02188880006

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

استان کردستان یکی از استان های مرزی کشورمان است که با طبیعت زیبا و آب و هوای منحصر دارای جذابیت های بسیاری است، همچنین موقعیت جغرافیایی این استان و سایر پتانسیل های کسب و کار برای ثبت شرکت در کردستان باعث شده است که شرکت های بسیاری در این منطقه به ثبت برسند.

استان کردستان به مرکزیت شهر سنندج دارای مرز مشترک با کشور عراق می باشد و هم مرزی با این کشور در دسترسی به بازارهای سایر کشورها مانند (اردن، سوریه، ترکیه) نیز موثر است همچنین این منطقه یکی از نزدیکترین دسترسی ها به دریای نیز مدیترانه دارد.

به همین دلایل بازارچه های مرزی مهمی مانند باشماق، مریوان، سیرانبند و بانه در این منطقه فعال هستند که بستر بسیار مناسبی برای گسترش صادرات و واردات هستند.
علاوه بر مزایایی که برای این منطقه به عنوان یکی از مناطق مرزی کشور برشمردیم استان کردستان دارای پتانسیل های دیگری نیز برای ثبت شرکت و را اندازی کسب و کار می باشد که ادامه به بررسی برخی از آنان می پردازیم.

امکانات و پتانسیل های اقتصادی در کردستان

یکی از مهمترین امکانات قابل استفاده در این منطقه پتاسیل های کشاورزی در کردستان می باشد. در واقع شرایط اقلیمی و آب و هوای این منطقه موجب رشد محصولات کشاورزی کردستان مانند ( انگور ، سیب ، گردو ، توت ، سیب زمینی، گندم ، چغندر قند ، توتون ، تنباکو ، میوه های هسته دار و بدون هسته ) در این منطقه شده است، بطوری که این استان در حال حاضر بالاترین میزان برداشت گندو و توت فرنگی را به خود اختصاص داده است. بنابراین و با وجود چنین پتانسیل هایی برای کشاورزی امکان ثبت شرکت هایی بسیاری برای تولید و ارائه این محصولات در سطح داخلی و خارجی وجود دارد.

بخشی دیگر از پتانسیل های این استان مربوط به منابع صنعت و معدن در استان کردستان می باشد.
این استان دارای معادن بسیاری ، مانند (معادن سنگ های تزئینی و نما ، منگنز ، طلا ، اهن ) می باشد که وجود این معادن در این منطقه باعث ایجاد کارگاه های بزرگ و کوچک طلاسازی و برش سنگ و ثبت شرکت های مربوطه در این منطقه شده است .که این نکته در نهایت باعث ایجاد ارزش افزوده ماده خام در این استان می شود .

در ضمن در بخش های دیگری نیز مانند پرورش آبزیان فعالیت های قابل توجهی در این استان انجام می شود ،مانند پرورش و تولید ماهیان سرد ابی مخصوصا قزل الا که بخشی از آن به مصرف داخلی می رسد و همچنین بخشی از آن به کشورهایی مانند عراق نیز صادر می شود.

یکی دیگر از مواردی که می تواند به ایجاد کسب کار و ثبت شرکت در کردستان منجر شود، حضور بازرگانان و تجار بسیار در این منطقه و نیاز به ارائه خدمات مربوطه مانند حمل و نقل به آنان می باشد، که این امر می توانند منجر به ایجاد مشاغل و ثبت شرکت هایی در این زمینه شود.

یکی از مهمترین مزیت های این منطقه که نیاز به توجه بیشتری دارد، پتاسیل میراث تاریخی و فرهنگی استان کردستان است، این استان از نظر میراث فرهنگی و تاریخی و فرهنگی جایگاه ممتازی دارد که می توانند باعث رشد و پیشرفت صنعت گردشگری در منطقه شود.

تمامی اینها بخشی از پتانسیل هایی بود که در استان کردستان وجود دارد که توجه به هریک از این بخشها می تواند گامی موثر در رونق کسب و کار در این منطقه باشد. در حال حاضر نیز با توجه به این عوامل شرکت ها بسیاری در کردستان به ثبت می رسند، ثبت شرکت در کردستان تابع قوانین تجارت هستند و متقاضیان ثبت شرکت در کردستان می بایست یکی از قالب های تجاری قابل ثبت را در این استان به ثبت برسانند.

شرکت های تجاری به موجب ماده 20 قانون تجارت بر هفت قسم است که تمامی آنها در کردستان قابل ثبت هستند:

1-شرکت های سهامی
2-شرکت های با مسئولیت محدود
3-شرکت های تضامنی
4-شرکت های نسبی
5-شرکت های مختلط سهامی
6-شرکت های مختلط غیرسهامی
7-شرکت های تعاونی تولید و مصرف

کارا ثبت ارائه دهنده بهترین و کاملترین خدمات ثبتی به شما عزیزان. 88880006-021