02188880006

info [ at ] kararegister.com

ونک، خیابان ملاصدرا، تقاطع پل کردستان، ضلع شمال غربی تقاطع، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 1

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
شرکت تجاری عبارت است از سازمانی که بین دو یا چند نفر تشکیل می شود که در آن هر یک سهمی به صورت نقد یا جنس یا کار خود در بین می گذارند تا مبادرت به عملیات تجاری نموده و منافع و زیان های حاصله را بین خود تقسیم کنند.
قانون تجارت ایران، ثبت کلیه شرکت های مذکور در قانون را اجباری دانسته است و به دستور ماده 2 قانون ثبت شرکت ها، کلیه شرکت های ایرانی موجود در کشور باید به ثبت برسد و چنانچه شرکتی به ثبت نرسد هر ذی نفعی می تواند بطلان عملیات آن را از دادگاه تقاضا نماید ، لذا ادامه حیات و فعالیت هر شرکتی که در ایران تاسیس می شود، منوط به ثبت آن در مرجع ثبت شرکت ها گردیده است. از این رو مسئله ثبت کردن شرکت بعد از تاسیس آن از اهمیت خاصی برخوردار است.
در حال حاضر با توجه به فرایند الکترونیکی شدن ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری، مراحل انتخاب و تایید نام شرکت ، کاملاَ به صورت الکترونیکی و به صورت غیرحضوری انجام می پذیرد و متقاضی می تواند با ورود به سامانه اداره ثبت شرکت ها به نشانی http://irsherkat.ssaa.ir نسبت به انجام آن اقدام نماید. ذیلاً به شرح مراحل ثبت اینترنتی شرکت می پردازیم:

مشخص کردن اطلاعات متقاضی

اولین گام ثبت شرکت در سامانه اداره مربوطه، وارد نمودن اطلاعات متقاضی شامل نام متقاضی، نام خانوادگی متقاضی ، تابعیت متقاضی ، سمت متقاضی ، شماره ملی متقاضی، شماره همراه متقاضی می باشد.

انتخاب نام مناسب برای شرکت

دومین گام، انتخاب نام آنست؛ شما می بایست 5 نام را به ترتیب اولویت مورد نظر خود ( بدون ذکر کلمه شرکت ) در فرم وارد کنید تا نهایتاً یکی از آن ها مورد تایید قرار گیرد. نام پیشنهادی می بایست خارجی نباشد ؛ سابقه ثبت نداشته باشد ؛ دارای معنا ومفهوم باشد و با فرهنگ انقلاب اسلامی مطابقت داشته باشد. 
در پایان این مرحله یک شماره پیگیری به شما داده می شود که بعداَ می توانید از طریق این شماره وضعیت ثبت شرکت خود را در سامانه پیگیری کنید. 
نکته : طبق بخشنامه ثبتی شماره 46569/ 92- 12/ 03/ 92 مدت اعتبار نام تعیین شده 90 روز می باشد لذا می بایست کلیه مراحل ثبت تاسیس، امضای دفاتر و غیره در این بازه زمانی صورت پذیرد.

مشخص کردن مدت و موضوع فعالیت شرکت 

در این مرحله می بایست "مدت و موضوع فعالیت" یعنی موضوع اصلی فعالیت شرکت و مدت آن را با انتخاب گزینه محدود و نامحدود مشخص کنید. جهت انتخاب موضوع فعالیت باید روی گزینه افزودن موضوع فعالیت کلیک کنید. در پنجره ای که باز می شود می توانید یکی از موضوعات تعریف شده در سامانه را انتخاب کنید.
 به این نکته توجه داشته باشید که برای انجام برخی فعالیت ها، قوانین مختلف و مقررات مخصوص پیش بینی شده است که برای انجام آن امور به عنوان موضوع فعالیت شرکت یا موسسه، کسب مجوز لازم از مراجع ذی ربط و ذی صلاح قبل از به ثبت رسانیدن آن الزامی می باشد.

وارد نمودن آدرس شرکت 

در این مرحله می بایست آدرس شرکت قید گردد. لازم به توضیح است، با درج کدپستی و کلیک بر روی "دریافت نشانی کدپستی از اداره پست" آدرس به طور خودکار در سطر زیرین وارد می شود. نکته حائز اهمیت آنکه در آینده تمام مدارک از طرف سازمان ثبت شرکت ها به این آدرس برایتان ارسال خواهد شد.

تعیین سرمایه اولیه

در این مرحله شرکت های بامسئولیت محدود می بایست حداقل سرمایه مورد نظر خود و شرکت های سهامی باید تعداد سهم و ارزش اسمی آن را در این قسمت درج نمایند. 
به موجب اصلاحیه قانون تجارت، در موقع تاسیس، سرمایه شرکت های سهامی عام از پنج میلیون ریال و سرمایه شرکت های سهامی خاص از یک میلیون ریال نباید کمتر باشد و اگر کمتر شد؛ تا حداکثر ظرف مدت یک سال باید جبران شود و یا شرکت را به نوع دیگری تبدیل کنند. در غیر این صورت و بر اساس دادخواست هر ذینفع، دادگاه صالح حکم به انحلال شرکت خواهد داد.
در قانون تجارت، برای میزان سرمایه شرکت بامسئولیت محدود هیچ مبلغی تعیین نشده است. با این حال به صورت عرفی حداقل سرمایه اسمی مبلغ یک میلیون ریال می باشد.

