02188880006

info [ at ] kararegister.com

میدان ونک، تقاطع ملاصدرا و کردستان، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 5

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

شیراز مرکز استان فارس در جنوب غربی ایران است. شیراز با جمعیت 1,279,140 نفر برآورد سال (2006م) پنجمین شهر پرجمعیت ایران است. موقعیت جغرافیایی این شهر در ارتفاع 1486 متری از سطح دریا در دامنه های رشته کوه زاگرس است.

آنچه که باید در مورد ثبت شرکت گردشگری بدانید

مدارک لازم برای ثبت موسسه آموزشی چیست؟


شیراز پر افتخار جلوه گاه با شکوه خداوندی و مرکز تلاٌلو انوار الهی فرزندان موسی بن جعفر (ع) است. شیراز شهر راز و نیاز، شهر عشق و هنر، مهد اندیشه های عارفانه و عاشقانه است. شیراز شهر فارسیان پاک و مهربان و با صفا است.
بر اساس نوشتارهای الواح گلی کشف شده در تخت جمشید نام شیراز با واژه های تی رازی و شی رازی ذکر گردیده است که نشان گر قدمت این شهر با عظمت در دوره های پیش از اسلام است.
شیر در فارسی اوستایی به معنی شهر است و راز در زبان به معنی اسرار می باشد. بر حسب اصول دستوری چون دو حرف هم جنس کنار هم واقع شوند یکی حذف می شود، شیر راز، شیراز می گردد به معنی شهر راز.
در طول تاریخ این شهر، به واسطه مرکزیت نسبی اش در منطقه زاگرس جنوبی و واقع بودن در یک منطقه به نسبت حاصلخیز به محل طبیعی برای مبادلات محلی کالا بین کشاورزان و یکجانشینان و عشایری مانند قشقایی تبدیل گشته بود. همچنین این شهر در مسیر راه های تجاری داخل ایران به بنادر جنوب مانند بوشهر بوده است که این نقش با احداث شبکه راه آهن به بنادر دیگر ایران کمرنگ شده است. مرکزیت اداری و نظامی این شهر باعث رونق شهر در طول تاریخ بوده است. در دهه های اخیر صنعت گردشگری به رونق این شهر افزوده است.
شهرک صنعتی بزرگ شیراز صنایع کوچک و بزرگ بسیاری را در خود جای داده است. شیراز جایگاه بودن کارخانجات الکترونیکی متعددی از جمله صنایع مخابراتی و الکترونیک ایران (صاایران) می باشد. صنایع فناوری اطلاعات از بزرگترین صنایع این شهر به شمار می رود که با شهرهای بزرگی در زمینه تبادل صنایع فناوری اطلاعات در جهان در ارتباط می باشد.
کشاورزی همواره بخش مهمی از اقتصاد شیراز و حومه آن بوده است که دلیل آن فراوانی آب در این منطقه نسبت به بیابان های اطراف است. تولیدات کشاورزی این استان عبارتند از: انگور، نارنج، خرمالو، ازگیل، شلیل، انار و گندم. این شهر در تولید فرش و گل نیز معروف است. از صنایع دستی این شهر می توان به خاتم کاری، معرق کاری، قالی بافی و منبت کاری اشاره کرد.
صنایع مهم شیراز شامل صنایع الکترونیک، پالایشگاه نفت، مجتمع پتروشیمی، کارخانه سیمان، صنایع لاستیک سازی، صنایع لبنیات و صنایع نساجی است و در بخش انرژی نیروگاه شیراز، نیروگاه حافظ ، و نیروگاه خورشیدی نیزاز از جمله نیروگاه های مهم شیراز هستند.
• ثبت شرکت در شیراز :
افراد می توانند جهت استفاده از تجربه و تخصص و سرمایه یکدیگر اقدام به فعالیت های اقتصادی نمایند که از مهم ترین آن ها می توان به ثبت شرکت در شیراز اشاره کرد.
شرکت ها مطابق ماده 20 قانون تجارت به هفت قسم تقسیم می شوند که عبارتند از: ( شرکت سهامی، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیر سهامی، شرکت نسبی و شرکت تعاونی تولید و مصرف) که از متداولترین آن ها ثبت شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود می باشد. در ادامه جهت آشنایی بیشتر، ضمن توضیحی درباره این شرکت ها به شرایط و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص و با مسولیت محدود در شیراز می پردازیم.
شرکت سهامی : شرکتی است که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آنهاست.
شرکت با مسئولیت محدود : شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هر یک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت هستند.
شرکت تضامنی : شرکتی است که تحت اسم مخصوص برای امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می شود.اگر دارایی شرکت برای تادیه تمام قروض کافی نباشد هر یک از شرکاء مسئول پرداخت تمام قروض شرکت است.هر قراردادی که بین شرکاء بر خلاف این ترتیب داده شده باشد در مقابل اشخاص ثالث کان لم یکن است.
شرکت مختلط سهامی : شرکتی است که تحت نام مخصوصی بین عده ای شرکای سهامی و یک یا چند نفر شریک ضامن تشکیل می شود.شرکاء سهامی کسانی هستند که سرمایه آن ها به صورت سهام یا قطعات سهام متساوی القیمت درآمده و مسئولیت آنها تا میزان همان سرمایه است که در شرکت دارند.شریک ضامن کسی است که سرمایه او به سهام در نیامده و مسئول کلیه قروضی است که ممکن است علاوه بر دارائی شرکت پیدا شود.
شرکت مختلط غیر سهامی : شرکتی است که برای امور تجارتی تحت اسم تجارتی مخصوص بین یک یا چند نفر شریک ضامن و یک یا چند نفر شریک با مسئولیت محدود بدون انتشار سهام تشکیل می شود. شریک ضامن مسئول کلیه قروضی است که ممکن است علاوه بر دارایی شرکت پیدا شود.
شرکت نسبی : شرکتی است که برای امور تجارتی تحت اسم مخصوص بین دو یا چند نفر تشکیل و مسئولیت هر یک از شرکاء به نسبت سرمایه ای است که در شرکت گذاشته است.
شرکت تعاونی تولید و مصرف : شرکت تعاونی تولید شرکتی است که بین عده ای از افراد تشکیل می شود و شرکاء مشاغل خود را برای تولید و فروش اشیاء یا اجناس به کار می برند.
• شرایط لازم جهت ثبت شرکت سهامی خاص در شیراز :

