02188880006

info [ at ] kararegister.com

میدان ونک، تقاطع ملاصدرا و کردستان، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 5

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

در این مقاله قصد داریم در مورد شرایط اساسی ثبت شرکت در بندرعباس اطلاعاتی را در اختیار شما متقاضیان محترم ارائه دهیم. با ما در ثبت شرکت کارا همراه باشید.
شهرستان بندرعباس یکی از شهرستان های استان هرمزگان در جنوب ایران است. مرکز این شهرستان، شهر بندرعباس است . شهرستان بندرعباس در شمال تنگه هرمز قرار دارد و گستردگی آن 27316 کیلومتر مربع است .

ثبت شرکت در شیراز

ثبت شرکت در کرمان

این شهرستان از جنبه اقتصادی، گردشگری و تفریحی دارای ظرفیت های متعددی است که می توان از طریق ثبت شرکت، درجهت اجرایی شدن اقتصاد بومی و محلی استفاده نمود و سطح اقتصادی این شهرستان را به نقطه بالایی رساند.
شرایط ثبت شرکت در بندرعباس را بدانید :
شرط اصلی تشکیل شرکت، توافق و عقد قراردادی بین شرکا و سهامداران می باشد که این قرارداد باید با استناد به قوانین و مقررات حقوقی و قانونی و به شکل صحیح تنظیم شود. برای این منظور قانون تنها قراردادهایی را مورد قبول خود قرار خواهد داد که شرایط ذیل را داشته باشند :
- رضایت قلبی طرفین برای ایجاد و تاسیس شرکت
این قرارداد باید با رضایت و تمایل دو نفر تا چند نفر به عنوان شریک و با نیت درست انجام پذیرد. در عقد قرارداد بین شرکا نباید اجباری در میان بوده و همه شرکا باید با اطلاع کامل از میزان سهم و سود و زیان و با رضایت قلبی این قرارداد را امضاء کرده باشند. اگر به هر دلیل ثابت شود که هر یک از شرکا با اجبار و یا بدون اطلاع از شرایط شرکت و یا از روی عدم آگاهی تن به این قرارداد داده است قرارداد از اعتبار ساقط خواهد بود.
- سلامت عقل، اهلیت و صلاحیت شرکا باید اثبات شود :
منظور از سلامت عقل و اهلیت تو صلاحیت داشتن شرایط مشخص در بین شرکا می باشد. تمامی افراد شریک باید دارای سن قانونی بوده و از سلامت عقلی کافی و بینش صحیحی برخوردار باشند و چنانچه هر یک از شرکا به بلوغ فکری و اجتماعی و عقلی لازم نرسیده باشد نمی تواند به عنوان یکی از شرکا یا سهامداران شرکت و به عنوان موسس اقدام به عقد قرارداد برای ثبت شرکت بنماید. تنها در صورتی می توانند این افراد به عنوان شریک و طرف قرارداد اهلیت داشته باشند که از طرف آن ها قیم و وکیل این قرارداد را امضاء نماید که از نظر قانون معتبر و واجد صلاحیت باشد.
- شفافیت در موضوع قرارداد
قرارداد باید مشخص و صریح باشد و از ابهام گویی و دوگانه گویی در آن جلوگیری شده باشد در غیر این صورت قرارداد پذیرفته نخواهد بود و باطل است .
- موضوع و هدف قرارداد باید کاملاَ قانونی باشد.
موضوعی که از نقطه نظر قانونی خلاف و نامشروع و غیرقانونی باشند و در قانون تجارت ایران هم منع شده باشند نمی توانند عنوان قرارداد باشند.
برای ثبت شرکت ، پارامترهایی به عنوان اصل وجود دارند که نبود آن ها ماهیت شرکت را بی معنی خواهند کرد و در واقع تا این شرایط محقق نشود شرکت شکل نخواهد گرفت. در ذیل به این شرایط که لازمه اصلی شرکت هستند اشاره خواهد شد :
- حداقل تعداد تعیین شده شرکا در قانون
شرکت یک امر مشارکتی و اجتماع پذیر است . بنابراین طبق تاکید قانون باید حداقل تعداد مورد نظر برای ثبت شرکت رعایت شود. به این منظور باید برای شرکت های سهامی عام حداقل 5، برای شرکت های سهامی خاص حداقل 3، برای شرکت های تضامنی ، شرکت های بامسئولیت محدود و شرکت نسبی حداقل دو و برای تعاونی ها هم باید حداقل 7 نفر با هم برای ثبت شرکت مشارکت و همکاری نمایند. این حداقل هایی است که در قانون تعریف شده و هیچ اشاره ای در خصوص حداکثر به میان نیامده و این مشارکت می تواند طیف گسترده تر و زیادی را در بربگیرد.
