02188880006

info [ at ] kararegister.com

ونک، خیابان ملاصدرا، تقاطع پل کردستان، ضلع شمال غربی تقاطع، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 1

 

ثبت شرکت 300 هزار تومان در مدت 4 روز کاری
ثبت تغییرات شرکت 300 هزار تومان در مدت 4 روز کاری
 

روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران به عنوان رکن قانونی اطلاع رسانی حقوقی، روزنامه ای است که کلیه قوانین و مقررات و مسائل و موضوعات حقوقی جهت اطلاع عموم در آن درج می گردد.

ثبت و آگهی عمومی شرکت، تصمیمات مجمع عمومی در خصوص تغییرات سرمایه ، انحلال شرکت و نحوه تصفیه آن، تمامی از جمله موضوعاتی است که باید در روزنامه رسمی به ثبت برسد.
برای ثبت آگهی در روزنامه رسمی، می بایست پس از انجام مراحل قانونی و ثبت آگهی خود در ادارات ثبت، به پورتال روزنامه رسمی کشور به آدرس http://www.rrk.ir مراجعه نمایید.

 

با مراجعه به سامانه مزبور، لازم است مراحلی که در ادامه گفته خواهد شد را طی نمایید :

  1. با ورود به قسمت اصلی سامانه ، بر روی قسمت "ورود اعضاء" کلیک کنید .
  2. در مرحله بعد ، گرینه " ثبت نام " را انتخاب کنید و وارد قسمت عضویت شوید. ( در این مرحله لازم است مشخصات و اطلاعات خود را درج نمایید) .
  3. آدرس و کدپستی را برای دریافت نسخه کاغذی روزنامه وارد کنید.
  4. به صفحه شخصی من وارد شده و قسمت هزینه آگهی و پرداخت هزینه را انتخاب نموده و از طریق اینترنت نسبت به پرداخت هزینه اقدام نمایید. جهت پرداخت هزینه آگهی پس از وارد نمودن نام کاربری و کلمه عبور خود ، در صفحه شخصی کاربر در قسمت آگهی ها بر روی گزینه پرداخت هزینه آگهی کلیک نمایید.
  5. با پرداخت هزینه آگهی شماره پیگیری به شما داده می شود. با دریافت این شماره می توانید کلیه مراحل آگهی خود را پیگیری نمایید.


در کلیه مراحل چاپ و توزیع روزنامه رسمی شرکت ها، وضعیت آگهی برای شما ارسال خواهد شد. وضعیت آگهی شما ممکن است یکی از حالات ذیل باشد :
1) دریافت شده از ثبت : به معنای عدم پرداخت هزینه آگهی یا عدم موفقیت در پرداخت می باشد و متقاضی می بایست نسبت به پرداخت هزینه ها به صورت آنلاین اقدام نماید.
2) آماده ارسال به چاپ : به معنای پرداخت موفق هزینه است که آگهی در نوبت انتشار قرار گرفته است.
3) در حال انتشار امضا نشده : یعنی آگهی در حال چاپ است اما هنوز امضا نشده است.
4) انتشار یافته امضا نشده : به این معنا که آگهی چاپ شده و نسخه آن در سامانه موجود است اما نسخه امضا شده آن هنوز صادر نشده و انتشار نیافته است.
5) انتشار یافته امضا شده : به معنای چاپ آگهی و انتشار آن است.

 

در رابطه با هزینه های ثبت آگهی شرکت در روزنامه رسمی شرکت ها ، ذکر چند نکته ضروری است :
1) نحوه محاسبه هزینه روزنامه رسمی ، به تعداد خطوط و نوع آگهی بستگی دارد. به طور مثال هزینه آگهی روزنامه رسمی با تعداد خطوط متوسط، 120 هزار تومان است. این در حالی است هزینه آگهی های طولانی تر حتی ممکن است به 600 هزار تومان هم برسد.
2) همان طور که گفتیم ، پرداخت هزینه به صورت آنلاین و علی الحساب می باشد.

 

پس از گذشت 5 روز کاری بعد از پرداخت هزینه ، روزنامه رسمی تاسیس شرکت به چاپ می رسد . آگهی چاپ شده در روزنامه رسمی را از دو طریق می توان دریافت نمود :
1) نسخه کاغذی روزنامه رسمی
2) نسخه الکترونیک یا PDF امضا شده روزنامه رسمی ( در حال حاضر نسخه الکترونیکی یا PDF امضا شده روزنامه رسمی از اعتبار کاملی برخوردار است و می تواند به جای نسخه کاغذی به کار رود) .

 

اطلاعاتی که در روزنامه رسمی کشور منتشر می شود عبارت است از :
- نام ، نوع ، موضوع، مرکز فعالیت و آدرس و مشخصات شرکت
- تاریخ و شماره ثبت شرکت
- میزان سرمایه شرکت با ذکر جزئیات موجود و تعهد شده
- اسامی هیئت مدیره و سمت آن ها
- تاریخ شروع به کار شرکت و در صورت محدود بودن مدت شرکت تاریخ خاتمه کار شرکت
- ذکر نام شرکاء ضامن در شرکت های تضامنی و مختلط

در دوران کنونی،بخش اعظم فعالیت های تجاری در قالب شرکت های تجارتی صورت می گیرد.

 

پر واضح است ،در همین راستا عرصه های جدید فعالیت های تجاری در حوزه های ثبتی نیز رشد چشمگیری داشته است،لذا امروزه آموزش عمومی و تخصصی در زمینه های ثبتی به عنوان یک نیاز جامعه مطرح است.