 • پرداخت نقدی حداقل 35% از سرمایه به صورت نقدی
 • حداقل میزان سرمایه یک میلیون ریال
 • حداقل وجود 3 نفر عضو

• مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص درشیراز :
_ تصویر برابر اصل شده شناسنامه کلیه سهامداران و بازرسین
_ ارائه گواهی پرداخت حداقل 35 درصد از سرمایه شرکت
_ اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری تهیه شده از مراکز پلیس + 10
_ دونسخه اظهارنامه تکمیل شده شرکت سهامی خاص و امضاء ذیل آن توسط سهامداران
_ دو جلد اساسنامه شرکت سهامی خاص و امضاء ذیل تمام صفحات آن توسط کلیه سهامداران
_ دونسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین که به امضاء سهامداران و بازرسین رسیده باشد
_ دوبرگ صورتجلسه هیأت مدیره که به امضاء مدیران منتخب رسیده باشد
_ اخذ مجوز در صورت نیاز به صدور مجوز.
• شرایط لازم جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شیراز:

 • حداقل سرمایه مبلغ 100.000 تومان
 • وجود حداقل 2 نفر عضو
 • تعهد به پرداخت کل سرمایه به طور نقدی

• مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شیراز:
_ 2برگ تقاضانامه
_ 2 نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین
_ 2جلد اساسنامه و امضای ذیل صفحات آن توسط سهامداران
_ گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
_ تصویر کارت ملی و شناسنامه شرکاء و مدیران
_ اخذ و ارائه مجوز در صورت نیاز بنا به اعلان کارشناس اداره ثبت شرکت ها
• مراحل ثبت شرکت در شیراز :

 • پر کردن فرم اطلاعات ثبت شرکت
 • اقدام برای گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه همه اعضا
 • گرفتن پذیرش اینترنتی در سایت اداره ثبت شرکت ها
 • ارسال مدارک از طریق پست به اداره ثبت شرکت ها
 • مراجعه به اداره ثبت شرکت ها بعد از پیش نویس شدن آگهی و گرفتن مدارک ثبتی شرکت
 • ورود به سایت روزنامه رسمی و پرداخت هزینه روزنامه رسمی ثبت شرکت