- تامین سرمایه مورد نیاز شرکت با همکاری سهامداران و شرکا
هر شرکتی برای اینکه بتواند به موضوع ثبتی خود جامع عمل بپوشاند باید سرمایه ای را داشته باشد. این سرمایه در شرکت های سهامی تعیین شده و باید حداقل در شرکت های سهامی عام 500 هزار تومان و در شرکت های سهامی خاص 100 هزار تومان سرمایه در نظر گرفته شود . ولی برای شرکت های اشخاص با توجه به اینکه اعتبار اصلی این شرکت ها خود افراد هستند معمولاَ میزان سرمایه الزامی نیست ولی در هر صورت همکاری بین شرکا با آورده های نقدی و غیرنقدی آن ها به عنوان سرمایه شرکت محقق خواهد شد..
- انجام موضوع تجاری شرکت
شرکت ها به دنبال هدف و موضوع فعالیت ثبت می شوند و باید این موضوع با همکاری و مشارکت کلی به شرکا انجام پذیرد. شرکتی که فقط ثبت شود و فعالیتی نداشته باشد وجهه اصلی خود را نخواهد داشت و با اعتراض هر یک از شرکا منحل خواهد شد..
- تقسیم سود و زیان
هر شرکتی پس از ثبت دارای یک شخصیت حقوقی مشخص و معتبر می باشد. این شخصیت مربوط به شرکت می باشد و از نقطه نظر قانون با شرکا شخصیت مشترکی ندارد و راساَ دارای حقوق و تکالیفی می باشد که باید به آن ها عمل نماید شرکت در قبال شرکاء سهامداران و سهم الشرکه داران و همچنین ذی نفعان و مشتریان وظایفی داشته و مستقل از آن ها حساب می شود.
تمامی آورده های شرکا در شرکت در زمانی که به سرمایه شرکت تبدیل شد دیگر متعلق به فرد نخواهد بود و سرمایه شرکت تلقی خواهد شد. اما در قبال این آورده شرکا سهام و یا سهم الشرکه دریافت خواهند کرد که به تناسب آن باید از سود شرکت بهره مند شده و در صورت خسران و به وجود آمدن تعهدی برای شرکت به میزان سهام و سهم الشرکه خود از این ضرر سهم خواهند داشت .
پس از عقد قرارداد و تعیین تکلیف میزان سهم هر یک از شرکا و نحوه تقسیم سود و زیان و همچنین موضوعاتی مانند موضوع شرکت، شرایط انحلال شرکت، شرایط مورد نیاز برای تغییرات و ... در اساسنامه شرکت و تهیه اظهارنامه و در صورت نیاز تنظیم شرکتنامه برای ثبت شرکت باید موسسین شرکت جلسه ابتدایی موسوم به مجمع عمومی موسسین را برگزار نموده و نفرات مدیر در شرکت و بازرسین مورد نیاز را مشخص نمایند و مستندات شرکت را با رضایت قلبی و به صورت جمعی امضاء و تایید می نمایند. در پای همه مستندات باید امضاء همه شرکا و موسسین باشد.
سپس هیئت مدیره تشکیل جلسه خواهد داد و از بین خود رئیس هیئت مدیره، نایب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل را تعیین و معرفی می نمایند. صورتجلسه جلسات مجمع عمومی موسسین و هیئت مدیره باید برای ثبت شرکت تتنظیم شده و امضاء همه مدیران و موسسین دریافت شده باشد.
در انتها، یادآوری می گردد که :
- لازم است که شرکای شما بالاتر از 18 سال سن داشته باشند و کارمند دولت نباشند.
- کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از ایرانی و خارجی دارای شرایط ثبت شرکت می باشند و می توانند اقدام به ثبت شرکت نمایند.
- اشخاص خارجی می توانند بدون شریک ایرانی به صورت مالکیت 100% در ایران شرکت ثبت نمایند.
- چند شرکت با هم می توانند بدون وجود اشخاص حقیقی شرکت مستقلی ثبت نمایند.
- دارا بودن سوء پیشینه اشخاص مانعی جهت ثبت شرکت نیست فقط نمی توانند جزء هیئت مدیره، مدیرعامل و یا بازرسین شرکت باشند.
از انتخابتان متشکریم.
با متخصصان ثبت شرکت کارا، با اطمینان خاطر کار را به کاردان بسپارید.

  • شماره تماس:88880006-021
  • دفتر مرکزی: میدان ونک، تقاطع ملاصدرا و کردستان، بن بست فرشید،پلاک 8،واحد 4