02188880006

info [ at ] kararegister.com

ونک، خیابان ملاصدرا، تقاطع پل کردستان، ضلع شمال غربی تقاطع، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 1

 

ثبت شرکت 300 هزار تومان در مدت 4 روز کاری
ثبت تغییرات شرکت 300 هزار تومان در مدت 4 روز کاری
 

انتخاب نام شرکت از مراحل اولیه ی ثبت شرکت است. طبق بخشنامه ی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، تعیین نام هر شخصیت حقوقی همراه با ثبت هر شرکت یا موسسه، منوط به رعایت کلیه ی قوانین و دستورات مربوطه و عندالاقتضاء اخد مجوزهای لازم و ارائه ی کلیه ی مدارک ثبت شرکت خواهد بود.

-متقاضی تعیین نام می بایست احدی از سهامداران یا موسسین یا وکیل رسمی دادگستری (با ارائه ی وکالتنامه) باشد.
-بر اساس راهنمای تعیین نام سازمان ثبت اسناد و املاک، نام های درخواستی متقاضیان می بایست فارسی باشد و از بکارگیری اسامی و اصطلاحات بیگانه در نام شرکت یا موسسه خودداری گردد . در صورت ابهام در خصوص نداشتن معادل فارسی می توان به بانک اطلاعاتی یا کتاب های مرجع و لغت نامه های زبان و ادب فارسی مراجعه نمود و در غیر این صورت از فرهنگستان زبان و ادب فارسی استعلام کرد.

بهتر است قبل از ادامه، مقالات زیر را مطالعه فرمایید

-نکاتی درباره ثبت شرکت خدماتی نظافتی

ثبت شرکت حسابداری چه مراحلی دارد؟
قابل توجه است،واژه هایی که فرهنگستان زبان و ادب فارسی وضع معادل فارسی را برای آن ها ضروری نمی داند و نیز کلماتی که هنوز واژه ی فارسی معادل آن ها از سوی فرهنگستان به تصویب نرسیده است از شمول قانون ممنوعیت به کارگیری اسامی عناوین و اصطلاحات بیگانه مستثنی هستند.
در ضمن،استفاده از گویش ها و لهجه ی بومی در نام های پیشنهادی با ارائه ی تاییدیه از کتب فرهنگ بومی و در غیر این صورت با ارائه ی تاییدیه از فرمانداری،شورای شهر،بخشداری بلامانع می باشد.در این رابطه،ارائه ی مستندات فرهنگ لغات فارسی یا بومی و نقشه ی جغرافیایی ایران جهت تایید مکان استفاده شده در اسامی پیشنهادی توسط شرکت یا موسسه در شرف تاسیس به اداره ی کل ثبت شرکت ها و موسسسات غیر تجاری الزامی است.
-اسم شرکت نباید قبلاَ توسط شخص دیگری به ثبت رسیده باشد.طبق بند 138 بخشنامه های ثبتی در موقع ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری جدیدالتاسیس ،بایستی دقت لازم به عمل آورده شود که نام انتخاب شده قبلاَ به ثبت نرسیده باشد.لذا نام های درخواستی متقاضیان نباید سابقه ی عین،تشابه و یا نظیر آن در بانک اطلاعاتی اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری داشته باشد.بدین منظور می توان به سایت www.ilenc.ir مراجعه نمود و نام پیشنهادی را جستجو کرد. توجه داشته باشید که دو کلمه ار نام پیشنهادی با اسامی دارای سابقه باید متفاوت باشد.
-اسامی که خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه و مذهبی می باشند و با شئونات انقلاب اسلامی ایران منافات داشته باشند قابل تایید و ثبت نمی باشند.
-در انتخاب اسامی،از عناوین ایثارگران و شاهد و امثالهم که انحصاراَ تحت نظارت سازمان محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد استفاده نشود.
-پیشنهاد اسامی و اتخاذ عناوینی که اختصاص به تشکیلات دولتی و کشوری دارد از طرف متقاضیان پذیرفته نخواهد شد. همچنین استفاده از کلماتی نظیر ایران،کشور،ملی ، ملت و...در نام های پیشنهادی به دلیل جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی پذیرفته نمی شود.
-استفاده از اسامی مشهوره که باعث فریب افکار عمومی می شود ممنوع می باشد.
-استفاده از کلماتی از قبیل بنیاد، انجمن، کانون، تشکل، بانک، بهداشت، گمرک، ارشاد، تبلیغ، لیزینگ و... در نام شرکت یا موسسه، مستلزم اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح می باشد.
-کلماتی از قبیل ساختمانی، بازرگانی، تجاری، مهندسی، مهندسی مشاور، حقوقی، تولیدی و... شرحی بر موضوع فعالیت محسوب می شود و در بررسی نام یا نام های درخواستی به منظور رعایت عدم سابقه و تشابه، جزئی از نام محسوب نمی شود.
-استفاده از اسامی ائمه و نام های متبرکه در موسسات خیریه،فرهنگی و شرکت های خدمات زیارتی پس از اخذ مجوز و در صورت رعایت سایر موارد، ممکن می باشد.
-هر چند استفاده از اسامی شهرها، رنگ ها و اعداد در اسم شرکت مانعی ندارد، اما این کلمات جزء اسم شرکت شمرده نمی شوند و اسم شرکت علاوه بر این کلمات باید شامل سه کلمه ی دیگر باشد.
-جهت ثبت شرکت های تعاونی،ابتدا باید نام پیشنهادی از مراجع وزارت تعاون طی نامه ای جداگانه درخواست گردد.
-در تعیین و ثبت نام شرکت های تجاری تضامنی، مختلط غیر سهامی، مختلط سهامی و نسبی رعایت مواد(117)، (141)، (162) و (184) قانون تجارت الزامی است.
-در ضمن،نام های تایید شده قابل انتقال به غیر نمی باشند(حتی با تنظیم سند رسمی)

ثبت کارا،ارائه دهنده ی بهترین ها در امور ثبتی 88880006-021
اعتماد و رضایت شما افتخار ماست.

در دوران کنونی،بخش اعظم فعالیت های تجاری در قالب شرکت های تجارتی صورت می گیرد.

 

پر واضح است ،در همین راستا عرصه های جدید فعالیت های تجاری در حوزه های ثبتی نیز رشد چشمگیری داشته است،لذا امروزه آموزش عمومی و تخصصی در زمینه های ثبتی به عنوان یک نیاز جامعه مطرح است.