02188880006

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

یکی از کلان شهرهای ایران که با توجه به پتانسیل های موجود به عنوان یکی از قطب های صنعتی ایران شناخته می شود، شهرستان اراک است که سالانه تعداد بسیاری شرکت در این شهر به ثبت می رسد و ممکن است هریک از این شخصیت های حقوقی تاسیس شده به دلایل متفاوتی مانند؛ تغییر ادرس شرکت، نام شرکت، افزایش یا کاهش سرمایه شرکت، موضوع شرکت و... ملزم به ایجاد تغییراتی در شرکت شوند، ثبت تغییرات شرکت در اراک نیز تابع قوانین تجارت است و افراد حقیقی در این شهرستان نیز می توانند با رعایت قوانین تغییرات مورد نظر خود را در شرکت اعمال نمایند.

چنانچه اشاره گردید، در روند ثبت شرکت به عنوان فرآیندی قانونی بسیاری از تصمیمات، مدارک و اطلاعاتی که افراد ارائه می نمایند ،به عنوان اسناد شناسایی شخصیت حقوقی به ثبت رسیده، و نگهداری می شود و در صورتی که افراد حقیقی به دلایل متفاوت بخواهند تغییراتی در شرکت ایجاد نمایند لازم است این تغییرات نیز قانوناً به ثبت برسد.

البته توجه داشته باشید که تغییرات ایجاد شده در شرکت ممکن است اجباری و یا اختیاری باشد، که در هر دو صورت طبق قوانین تصویب شده ، این تغییرات می بایست در مجامع عمومی فوق العاده و مجمع عمومی عادی به صورت فوق العاده به اتفاق ارای سهامداران و اعضای شرکت صورت بگیرد و بعد از موافقت اعضا و امضای انها صورتجلسه تنظیم گردد و این صورتجلسه به اداره ثبت شرکت اراک ارسال شود.

توجه داشته باشید چنانچه اشاره گردید، ایجاد تغییرات شرکت در شهرستان اراک نیز مانند سایر نقاط کشورمان تابع قوانین تجارت می باشد و لازم است متقاضیان جهت ثبت تغییرات شرکت در اراک از دایره اختیارات مجمع عمومی عادی و فوق العاده اطلاع داشته باشند.

ثبت تغییرات شرکت در اراک از طریق اختیارات مجمع عمومی فوق العاده

تغییرات شرکت که در حیطه تصمیم گیری مجمع عمومی فوق العاده است عبارتند از: واردشدن شریک و یا شرکا جدید به شرکت ، تبدیل نوع سهام شرکت از سهام بی نام به سهام با نام ،تنظیم اسناسامه جدید و تغییر در مفاد اساسنامه مانند تغییر در نام شرکت در اراک یا موضوع شرکت، تغییر ادرس شرکت در اراک ، نقل و انتقال یا جابجایی سهام شرکت در اراک ، افزایش یا کاهش تعداد اعضای هیئت مدیره در اراک

تغییرات شرکت در اراک از طریق اختیارات مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده

تغییراتی که در حیطه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده است شامل (تعیین مدیران و یا انتخاب مدیران و بازرسین شرکت در اراک ، وتغییر حق امضا مجاز شرکت ، تصویب ترازنامه شرکت در اراک) می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت تغییرات شرکت در اراک

1-ارائه فتوکپی (برابر اصل) کارت ملی و شناسنامه سهامداران ، بازرسین و اعضای جدید
2-ارائه فتوکپی (برابر اصل) کارت پایان خدمت اعضا و بازرسین جدید
3-معرفی سمت و مقام اعضای جدید و قدیم شرکت
4-میزان و تعداد سهام شرکت و لیست شرکا به همراه میزان سهام هر فرد
5-ارائه لیست اسامی افراد دارای حق امضا
6-ارائه مدرک نشان دهنده مبلغ سرمایه و ارزش ریالی
7-ارائه اساسنامه جدید شرکت در اراک
8-ارائه کد پستی و ادرس محل جدید فعالیت شرکت در اراک
9-اگر سهامی منتقل شده و نقل و انتقالی صورت گرفته باید برگه دارایی و برگه مفاصا حساب نقل و انتقال سهام که معادل 4درصد از مقدار سهم انتقالی است ارائه شود
10- ارائه فتوکپی اخرین اگهی تغییرات شرکت در اراک

جهت ثبت تغییرات شرکت در اراک می بایست تغییرات در صورتجلسه ای تنظیم و ثبت گردد و به تایید و امضای تمامی اعضا هئیت مدیره نیز برسد. در صورتی که تغییرات نیاز به ارائه مجوز داشته باشد، می بایست مجوزهای لازم نیز ارائه گردد.

برای ثبت تغییرات شرکت در اراک می توانید با مراجعه به سامانه ثبت شرکت ها و انتخاب بخش تغییرات شرکت و درج شناسه ملی شرکت و دریافت کد پیگیری درخواست خود را جهت اعمال تغییرات به ثبت برسانید و مدارک و اسناد مورد نیاز را نیز ارائه نمایید.

پس از انجام تمامی مراحل در صورتی که تقاضای تغییرات منطبق با مقررات نباشد و یا نقصی در مدارک و یا درخواست وجود داشته باشد. جهت رفع نقص به متقاضی اطلاع داده می شود، تا ظرف 30 روز نسبت به رفع نقص اعلام شده اقدام نماید و در غیر این صورت نیز ثبت تغییرات شرکت در اراک با موفقیت به انجام می رسد.

مشاوره رایگان: 88880006-021