02188880006

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

شهرستان کاشان یکی از شهرهای کهن و تاریخی کشورمان است، که با مردمی مذهبی به عنوان مهد تمدن فرهنگ سنتی ایران، کسب و کارهای بیشماری را در خود جای داده است. این شهرستان با توجه به پتانسیل های ذاتی و تاریخی خود مانند صنایع دستی و فرش بافی و شناخته شدن به عنوان شهر گل و گلاب هر ساله تعداد بیشماری توریست داخلی و خارجی را پذیرا می باشد، علاوه براین وجود مراکز بیشمار صنعتی نیز به رونق اقتصادی این شهرستان افزوده و در جایی که صحبت از بازار های کسب و کار باشد، استعمال و ثبت علامت تجاری و برند نیز بخش لاینفکی از فعالیت های اقتصادی است، بنابراین چگونگی ثبت علائم تجاری در کاشان یکی از سوالات پر تکرار ثبتی می باشد.

لازمه ی ثبت علائم تجاری در کاشان رعایت قوانین و ضوابط طراحی و انتخاب برند می باشد که رعایت این قوانین در سراسر ایران لازم الاجراست .

اهمیت ثبت برند در کاشان

  1. امکان جلوگیری از جعل و تقلب و یا تشابه غیر عمدی با سایر محصولات مشابه
  2. با ثبت برند در کاشان، محصولات شما در بازار های رقابتی متمایز از سایر محصولات ظاهر می شود.
  3. ثبت برند یا علامت تجاری مهمتری بازار تبلیغاتی و کسب شهرت برای افراد حقیقی و حقوقی است.
  4. ثبت علائم تجاری تولید کنندگان را تشویق مینماید تا در حفظ و بهبود کیفیت کالا و محصولات خود سرمایه گذاری بیشتری کنند.
  5. ثبت علائم تجاری باعث اعتماد و جذب مشتری بیشتری می شود.
  6. مطابق مقررات قانون ثبت علائم و اختراعات ایران علائم تجاری قابل نقل وانتقال است.
  7. ثبت علائم تجاری (برند) برای کسب اعتبار و اموری مانند دریافت وام حایز اهمیت است.

بنا به دلایل فوق و بسیاری از دلایل دیگر ثبت برند یکی از اقدامات ضروری و بسیار مفید برای کسب و کارهاست، البته تمامی اشخاص اعمم از حقیقی و حقوقی می توانند برند یا علامت تجاری مورد نظر خود را به ثبت برسانند که برای این منظور متقاضیان ثبت برند در کاشان می توانند به سامانه ای که از سوی اداره مالکیت های معنوی که متولی اموری مانند ثبت برند در ایران می باشد، مراجعه نمایند و با پیگیری مراحل ثبت در این سامانه در خواست خود را به ثبت برسانند و مدارک مورد نیاز را نیز به این اداره ارائه نمایند تا درخواست آنان توسط کارشناسان این مرکز بررسی گردد، مدارک مورد نیاز برای افراد حقیقی و حقوقی تفاوت هایی دارد که در ادامه به شرح این مدارک خواهیم پرداخت:

مدارک مورد نیاز جهت ثبت علامت تجاری در کاشان

الف : مدارک لازم برای اشخاص حقیقی

1-ارائه مدارک هویتی مانند (فتوکپی شناسنامه وکارت ملی )
2-ارائه فتوکپی کارت بازرگانی (در صورتیکه از حروف لاتین استفاده شده باشد)
3-ارائه فتوکپی مجوز های فعالیت مانند (مجوز تاسیس ، پروانه بهره برداری، مجوز کسب و هر گونه مجوزهای لازم نوع فعالیت که از نهاد های نظارتی کاشان) گرفته شود.
4-ارائه نمونه علامت تجاری (برند) در ابعاد 10 در 10
5-ارائه فتوکپی (برابر اصل )وکالتنامه در صورتی که وکیل کار شما را انجام دهد

ب: مدارک لازم برای اشخاص حقوقی
1-ارائه مدارک هویتی مانند (فتوکپی شناسنامه و کارت ملی )مدیر عامل شرکت
2-ارائه فتوکپی روزنامه تاسیس ودر صورت تغییراتی در شرکت اخرین تغییرات صورت گرفته
3-ارائه فتوکپی کارت بازرگانی مدیر عامل شرکت ،یا نام شرکت (در صورت استفاده از حروف لاتین )
4-ارائه یک نسخه از فتوکپی جوازهای مورد نیاز شرکت مانند ( جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری صنایع ، پروانه ساخت وزارت بهداشت ودرمان ، پروانه کسب)
5-ارائه ده نمونه گرافیکی یا فتوکپی علامت در خواستی در ابعاد 10 در 10
6-ارائه وکالتنامه متقاضی (در صورت داشتن وکیل)
7-ارائه مهر شرکت

توجه داشته باشید چنانچه اشاره گردید جهت ثبت علائم تجاری در کاشان در مرحله نخست نیازی به مراجعه حضوری نمی باشد و با ثبت نام در سامانه اداره مالکیت های معنوی و پیگیری صحیح مراحل ثبت، درخواست متقاضیان توسط کارشناسان این مرکز بررسی می گردد و در صورتی که نقص و یا مشکلی در درخواست مشاهده نگردد، موافقت اولیه این سازمان به اطلاع متقاضی می رسد تا اولین نوبت آگهی ثبت برند منتشر گردد و در صورتی که در مدت تایین شده اعتراضی برای ثبت این برند وجود نداشته باشد برند قانونا به ثبت می رسد.

در پایان ضمن سپاسگذاری از همراهی شما عزیزان اعلام می داریم ، کارا ثبت با در اختیار داشتن کادری مجرب آماده ارائه انواع خدمات ثبتی از جله ثبت برند به شما عزیزان می باشد. 88880006-021