02188880006

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

ثبت شرکت به عنوان یک فرآیند قانونی دارای باید و نباید های بسیاری است، بنابراین متقاضیان ثبت شرکت می بایست با چگونگی این فرآیند آشنایی اولیه داشته باشند. بسیاری از متقاضیان ترجیح می دهند که در این فرآیند، از مشاوره ثبت شرکت که توسط برخی از مجموعه ها و یا افراد ارائه می گردد استفاده نمایند.

در رابطه با ثبت شرکت متقاضیان با سوالات بسیاری مواجه می شوند که پاسخ دادن به آنها نیازمند کسب دانش و تجربه در زمینه ثبت شرکت می باشد. چنانچه اشاره گردید جهت کسب مشاوره ثبت شرکت می توانید با مشاورین و کارشناسان ما در کارا ثبت تماس حاصل نمایید. در ادامه این مطلب نیز به بررسی برخی از اصلی ترین سوالاتی که متقاضیان ثبت شرکت در این فرآیند با آن مواجه می شوند، خواهیم پرداخت:


شرکت را در چه قالب هایی می توان به ثبت رساند:
قوانین مربوط به ثبت و اداره شرکت ها در ایران با نام "قوانین تجارت" شناخته می شود. بنا بر همین قوانین هفت قالب مختلف تجاری در ایران قابل ثبت می باشد .
این قالب ها عبارتند از :
1)شرکت سهامی 2)شرکت با مسئولیت محدود 3)شرکت تضامنی 4)شرکت مختلط غیر سهامی 5)شرکت مختلط سهامی 6)شرکت نسبی 7)شرکت تعاونی تولید و مصرف
متقاضیان ثبت شرکت با توجه به بسیاری از موارد مانند، روابط شرکاء، میزان سرمایه، تعداد و نوع شرکاء، موضوع فعالیت شرکت و... و با استفاده از مشاوره ثبت شرکت می توانند قالب مناسب را برای فعالیت خود انتخاب نمایند.

 

موضوع فعالیت شرکت چیست :
موضوع فعالیت شرکت در واقع دلیل شکل گیری شرکت است. موضوع شرکت مشخص کننده اهداف و فعالیت های اصلی شرکت می باشد و هدف گیری های شرکت را نیز در آینده مشخص می نماید. موضوعات فعالیت شرکت به سه دسته تقسیم می شوند :
موضوعات که بدون نیاز به کسب مجوز می توانید در آنها فعالیت نمایید و موضوعاتی که فعالیت در آنها نیازمند اخذ مجوز است و همچنین موضوعات که فعالیت در آنها بنا بر قوانین کاملا ممنوع می باشد.
مشاورین ثبت شرکت ما در زمینه دریافت مجوزهای لازم نیز در صورت نیاز ارائه خدمات خواهند نمود .

 

آیا شخصا می توان شرکتی را به ثبت رساند؟
در پاسخ به این سوال می بایست چنین گفت که با توجه به اینکه اداره ثبت شرکت ها اقدام به معرفی سامانه ای به آدرسhttps://sherkat.ssaa.ir نموده است تا متقاضیان بتوانند با مراجعه به آن امور ثبت شرکت را شخصا به انجام برسانند، امکان ثبت شرکت برای تمامی افراد فراهم گردیده است. اما آنچه در این زمینه مسلم است نیاز به تسلط افراد به قوانین تجارت می باشد. البته استفاده از مشاوره ثبت شرکت در این زمینه می تواند فواید زیادی برای متقاضیان ثبت شرکت داشته باشد.

 

ثبت قانونی شرکت چقدر زمان نیاز دارد:
در رابطه با زمان مورد نیاز برای ثبت شرکت زمانی را که می توان پیش بینی نمود، در حدود سی تا سی و پنج روز کاری از زمان تحویل اظهارنامه می باشد. البته توجه داشته باشید که متقاضیان ثبت شرکت می بایست پیش از اقدام به ثبت شرکت در رابطه با مدارک مورد نیاز تحقیق نمایند و آنها را تهیه نمایند و این زمان پیش بینی شده پس از ارسال تقاضانامه ثبت شرکت جهت بررسی درخواست توسط کارشناسان در نظر گرفته شده است.

 

مدارک اصلی برای ثبت شرکت کدام است:
مدارکی که می بایست توسط متقاضیان ثبت شرکت به اداره ثبت شرکت ها ارسال گردد با توجه به نوع قالب شرکت متفاوت است. البته ارائه برخی از مدارک برای تمامی قالب های تجاری لازم است.
برخی از این مدارک عبارتند از :
-کپی برابر اصل شده مدارک شناسایی شرکاء اعم از کارت ملی و شناسنامه.
-ارائه مجوزهای لازم در صورت مجوزی بودن موضوع فعالیت
-ارائه گواهی عدم سوء پیشینه (توجه داشته باشید که ارائه این مدرک از سال 99 لازم نیست.)
-ارائه تقاضانامه ثبت شرکت
-ارائه اساسنامه و شرکتنامه(برخی از قالب ها)
-ارائه وکالتنامه در صورتی که کارها توسط وکیل انجام می شود.
در رابطه با تهیه مدارک مورد نیاز می توانید از خدمات مشاوره ثبت شرکت ما در کارا ثبت استفاده نمایید. 88880006-021

 

در پایان از همراهی شما عزیزان صمیمانه سپاسگذاریم.