02188880006

info [ at ] kararegister.com

ونک، خیابان ملاصدرا، تقاطع پل کردستان، ضلع شمال غربی تقاطع، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 1

 

ثبت شرکت 300 هزار تومان در مدت 4 روز کاری
ثبت تغییرات شرکت 300 هزار تومان در مدت 4 روز کاری
 

در صورتیکه که مایل به راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت در اراک هستید، این مقاله را دنبال نمایید، ما در این مطلب چگونگی ثبت شرکت در این شهر و پتانسیل های کاری این شهر را به شما معرفی خواهیم کرد.

اراک مرکز استان مرکزی و یکی از کلان شهرهای ایران است و شهرستان هایی مانند محلات، ساوه، تفرش، خمین، فراهان، دلیجان، شازند، آشتیان، کمیجان، زرندیه و خنداب را نیز تحت پوشش دارد ، این شهرستان در طول تاریخ از مراکز پر اهمیت تجارت، بازرگانی و صنعت بوده است ، بطوری که در دوران حکومت قاجار بیش از پنجاه کمپانی خارجی در اراک شعبه داشتند و تجارت به حرفه اصلی اقتصاد این خطه تبدیل شده بود.

اما با گذشت زمان و سیاست گذاری های جدید این شهرستان به شهری صنعتی تبدیل گردید، که تا به امروز نیز این شهر یکی از مهمترین مراکز صنعتی کشور است.
شهر اراک در سال 95، بالاترین نرخ مشارکت اقتصادی و در سال گذشته با نرخ بیکاری 7.4 کمترین نرخ بیکاری کل کشور را به خود اختصاص داد. در حال حاضر در واقع شهرستان اراک مرکز استان مرکزی قطب ماشین‌آلات صنعتی ایران است.

همچنین این شهر از لحاظ کشاورزی نیز از رونق بالایی برخودار است بطوری که حدود 19 در صد اراضی کشاورزی را تشکیل می دهد ،محصولاتی که در این شهر کشت می شوند عبارتند از: گندم، جو، آفتاب‌گردان، حبوبات، پنبه، چغندرقند، گوجه فرنگی، پیاز، انگور، خشکبار، سبزی‌جات، انار، طالبی، هلو، پسته، بادام و گردو و...

البته چنانچه اشاره گردید فعالیت اصلی این شهر صنعتی است ،به طوریکه این شهر به عنوان چهارمین شهر صنعتی ایران شناخته می شود. در این شهرستان کارخانه ها و کارگاه های بیشماری وجود دارند که می توان از جمله آنها به ماشین‌سازی اراک، آلومینیوم‌سازی، هپکو، واگن پارس، کابل سازی ، آذرآب، کمباین‌سازی و... غیره اشاره نمود. تولیدات این مراکز در شهرستان اراک علاوه بر تامین نیز داخلی به بسیاری از کشورهای دیگر نیز صادر می گردد.

با توجه به تمامی این مزایا در این شهرستان فرصت های اقتصادی و شغلی فوق العاده ایی برای متقاضیان وجود دارد در صورتی که متقاضی ثبت شرکت در اراک هستید، توجه داشته باشید که ثبت شرکت در این شهرستان نیز مانند سایر شهرهای ایران تابع قوانین تجارت می باشد و در نخستین مرحله می بایست قالب ثبتی خود را از میان قالب های رایج قانون تجارت، انتخاب نمایید و با توجه با انتخاب نوع قالب مراحل ثبت شرکت را پیش ببرید. رایج ترین قالب ثبتی در اراک شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص می باشد که در ادامه به چگونگی ثبت شرکت در این دو قالب در اراک خواهیم پرداخت:

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اراک 

1-دو نسخه امضا شده از تقاضا نامه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اراک

