین شهر های ایران است. این شهر پایتخت استان خوزستان غنی ترین استان کشور از نظر ذخایر نفت و گاز می باشد که در حال حاضر اصلی ترین درآمد کشور از صادرات این محصولات است.

 

شهرستان اهواز، مرکز صنایع پخش نفت و گاز در خوزستان و تمامی مناطق نفتخیز در جنوب، غرب و شرق ایران است.


همچنین این شهرستان در صنایع دیگری نیز مانند؛ ذوب آهن و فولادسازی و محصولات آهنی و فولادی و لوله سازی نیز پیشرو و حائز اهمیت است.

 

بطور کلی می توان گفت که اهواز دارای پتانسیل های بسیار زیادی برای فعالیت های اقتصادی و تجاری می باشد که در نوع خود بی نظیر است. این عوامل موجب به وجود آمدن مراکز کوچک و بزرگ تجاری، تولیدی، خدماتی و کارخانجات و کارگاه های بیشماری در این شهرستان شده است و همچنان نیز با توجه به شرایط و امکانات می توان به رشد بیشتر اقتصادی در این شهرستان امیدوار بود. یکی از شروط بسیار مهم جهت فعالیت در چنین بازار گسترده ایی برای مجموعه ها و یا اشخاص حقیقی و یا حقوقی در اختیار گرفتن و ثبت برند یا نشان تجاری می باشد.


برند یا نشان تجاری در واقع عبارت است از یک نام، عبارت، طرح، نماد یا هر ویژگی دیگر که برای محصولات یا خدماتی که به بازار پر از رقابت دنیای امروز وارد می شوند وجه تمایز ایجاد نماید و به تفکیک آن از محصولات مشابه کمک نماید.

 

ثبت برند در دنیای پر رقابت اقتصاد امروز بسیار پر اهمیت است و بطور کلی هویت بخش فعالیت یک مجموعه است. از سویی برند ها در حال حاضر بزرگترین ابزار تبلیغاتی اشخاص حقیقی یا حقوقی هستند و به همین دلیل از مهمترین دارایی های افراد هستند.


توجه داشته باشید که ثبت برند با تمام مزایای خود اجباری اعلام نشده است مگر در مواردی که قانون ثبت برند را اجباری اعلام نموده است.

 

در صورتی که مایل به فعالیت بازار پر رونق شهرستان اهواز می باشید با توجه به گستردگی بازار این شهر در بخش های داخلی و یا حتی بین المللی، ثبت برند یا نشان تجاری می تواند تاثیر بسیار مثبتی در رونق کسب و کار و فعالیت شما داشته باشد.
ثبت برند در اهواز نیز مانند سایر نقاط ایران از طریق اینترنتی و با مراجعه به سامانه ی http://iripo.ssaa.ir و انجام گام به گام مراحل، انجام خواهد شد.

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در اهواز:

- مدارک هویت اعم از کپی شناسنامه، کپی کارت ملی برای اشخاص حقیقی .
- مدارک هویت اعم از آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت کپی مدارک شناسنامه صاحبان امضا برای اشخاص حقوقی
- توجه داشته باشید در صورتی که امور توسط وکیل انجام می گیرد، ارائه مدارک مربوط به نماینده یا وکیل که دارای حق امضا باشند نیز لازم است.
-ارائه کارت بازرگانی در صورتی که برند لاتین باشد یا ریشه عربی داشته باشد نیز الزامی است
- ارائه فتوکپی مجوز فعالیت
- نمونه برند یا نشان تجاری مورد درخواست که می بایست یک نمونه از آن در سامانه بارگذاری گردد و همزمان با پر کردن اظهارنامه و چند نمونه گرافیکی از علامت را همراه با دیگر مدارک ارسال گردد.
-ارائه مدارک مبنی بر فعالیت مرتبط در رشته هایی مانند آموزشی، پزشکی و .... که متقاضی ثبت برند در این زمینه هستید.
-ارائه مدارک مربوط به حق تقدم (در صورت نیاز)
-ارائه فتوکپی جواز تاسیس بهره برداری، پروانه ساخت و یا هر گونه مجوز فعالیت(برای اشخاص حقوقی)

 

در انتخاب و یا طراحی نشان تجاری توجه داشته باشید که از انتخاب نام و نشان تکراری پرهیز نمایید. همچنین نام یا نشان تجاری شما نمی بایست باعث گمراهی افراد گردد و همچنین مطابق قوانین و عرف جامعه باشد ( باید و نباید های ثبت برند بطور کامل در مطلبی بطور مجزا در همین سامانه شرح داده شده است. )

 

با سپاس از همراهی شما عزیزان اعلام می داریم مجموعه کارا ثبت با سالها سابقه درخشان در زمینه امور ثبتی پاسخگوی تمامی نیازهای شما عزیزان در این زمینه می باشد. 88880006-021