02188880006

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

جهت ثبت آگهی خود در اینترنت کلیک نمایید.

ثبت آگهی شرکت در روزنامه رسمی کشور به عنوان پایگاه اطلاعات و قوانین ایران، رکن قانونی اطلاع رسانی حقوقی شرکت به شمار می آید. از جمله وظایف و اختیارات روزنامه رسمی چاپ و نشر برخی آگهی های قانونی قضایی همچون آگهی های مربوط به تاسیس و ثبت شرکت ها و علائم تجاری است. با توجه به ماده 6 نظامنامه ی قانون تجارت وزارت عدلیه و ماده ی 197 قانون تجارت در ظرف مدت یک ماه از تاریخ ثبت شرکت، باید خلاصه ی شرکت نامه و منضمات آن توسط اداره ثبت در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و یکی از جراید کثیرالانتشار مرکز اصلی شرکت به خرج خود شرکت منتشر شود. بدین منظور برای ثبت شرکت در قوه ی قضاییه ضروری است تا پس از طی مراحل ثبت و تکمیل مدارک و تحویل گرفتن کد ثبتی شرکت نسبت به ثبت آگهی شرکت در روزنامه رسمی اقدام نمایید.

بیشتر بخوانید:

چگونگی ثبت شرکت باشگاه ورزشی

چگونگی ثبت شرکت در کشور ترکیه

- آشنایی با مراحل ثبت شرکت

اقدامات متقاضیان ثبت آگهی شرکت

متقاضیان برای ثبت آگهی شرکت در روزنامه رسمی می بایست پس از انجام مراحل قانونی و ثبت آگهی خود در ادارات ثبت، با مراجعه به سایت روزنامه رسمی کشور به نشانی  http://rrk.ir جهت ثبت آگهی در روزنامه رسمی اقدام نمایند. بدین منظور مراحل ذیل می بایست طی گردد:

_پس از مراجعه به سامانه در سمت چپ سایت در قسمت ثبت نام کاربر جدید کلیک کنید.
_سپس شماره موبایل را جهت دریافت پیامک و آدرس و کدپستی را جهت دریافت نسخه کاغذی روزنامه  درج کنید.
_پس از تایید اطلاعات با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد صفحه کاربری خود شوید.
_ با ورود به صفحه شخصی من، با کلیک بر روی قسمت هزینه آگهی، شماره مکانیزه 18 رقمی را وارد نمایید و با وارد نمودن رمز دوم اطلاعات بانکی خود را درج کنید. (هزینه ی انتشار آگهی ثبت شرکت صرفاً به صورت اینترنتی قابل پرداخت است).
_با پرداخت هزینه ی آگهی شماره پیگیری به شما داده می شود که می توانید وضعیت ثبت آگهی خود را در روزنامه از طریق همین سامانه پیگیری کنید.

وضعیت آگهی می تواند یکی از حالت های ذیل را داشته باشد:

1-دریافت شده از ثبت
2-آماده ارسال به چاپ
3-در حال انتشار امضا نشده
4-انتشار یافته امضا نشده
5-انتشار یافته امضا شده(یعنی آگهی چاپ شده است).

با گذشت 5 روز کاری، آگهی ثبت شرکت شما در پورتال روزنامه رسمی کشور منتشر و نسخه الکترونیکی معتبر آن قابل دریافت خواهد بود. همچنین فایل PDF آن را می توانید از قسمت پیگیری آگهی دانلود کنید.

با درج آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی ایران، آخرین گام جهت ثبت یک شرکت طی گردیده است که می بایست پس از تشکیل شرکت نسبت به تعیین حوزه مالیاتی و تشکیل پرونده دارایی، تهیه دفاتر قانونی و پلمپ دفاتر و اخذ کد اقتصادی اقدام نمایید.

قابل ذکر است علاوه بر ثبت و آگهی عمومی فعالیت تجاری که در بدو امر صورت می گیرد تصمیمات مجمع عمومی در خصوص تغییرات سرمایه، انحلال شرکت و نحوه تصفیه آن نیز باید در مرجع ثبت و روزنامه رسمی، ثبت و منتشر گردد.

از جمله سایر وظایف روزنامه ی رسمی عبارت است از:

_چاپ و انتشار همه قوانین و مصوبات مجلس،آیین نامه ها و مصوبات هیات دولت،آراء وحدت رویه دیوان عالی کشور و دیوان عدالت اداری
-انتشار مفاد حکم قطعی راجع به اعتراض به علامت ثبت شده وفق تبصره ماده 11 قانون فعالیت احزاب و جمعیتهاو ...مصوب 1/4/1310
-انتشار آگهی دعوت هیئت بستانکاران موضوع ماده 25 قانون اداره تصفیه امور ورشکستگی مصوب 24/4/1328
-درج تشکیل یا انحلال هر نوع شرکت که طبق قوانین موضوعه در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده باشد .
-انتشار اعلان لازم به دارنده مجهول سند تجاری برابر مواد 324 و 327 قانون تجارت.
-انتشار خلاصه نامه شرکت خارجی یا شعبه آن پس از ثبت وفق ماده 20 نظامنامه اجراء قانون ثبت شرکت ها مصوب 2/3/1310

 

خدمات ما در کارا ثبت:
ثبت انواع شرکت، ثبت علامت تجاری، ثبت اختراع، انجام امور مالیاتی شرکت، رتبه بندی شرکت، ثبت صورتجلسات، انتقال و افزایش سرمایه، اخذ کد اقتصادی و شماره اقتصادی، اخذ کارت بازرگانی و...
جهت کسب اطلاعات بیشتر به صورت رایگان می توانید با همکاران ما در کارا ثبت تماس حاصل نمایید. 02188880006