درج نام شرکا

در لیست اشخاص باید اسامی و شماره ملی شرکای شرکت وارد گردد. در صورتی که تعداد شرکا بیش از 150 نفر باشد ، می بایست لیستی را که در این قسمت از سایت گذاشته شده است دانلود و تکمیل کنید و به همراه مدارک مورد نیاز به واحد ثبتی مربوطه پست نمایید. برای ادامه مرحله ثبت نام و ورود به مرحله بعد باید نام حداقل یکی از شرکا وارد شود.

تعیین سمت اشخاص

در این گام سمت اشخاص نظیر مدیر عامل ، رئیس هیئت مدیره و ... و تاریخ شروع فعالیت های آن را قید نمایید.

وارد نمودن سهام اشخاص

در این مرحله میزان سهام یا سرمایه هر یک از شرکا را درج کنید.

تعیین ارتباط بین اشخاص

اطلاعات مربوط به نماینده شرکت و اختیارات آن در این قسمت تکمیل شود.

ثبت شعبه شرکت

چنانچه قصد دارید برای شرکت خود شعبه ثبت کنید اطلاعات مربوطه را در این قسمت درج کنید. اما اگر در حال حاضر قصد ثبت شعبه ندارید، وارد مرحله بعدی شوید.

انتخاب روزنامه سالی/مالی

در شرکتهای سهامی خاص می بایست یکی از روزنامه های کثیرالانتشار ذکر شده در این قسمت جهت آگهی های شرکت انتخاب شود و در شرکتهای با مسئولیت محدود و موسسات نیازی به انتخاب روزنامه نیست،هم چنین روز و ماه سال مالی هرشرکت در این قسمت مشخص می گردد که معمولا یکم فروردین هرسال می باشد.

درج متن صورت جلسه

در این مرحله باید صورت جلسه موسسین و هیئت مدیره با نوع شخصیت حقوقی را به طور کامل تایپ کنید.

درج اظهارنامه/تقاضانامه

در این قسمت متن اظهارنامه یا تقاضانامه خود را وارد کنید.

تکمیل اساسنامه

در این گام با کلیک بر روی "دریافت متن اساسنامه" فرمی برای شما ظاهر می شود که بر اساس اطلاعات وارد شده در قسمت های قبلی تکمیل شده است. 
چنانچه اشتباهی در پرکردن قسمت های قبلی وجود داشته باشد، می توانید به گام مربوطه مراجعه و آن ها را اصلاح کنید.

تکمیل شرکت نامه

در این مرحله با کلیک بر روی "دریافت متن شرکت نامه" متن آن در کادر پایینی ظاهر می شود که قابل تغییر است.

تکمیل خلاصه اظهارنامه/تقاضانامه

تکمیل مدارک 
- مدارک ثبت شرکت به قرار ذیل است:
1- شرکت نامه تکمیل شده ( دو نسخه )
2- تقاضانامه تکمیل شده ( دو نسخه )
3- اساسنامه تکمیل شده ( دو نسخه )
4- صورت جلسه مجمع عمومی موسسین ( دو نسخه )
5- اصل مجوز فعالیت از مراجع ذی ربط در مواردی که ثبت موضوع نیاز به مجوز داشته باشد. 
6- اصل گواهی عدم سوء پیشینه جهت اعضاء هیئت مدیره و مدیرعامل 
7- ارائه اقرار نامه مدیران و بازرسان 
8- تصویر برابر با اصل مدارک احراز هویت کلیه شرکا و مدیران و هیئت نظارت ، در صورت داشتن هیئت نظارت ( در مواردی که تعداد شرکا بیش از 12 نفر باشند ). 
9- اصل وکالت نامه وکیل دادگستری در صورتی که ثبت شرکت توسط وکیل صورت پذیرد.
- در صورت فراهم نمودن این مدارک، با تایید مدارک بر روی قسمت "پذیرش نهایی" کلیک نمایید. کلیک بر روی گزینه پذیرش، پایان کار بوده و تقاضای تأسیس ثبت نهایی شده و ارسال می گردد.
در این مرحله، کارشناس مربوطه به بررسی اطلاعات وارد شده می پردازد. در صورتی که دارای نقص باشد برای شما در سامانه ابلاغ رفع نقص ارسال می گردد و باید نقص را رفع نمایید و در صورت عدم نقص اطلاعات، آن را تایید می کند.
متقاضیان ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری باید پس از ثبت تقاضای خود در سامانه، نسبت به ارسال اصل مدارک و مستندات لازم از طریق پست به مرجع ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان محل وقوع اقامتگاه قانونی شخص حقوقی مورد تقاضا اقدام نمایند و پس از ارسال مدارک، مجدداَ به سامانه مراجعه و بارکد پستی را وارد نمایند.
از اینکه ما را انتخاب نموده اید بسیار متشکریم. 
بیشتر بخوانید:
ثبت شرکت آنلاین در سامانه اداره ثبت شرکت ها
جهت مشاوره ی ثبت شرکت با ما تماس بگیرید. 88880006-021
همکاران ما در شرکت کارا، در کوتاه ترین زمان ممکن شما را در رسیدن به اهدافتان یاری خواهند کرد.