02188880006

info [ at ] kararegister.com

ونک، خیابان ملاصدرا، تقاطع پل کردستان، ضلع شمال غربی تقاطع، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 1

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

شهرستان اراک به عنوان یکی از مهمترین قطب های صنعتی کشور، فعالان صنعتی و تجاری بسیاری را در خود جا داده است و دارای بازار های فعالیتی و رقابتی وسیعی می باشد و لازمه حضور در چنین بازار های رقابتی وسیعی داشتن نام و نشانی معتبر است تا بتوان با سایر نام و نشان های فعال در این شهر رقابت نمود. این نام نشان علامت و یا هرچیزی شبیه به این ها را با نام برند می شناسیم که معادل لاتین علامت تجاری است. ثبت برند می تواند تاثیر به سزایی در موفقیت های افراد داشته باشد. در صورتی که شما نیز در پی راه اندازی کسب و کار و یا گسترش آن در شهرستان اراک هستید و بدین منظور می خواهید برندی را به ثبت برسانید، جهت آشنایی با چگونگی ثبت برند در اراک با ما همراه باشید.

برند یا علامت تجاری چیست؟

برند طراحی منحصر به فردی از یک نماد، نشانه، کلمه یا ترکیبی از تمام موارد می باشد که از آن با هدف متمایز نمودن محصولات یا خدمات خود در بازار استفاده می شود.

برند های موفق در دنیای امروز کسب و کارها را متحول می سازنند و به آنها ارزش افزوده می بخشند. علاوه بر گسترش کسب و کار و سودآوری ثبت برند برای مشتریان هم بسیار سودمند است چراکه افراد با ثبت برند خود کمک شایانی به مشتریان میکنید تا محصول خاص خود با اطمینان بیشتر و راحت تر انتخاب نمایند.

مراحل و چگونگی ثبت برند در اراک

متقاضیان ثبت برند (علامت تجاری ) در اراک در ابتدا می بایست با توجه به زمینه ای که در آن فعالیت دارند نام برند (علامت تجاری) یا نشان تجاری خود را انتخاب نمایند و جهت جلوگیری از هرگونه جعل و سوء استفاده های احتمالی آنرا به ثبت برسانند.

در ضمن توجه داشته باشید که اگر نام برند (علامت تجاری) به صورت فارسی ثبت گردد نیازی به کارت بازرگانی نمی باشد اما اگر نام برند (علامت تجاری) به لاتین باشد ارائه کارت بازرگانی نیز الزامی است.

توجه داشته باشید که ثبت برند هم برای اشخاص حقیقی و هم برای اشخاص حقوقی (شرکت ها ) امکان پذیر است و مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در اراک برای اشخاص حقیقی و یا حقوقی عبارتند از:

مدارک مورد نیاز ثبت برند اشخاص حقیقی در اراک

1-فتوکپی (برابر اصل ) از شناسنامه و کارت ملی متقاضی ثبت برند (علامت تجاری)
2-اگر طرح یا نام برند (علامت تجاری) تقاضا شده از حروف لاتین استفاده شده باشد تقاضا کنند با مبادرت به گرفتن کارت بازرگانی کند .واصل کارت بازرگانی یا فتوکپی بابر اصل ان را ارائه دهد
3-فتوکپی مجوزهای لازم مربوط به نوع فعالیت مانند ( جواز کسب ، پروانه کسب ، پروانه ساخت ،ویا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهاد های نظارتی و حاکمیتی دولتی )
4-ارائه نمونه برند (علامت تجاری )در کادر 10 در 10
5-ارائه فتوکپی برابر اصل وکالتنامه (در صورتی ثبت برند توسط وکیل انجام میگیرد )

مدارک مورد نیاز ثبت برند اشخاص حقوقی در اراک

1-ارائه یک نسخه فتوکپی از اگهی وفتوکپی روزنامه رسمی تغییرات شرکت در صورت تغییراتی صورت گرفته باشد
2-ارائه نسخه فتوکپی از مجوزهای شرکت مانند تاسیس وپروانه بهره برداری
3-ارائه فتوکپی (برابر اصل )از شناسنامه و کارت ملی کسانی که در شرکت حق امضا دارند
4-ارائه فتوکپی کارت بازرگانی که به نام شرکت یا مدیر عامل باشد (در صورتی که حروف لاتین بکار گرفته شده باشد )
5-ارائه ده نمونه گرافیکی با تصویر ازبرند ( علامت تجاری )در ابعاد 10در 10 سانتیمتر
6-ارائه مهر شرکت
7- ارائه فتوکپی (برابر اصل )وکالتنامه (در صورتی ثبت برند توسط وکیل انجام میگیرد )

توجه داشته باشید که ثبت برند در اراک در حال حاضر به صورت اینترنتی با ثبت نام در سامانه اینترنتی مرکزی مالکیت معنوی و بدون نیاز به مراجعه حضوری امکان پذیر است.
جهت این منظور در نخستین مرحله می بایست به سایت اداره مالکیت صنعتی وارد شده و سپس گزینه اظهارنامه الکترونیکی را انتخاب نمایید.
سپس می بایست اطلاعاتی که مربوط به اشخاص حقیقی یا حقوقی است به صورت کامل وارد کنید

-در این مرحله نیز باید مدارک ثبت برند (علامت تجاری) را در سامانه مالکیت بارگذاری کرده و ارسال کنید
-طی مرحله بالا نوبت به مرحله واریز هزینه های ثبت برند (علامت تجاری) از طریق درگاه اینترنتی اقدام نمایید.
- پس از آن اطلاعات شخصی و اطلاعات فعالیت و نوع مجوز را وارد نمودید. مدارک را بارگذاری کرده و در پایان بازبینی اطلاعات و پذیرش نهایی را انتخاب نمایید
- در وارد نمودن صحیح شماره همراه دقت نمایید چراکه تلفن رمز و کد رهگیری به این شماره ارسال می شود .
-در مرحله بعد پرونده برند (علامت تجاری ) متقاضی در اراک وارد سیستم کارشناس ارسال و نتیجه ابلاعیه به متقاضی ارسال می شود .
-نهایتا بعد از بررسی کارشناسان اگر نقصی در پرونده باشد که قابل اصلاح باشد اعلام اصلاحیه می دهند در غیر اینصورت رد پرونده می شود و دیگر امکان ادامه ندارد . در صورتی که پرونده مورد موافقت قرار بگیرد .نوبت درج اگهی داده می شود
-در این مرحله که نوبت به درج اگهی می باشد، مراجعه به اداره مالکیت معنوی شکل فیزیکی پیدا می کند.این مرحله مربوط به پرداخت هزینه های روزنامه رسمی نوبت اول و انتشار ان می باشد که بعد از 30 روز از انتشار روزنامه رسمی نوبت اول ، نوبت دوم انتشار روزنامه رسمی می باشد که باید هزینه ان نیز پرداخت شود و حق الثبت اداره مالکیت معنوی نیز پرداخته شود.
-بعد از انتشار اول اگهی در روزنامه رسمی تا 30 روز نام برند (علامت تجاری) اعتراضی به عمل نیاید. می توان اگهی نوبت دوم در روزنامه رسمی اقدام نمود
- آخرین مرحله نیز مراجعه به اداره مالکیت معنوی و اخذ سند برند است.

در انتها توجه داشته باشید که شما پیش از شروع مراحل ثبت برند در اراک در ابتدا می توانید برند و علامت تجاری مرود نظر خود را در استعلام نمایید تا از عدم ثبت آن توسط دیگران اطمینان حاصل نمایید تا از طریق در وقت و هزینه های شما صرفه جویی شود. 88880006-021