02188880006

 

ثبت شرکت 300 هزار تومان در مدت 4 روز کاری
ثبت تغییرات شرکت 300 هزار تومان در مدت 4 روز کاری
 

در حال حاضر افراد بسیاری در اجتماع به صورت فریلنسر مشغول به کار هستند. نزدیکترین معادل فارسی که می توان برای عبارت فریلنسر استفاده نمود، عبارت دور کار یا آزاد کار است. در واقع افرادی که تحت این عنوان فعالیت می نمایند، بدون اینکه به یک سازمان یا کسب و کار و شرکت مشخص متعهد باشند، فعالیت حرفه‌ای و تخصصی خود را برای مجموعه‌های مختلف انجام می‌دهند و نسبت به نیاز و پروژه‌های در دسترس، می توانند کارفرمای خود را تغییر دهند.

اما در پاسخ به این پرسش که آیا امکان ثبت شرکت فریلنسری وجود دارد؟ یا خیر؟ باید چنین گفت که با توجه به تعریفی که از واژه فریلنسر ارائه گردید، به نظر می رسد که ماهیت شرکت و فعالیت فریلنسر در بخش هایی با یکدیگر تناقض هایی دارند و بطور کلی چهارچوب های فعالیت در قالب یک شرکت و مفاهیم و تعاریف فعالیت در قالب فریلنسری تناسب چندانی ندارند چراکه که اصولا شرکت ها در قالب های مشخص و چهارچوب دار تری فعالیت می نمایند و اما فعالیت افراد فریلنسر یا آزاد کار را بنا بر تعریفی که اشاره شد نمی توان در قالب های شرکتی محدود نمود.

البته این بدین معنا نیست که برای تاسیس چنین شرکتی منع قانونی وجود داشته باشد و در بسیاری از موارد ممکن است افرادی با داشتن تخصص های مختلف که امکان فعالیت های فریلنسری را به مجموعه ها می دهد اقدام به تاسیس شرکت های فریلنسری نمایند و یا از نیروهای فریلنسر یا آزاد کار در شرکت ها استفاده نمایند.

بطور کلی بیشترین فعالیت هایی که امکان فعالیت فریلنسری را دارند عبارتند از موضوعاتی مانند: طراحی گرافیک، طراحی صفحات وب، برنامه نویسی، ساخت تیزر و انیمیشن، تهیه محتوا برای وب سایت ها و... که البته جهت فعالیت در هریک از این موضوعات در صورت نیاز می بایست مجوزهای لازم ارائه گردد .
بنابراین فریلنسر بودن یا آزاد کار بودن تفاوتی را در چگونگی روند ثبت و تاسیس شرکت نخواهد داشت. رایج ترین قالب هایی که در ایران به ثبت می رسند عبارتند از: شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود .

در صورتی که مایل به ثبت شرکت برای فعالیت های فریلنسری هستید، می بایست در زمینه ثبت شرکتها اطلاعات کافی کسب نمایید و با توجه به موضوع فعالیت و روابط شرکاء و بسیاری از عوامل دیگر قالب مناسب را برای شرکت خود را انتخاب نمایید. یکی دیگر از تصمیماتی که در رابطه با شرکت می بایست اتخاذ شود، مربوط به نام شرکت است. لازم است با توجه به قوانین رایج بر نامگذاری شرکت ها نامی مناسب را برای شرکت انتخاب نمایید .

توجه داشته باشید که در حال حاضر برای ثبت شرکت نیازی به مراجعه حضوری نیست و می توانید با مراجعه به سامانه ایی که توسط اداره ثبت شرکت ها معرفی شده است و پیگیری مراحل ثبت، شرکت مورد نظر خود را به ثبت برسانید.

برای ثبت شرکت فریلنسری در قالب های متفاوت تجاری می بایست مدارکی را ارئه نمایید که طبعا با توجه به قالب انتخابی شما تفاوت هایی خواهد داشت که در ادامه مدارک مورد نیاز برای دو قالب شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود را بررسی خواهیم نمود:

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت فریلنسری در قالب سهامی خاص:

-دو نسخه اظهارنامه تکميل شده
-دو نسخه اساسنامه تکميل شده
-تکميل فرم تعيين نام به ترتيب اولويت نام هاي پيشنهادي و همچنين فيش واريزي
-اصل گواهي بانکي مبني بر پرداخت سرمايه تعهدي (حداقل 35% سرمايه) همراه با فيش واريزي
-اصل مجوز فعاليت از مراجع ذيربط در مواردي ثبت موضوع نياز به مجوز داشته باشد
-تصوير برابر با اصل مدارک احراز هويت سهامداران، مديران و بازرسان
-اصل گواهي عدم سوءپيشينه جهت اعضاء هیأت مديره، مديرعامل و بازرسان
-دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومي موسسين
-دو نسخه صورتجلسه هيأت مديره تکميل شده
-اصل وکالتنامه وکيل دادگستري در صورتي که ثبت شرکت توسط وکيل صورت پذيرد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت فریلنسری با مسئولیت محدود:

-دو نسخه شرکتنامه تکميل شده
-دو نسخه تقاضانامه تکميل شده
-دو نسخه اساسنامه تکميل شده
-تکميل فرم تعيين نام به ترتيب اولويت نام هاي پيشنهادي و همچنين فيش واريزي
-اصل مجوز فعاليت از مراجع ذيربط در مواردي ثبت موضوع نياز به مجوز داشته باشد
- تصوير برابر با اصل مدارک احراز هويت کليه شرکاء، مديران و هيأت نظار (درمواردي که تعداد شرکاء بيش از 12 نفر باشند)
-اصل گواهي عدم سوءپيشينه جهت اعضاء هیأت مديره، مديرعامل
-دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومي موسسين
-دو نسخه صورتجلسه هيأت مديره
-اصل وکالتنامه وکيل دادگستري در صورتي که ثبت شرکت توسط وکيل صورت پذيرد.
در خاتمه و جهت جمع بندی این موضوع می بایست اشاره نماییم که امکان ثبت شرکت فریلنسری وجود دارد و منع قانونی برای آن در نظر گرفته نشده است و متقاضیان با توجه به نوع فعالیت خود می بایست تصمیم بگیرند که ایا چنین فعالیتی در قالب شرکتی مناسب خواهد بود یا خیر .

از همراهی شما عزیزان صمیمانه سپاسگزاریم، مجموعه کارا ثبت با بهره مندی از کادری مجرب جهت انجام انواع امور ثبتی در خدمت شما عزیزان می باشد. 88880006-021

در دوران کنونی،بخش اعظم فعالیت های تجاری در قالب شرکت های تجارتی صورت می گیرد.

 

پر واضح است ،در همین راستا عرصه های جدید فعالیت های تجاری در حوزه های ثبتی نیز رشد چشمگیری داشته است،لذا امروزه آموزش عمومی و تخصصی در زمینه های ثبتی به عنوان یک نیاز جامعه مطرح است.