02188880006

info [ at ] kararegister.com

میدان ونک، تقاطع ملاصدرا و کردستان، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 5

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

استان کرمان با وسعت 180 هزار و 726 کیلومتر مربع به عنوان بزرگ ترین استان کشور به شمار می رود. این استان، با وجود 40 شهرک و ناحیه صنعتی به یکی از مهم ترین مراکز صنعتی ایران تبدیل شده است که همین امر سبب شده که شرکت های بسیاری جهت انجام امور تجاری و بازرگانی در این شهر به ثبت برسد.

ثبت شرکت در شیراز

اگر شما نیز مایل به آشنایی با فرآیند تاسیس و ثبت شرکت در کرمان هستید، خواندن این مقاله را به شما توصیه می کنیم. در این مقاله سعی شده است درباره مزایای ثبت شرکت در کرمان، انواع شرکت های تجاری، سرمایه اولیه برای ثبت شرکت،  مدارک لازم جهت ثبت شرکت در کرمان، هزینه و زمان ثبت شرکت و اقدامات لازم پس از ثبت شرکت توضیحات کامل و جامعی ارائه گردد. شایان ذکر است، موسسه حقوقی کارا با برخورداری از برترین وکلای حقوقی شما را برای رسیدن به این هدف راهنمایی و هدایت می نماید.

  • مزایای ثبت شرکت در کرمان :

ثبت شرکت از لحاظ شرکاء شرکت و مراجعین آن ها در درجه ای از اهمیت قرار دارد که اغلب بدون مراجعه به آن نمی توانند معامله کنند. زیرا کسی که قرارداد مهمی با شرکت منعقد می نماید یا معامله مهمی انجام می دهد باید بداند که سرمایه شرکت تا چه اندازه است و اختیار مدیران شرکت تا چه حد بوده است و بالاخره توانایی شرکت تا چه اندازه است.
مضاف بر موارد گفته شده، ثبت شرکت دارای فواید مهم دیگری نیز می باشد. از جمله این مزایا عبارت است از :
-  رسمی شدن کسب و کار و حمایت قانون
-  امکان ورود به عرصه های بین المللی
-  بودجه بندی دقیق و منعطف تر نسبت به تجارت فردی
-  امکان حضور در مناقصات و مزایدات
-  امکان تبلیغات گسترده و پربازده
-  بهره مندی از معافیت های مالیاتی و دارایی با توجه به نوع فعالیت
-  امتیازات اعتبارات وام تسهیلات ( به عنوان مثال در شرکت های سهامی خاص،  معمولاَ تا سقف ده برابر سرمایه شرکت امکان اخذ وام و اعتبارات از بانک ها یا موسسات مالی امکان پذیر است ) .
-  امکان سرویس دهی به سایت های بزرگ و یا دولتی ( توضیح آنکه ، معمولاَسایت های مطرح تنها در زمانی حاضر به استفاده از خدمات شما می شوند که دارای شرکت ثبت شده باشید).
-  دریافت جوازها
-  جلب اعتماد بیشتر مشتریان و شرکت های جهت تعامل
-  اخذ و اعطای نمایندگی رسمی

  • انواع شرکت های تجاری :