2- دونسخه امضا شده از شرکتنامه شرکت با مسئولیت محدود در اراک
3- دو نسخه امضا شده از اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود در اراک
4-فتوکپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی کلیه اعضا شرکت با مسئولیت محدود
5- اصل گواهی عدم سو پیشینه کیفری تعضای هئیت مدیره شرکت با مسئولیت محدود در اراک
6-ارائه اصل نجوز از مراجع ذی صلاح {در صورت نیاز به مجوز}
7-دو نسخه امضا شده از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین شرکت با مسئولیت محدود و صورتجلسه هئیت مدیره شرکت
8- ارائه اصل وکالتنامه وکیل رسمی دادگستری (در صورت داشتن وکیل )
9-ارائه تعهد نامه کلیه اعضای هئیت مدیره مبنی بر نداشتن سوءپیشینه کیفری و نداشتن محدویت های قانونی برای عضویت در هئیت مدیره

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی خاص در اراک

1-ارائه دونسخه امضا شده از اظهار نامه شرکت سهامی خاص
2-ارائه دو نسخه امضا شده از اساسنامه شرکت سهامی خاص
3-ارائه اصل عدم سو پیشینه کیفری اعضا هیئت مدیره و بازرسین شرکت سهامی خاص
4- ارائه فتوکپی برابراصل شناسنامه وکارت ملی کلیه اعضا سهامداران و بازرسین شرکت سهامی خاص
5- ارائه اصل مجوز از مرجع صلاحیتدار (در صورت لازم بودن مجوز برای موضوع شرکت سهامی خاص)
6- ارائه دو برگ امضا شده از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین شرکت سهامی خاص و ارائه صورتجلسه هیئت مدیره
7- ارائه اصل وکالتنامه وکیل رسمی دادگستری (در صورت داشتن وکیل )
8- ارائه اصل فیش بانکی و اصصل گواهی بانگ مبنی بر افتتاح حساب بانکی (که به نام شرکت تازه تاسیس شده ) و سپرده گذاری 35 در صد از سرمایه شرکت در حساب مذکور باشد
۹- ارائه تعهد نامه کلیه اعضاء هیئت مدیره و بازرسین شرکت مبنی بر نداشتن سوء پیشینه کیفری و نداشتن محدودیت های قانونی برای عضویت در هیئت مدیره و همچنین قبول سمت در هیئت مدیره شرکت و سمت بازرسین شرکت سهامی خاص

توجه داشته باشید که ثبت شرکت در اراک نیز مانند سایر نقاط کشورمان به صورت اینترنتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری انجام پذیر است. برای انجام اینکار می بایست در ابتدا به سامانه معرفی شده اداره ثبت شرکت ها مراجعه نمایید و پس از ثبت نام در سامانه ، شماره پیگیری پرونده خود را از سامانه دریافت نمایید. پس از انجام مراحل ثبت نام و بارگذاری مدارک درخواست شما توسط کارشناسان ثبت بررسی خواهد شد.

و در صورت عدم وجود نقص یا مشکل می بایست کلیه مدارک به اداره ثبت شرکت ها از طریق پست ارسال گردد.
در انتها نیز می بایست برای درج آگهی در روزنامه رسمی اقدام نمایید.

بیشتر بخوانید:

ثبت شرکت در سیرجان

ثبت شرکت در عراق برای ایرانیان امکانپذیر است؟

در پایان ضمن سپاسگزاری از همراهی شما عزیزان اعلام می داریم، می توانید برای ثبت شرکت در سراسر کشور از خدمات و مشاوره کارشناسان کارا ثبت استفاده نمایید.

در دوران کنونی،بخش اعظم فعالیت های تجاری در قالب شرکت های تجارتی صورت می گیرد.

 

پر واضح است ،در همین راستا عرصه های جدید فعالیت های تجاری در حوزه های ثبتی نیز رشد چشمگیری داشته است،لذا امروزه آموزش عمومی و تخصصی در زمینه های ثبتی به عنوان یک نیاز جامعه مطرح است.