به موجب ماده 20 قانون تجارت، " شرکت های تجاری بر هفت قسم است " :
1- شرکت سهامی .
2- شرکت با مسئولیت محدود .
3- شرکت تضامنی .
4- شرکت مختلط غیرسهامی.
5- شرکت مختلط سهامی .
6- شرکت نسبی .
7- شرکت تعاونی تولید و مصرف.
هر یک از این شرکت ها و موسسات مختلف برای اهداف خاصی شکل یافته اند، به همین جهت اگر انواع آن ها را درست بشناسیم، بهتر می توانیم به هدفی که با ثبت شرکت قصد رسیدن به آن را داریم دست پیدا کنیم. در ذیل به معرفی این شرکت ها می پردازیم.
شرکت سهامی عام :
شرکت سهامی عام امروزه یکی از مهم ترین شرکت های تاثیرگذار در اقتصاد کشور است که به اتکاء سرمایه های تسهیم شده فعالیت اقتصادی خود را رونق می دهد زیرا اشخاص به صورت ثابت در آن تصمیم گیرنده و اداره کننده نمی باشند.
ماده 4 بخش 1 مبحث قانون اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب اسفند 1347 شرکت سهامی را به شرح ذیل تعریف نموده است : شرکت هایی که موسسین آن ها قسمتی از سرمایه شرکت را از طریق فروش سهام به مردم تامین می کنند ، شرکت سهامی عام نامیده می شوند.
شرکت سهامی خاص :
شرکت هایی که تمام سرمایه آن ها در موقع تاسیس منحصراَ توسط موسسین تامین گردیده است شرکت سهامی خاص نامیده می شود.
شرکت بامسئولیت محدود :
شرکت بامسئولیت محدود، شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تقسیم شده و هر یک از شرکاء بدون این که سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت، مسئول قروض و تعهدات شرکت است.
شرکت تضامنی :
شرکت تضامنی شرکتی است که مسئولیت شرکاء در آن محدود به سرمایه نیست بلکه چون به اعتبار شخصیت شرکاء تشکیل می شود، مسئولیت نامحدود است و شرکاء مسئول کلیه قروض و تعهدات شرکت ، علاوه بر سرمایه می باشند. شرکت تضامنی از حیث اعتبار در راس تمام شرکت های تجاری قرار دارد و بیشتر بین اقربا و نزدیکان تشکیل می شود
شرکت نسبی :
طبق ماده ( 183 ) قانون تجارت : " شرکت نسبی شرکتی است که برای امور تجاری در تحت اسم مخصوصی بین دو یا چند نفر تشکیل شود و مسئولیت هر یک از شرکاء به نسبت سرمایه ای است که در شرکت گذاشته اند ".
شرکت مختلط سهامی :
بنا به تعریف ماده 162 قانون تجارت شرکت مختلط سهامی شرکتی است که در تحت اسم مخصوصی بین یک عده شرکای سهامی و یک یا چند نفر شریک ضامن تشکیل می شود.
شرکت مختلط غیرسهامی :
شرکت مختلط غیرسهامی شرکتی است که برای امور تجاری در تحت اسم مخصوصی بین یک یا چند نفر شریک ضامن و یک یا چند نفر شریک با مسئولیت محدود بدون انتشار سهام تشکیل می شود. شریک ضامن مسئول کلیه قروضی است که ممکن است علاوه بر دارایی شرکت پیدا شود. شریک با مسئولیت محدود کسی است که مسئولیت او فقط تا میزان سرمایه ای است که در شرکت گذارده و یا بایستی بگذارد. در اسم شرکت باید عبارت ( شرکت مختلط ) و لااقل اسم یکی از شرکای ضامن قید شود.
شرکت تعاونی :
شرکت تعاونی شرکتی است که برای مدت نامحدود به منظور رفع احتیاجات مشترک شرکاء و بهبود وضع مادی و اجتماعی آنان برای یک یا چند منظور تشکیل می شود؛ از جمله انجام خدمات عمومی و هرگونه فعالیت مربوط به تولید محصولات کشاورزی و صنعتی، تهیه و طبقه بندی و نگاهداری و تبدیل و فروش محصولات مزبور، تهیه و توزیع هر نوع کالا و لوازم مورد نیاز زندگی و حرفه ای آنان ، تحصیل وام و اعتبار برای شرکاء ، اقدام به عملیات ساختمانی و ایجاد مسکن ، بیمه محصولات و حیوانات ، قبول نمایندگی موسسات و کارخانجات وابسته به فعالیت های مذکور در فوق، خرید سهم الشرکه شرکت های مشابه و امثال منظورهای مذکور "
خوانندگان محترم می توانند در صورت نیاز به هرگونه مشاوره بیشتر در این رابطه با ما در ثبت شرکت کارا در ارتباط باشند.

  • سرمایه اولیه برای ثبت شرکت :

برای تشکیل شرکت تجاری، حداقلی از سرمایه الزامی است. حداقل سرمایه جهت ثبت شرکت صد هزار تومان است . با این حال مبلغ سرمایه اولیه تا حدودی نشانه ای از اعتبار شرکت است.

  • مدارک لازم جهت ثبت شرکت در کرمان :

1-  کپی کارت ملی و شناسنامه و کارت پایان خدمت باید در دفاتر اسناد رسمی اصل شوند. ( هیات مدیره ، سهامداران ، بازرسین )
2- گواهی عدم سوء پیشینه ( تمام اعضای هیات مدیره ، سهامداران ، بازرسین )
3- کپی مجوز یا مدرک تحصیلی با توجه به موضوع فعالیت شرکت در صورت نیاز.
4- مجوز فعالیت برای موضوعاتی که ملزم به ارائه مجوز می باشند.

  • هزینه ثبت شرکت در کرمان :

هزینه ثبت شرکت در کرمان شامل موارد مختلفی می شود که از آن جمله هزینه اولیه ثبت شرکت ، حق الزحمه ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت های کرمان ، هزینه بابت باطل کردن تمبر سرمایه، حق الزحمه وکیل ثبت شرکت در کرمان ، حق الزحمه چاپ آگهی روزنامه رسمی و مخارج آگهی روزنامه کثیرالانتشار را می توان نام برد.
علاوه بر این مبالغ بر اساس نوع شرکت و اعضای تشکیل دهنده آن و همچنین طرح و موضوع فعالیت ، مخارج ثبت شرکت نیز تفاوت دارد. بناراین هزینه کلی آن در موارد مختلف با هم متفاوت است.

  • زمان لازم برای ثبت شرکت در کرمان :

آنچه در ثبت و تاسیس شرکت مهم می باشد زمان ثبت شرکت است. ثبت شرکت مطابق قوانین تجارت در اداره ثبت شرکت ها به ثبت می رسد. زمان ثبت شرکت از 30 روز الی 40 روز کاری به طول می انجامد.
چنانچه انجام امور خود را به موسسه حقوقی کارا بسپارید، این کار بدون نقص و بدون اتلاف زمان انجام می شود.

  • اقدامات لازم پس از ثبت شرکت در کرمان :

پس از مرحله ثبت، شرکت ها باید نسبت به پلمپ دفاتر تجاری ، انجام امور مالیاتی و اخذ کد اقتصادی اقدام نمایند،
بنابراین، پس از این که شرکت را ثبت کردید باید طی یک هفته دفاتر تجاری را پلمپ نمایید.
برای پلمپ دفترها باید توجه داشت که دفترهای مرتبط با امور شرکت شامل روزنامه، دفتر کل ، دفتر دارایی و دفتر کپیه می باشد که تنها 2 دفتر روزنامه و دفتر کل باید پلمپ گردند و همین طور که اشاره شد، در این باره اجبار وجود دارد.
سپس نسبت به تعیین حوزه مالیاتی و اخذ کد اقتصادی اقدام نمایید.