02188880006

info [ at ] kararegister.com

میدان ونک، تقاطع ملاصدرا و کردستان، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 5

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

یکی از مهم ترین توصیه های پزشکان و متخصصین تغذیه ، استفاده از عسل می باشد.
عسل دارای سابقه دارویی طولانی است و با توجه به خواص عسل توسط فرهنگ ها و ملل بیشماری از 2500 سال پیش در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است. عسل تقریباَ در سراسر جهان به طور گسترده استفاده می شود و به عنوان یک ماده غذایی مهم و اصلی شناخته می شود.

- مشاوره ی تخصصی ثبت برند

- نکاتی درباره راهنمای جامع ثبت برند

این ماده غذایی محبوب، دارای تولیدات و عرضه گسترده ای در بازار می باشد. بنابراین با توجه به این تنوع محصولات در بازار، ثبت برند امری ضروری است. گفتنی است ، اولین استفاده ثبت شده از عسل به عنوان یک برند تغذیه درمانی بوده است که از لوح های گلی سومری یافت شده است.

تولید کنندگان با ثبت برند عسل می توانند به مزایای ذیل دست یابند

- حمایت قانونی و حفاظت در مقابل سوء استفاده کنندگان و متقلبان
- ایجاد شهرت برای خدمات ، محصولات و شرکت
- تشویق شرکت ها به سرمایه گذاری بیشتر در کیفیت و بهبود کالا
- تضمین تشخیص محصولات از یکدیگر توسط مشتریان
- تمایز محصولات شرکت ها از یکدیگر
- حق استعمال انحصاری از علامت تجاری
- امکان دریافت وام
- قابلیت نقل و انتقال علامت تجاری ثبت شده
- اجازه استفاده از برند توسط اشخاص ثالث
- امکان اعطای نمایندگی برند
- ایجاد ارزش افزوده سهام و افزایش درآمد شرکت برای سهامداران با ثبت علامت تجاری
- ابزاری برای بازاریابی شرکت و ایجاد وجهه عمومی

ثبت برند عسل را از کارا دنبال کنید
به موجب ماده 5 تصویبنامه مورخ سوم اردیبهشت 1328 مواردی که دولت ثبت آن ها را اجباری دانسته است به شرح ذیل است :
1. داروهای اختصاصی ( سپسیالتیه ) مورد استعمال طبی یا بیطاری که با نسخه پزشک یا بدون آن مصرف می شود.
2. مواد غذایی که در لفاف و یا ظروف و به اسم مشخصی باشد مانند کنسرو و مواد غذایی ، آردهای مخصوص، چای های مختلف ، شکلات ، آب نبات، پنیر، شیر، مربا، ترشی، کره و روغن های مختلف و غیره
3. آب های معدنی یا گازدار، شربت آب های میوه ... که در تحت اسم و ظرف مشخصی به معرض فروش گذارده می شود.
4. لوازم آرایش و وجاهت که برای استعمال مستقیم بر روی بدن انسان به کار می رود مانند صابون ، خمیر ، پودر ، محلول عطریات ، ادکلن و پماد
تمام اجناس دارویی و طبی و مواد غذایی مذکور در این آیین نامه، اعم از آن که در داخل ایران ساخته و یا در خارج ساخته و وارد کشور شود و در بازار تحت اسم مشخصی که بر روی برچسب آن زده می شود به معرض فروش قرار گیرد باید دارای علامت صنعتی یا تجارتی ثبت شده بود و در روی برچسب نکات زیر تصریح شود:
الف- اسم تجارتی و نشانی سازنده ی جنس با قید کشور مبدا
ب- شماره ثبت علامت در ایران
بر اساس ماده ی 2 این آیین نامه، علامت و مشخصات بالا باید قبل از به معرض فروش قرار دادن جنس روی اجناسی که از خارجه وارد شده قید گردد.
برای ثبت برند عسل، لازم است در نخستین گام طبقه بندی محصول مورد نظر را مشخص نموده و نام یا علامت مناسبی را به عنوان برند طراحی و انتخاب کنید. طبق ماده 46 قانون ثبت اختراعات و غیره، اسم یا عنوانی که ماهیت یا طریقه استفاده از آن برخلاف موازین شرعی یا نظم عمومی یا اخلاق حسنه باشد و یا موجبات فریب مراکز تجاری یا عمومی را نسبت به ماهیت موسسه ای فراهم کند که اسم یا عنوان معرف آن است، نمی تواند به عنوان یک نام تجاری به کار رود.
با رعایت قوانین و مقررات ثبت اجباری نام های تجاری، این قبیل نام ها حتی بدون ثبت، در برابر عمل خلاف قانون اشخاص ثالث حمایت می شوند.
هر گونه استفاده از نام تجاری توسط اشخاص ثالث، به صورت نام تجاری یا علامت یا علامت جمعی، یا هر گونه استفاده از آن ها که عرفاَ باعث فریب عموم شود، غیرقانونی تلقی می شود. ( ماده 47 قانون ثبت اختراعات و غیره )
مطابق ماده 32 قانون ثبت علائم و اختراعات مصوب 7 / 8/ 1386 ، ثبت علامات ذیل ممنوع می باشد :
الف- نتواند کالاها یا خدمات یک موسسه را از کالاها و خدمات موسسه دیگر متمایز سازد.
ب- خلاف موازین شرعی یا نظم عمومی یا اخلاق حسنه باشد.
ج- مراکز تجاری یا عمومی را به ویژه در مورد مبدا جغرافیایی کالاها یا خدمات یا خصوصیات آن ها گمراه کند.
د- عین یا تقلید نشان نظامی ، پرچم یا سایر نشان های مملکتی یا نام یا نام اختصاری یا حروف اول یک نام یا نشان رسمی متعلق به کشور، سازمان های بین الدولی یا سازمان هایی که تحت کنوانسیون های بین المللی تاسیس شده اند، بوده یا موارد مذکور یکی از اجزاء آن علامت باشد، مگر آن که توسط مقام صلاحیتدار کشور مربوط یا سازمان ذی ربط اجازه استفاده از آن صادر شود.
ه- عین یا به طرز گمراه کننده ای شبیه یا ترجمه یک علامت یا نام تجاری باشد که برای همان کالاها یا خدمات مشابه متعلق به موسسه دیگری در ایران معروف است.
و- عین یا شبیه آن قبلاَ برای خدمات غیر مشابه ثبت و معروف شده باشد. مشروط بر آن که عرفاَ میان استفاده از علامت و مالک علامت معروف ارتباط وجود داشته و ثبت آن به منافع مالک علامت قبلی لطمه وارد سازد.
ز- عین علامتی باشد که قبلاَ به نام مالک دیگری ثبت شده و با تاریخ تقاضای آن مقدم یا دارای حق تقدم برای همان کالا و خدمات و یا برای کالا و خدماتی است که به لحاظ ارتباط و شباهت موجب فریب و گمراهی شود.

ثبت برند عسل را از کارا ثبت بخواهید.
پس از تعیین نام ، می بایست از برند مورد نظر خود استعلام بگیرید تا قبلاَ توسط شخص دیگری ثبت نشده باشد و سپس با ورود به سامانه http://iripo.ssaa.ir ، اظهارنامه ثبت برند را تکمیل و مدارک مورد نیاز را به اداره مالکیت معنوی ارائه نمایید.
در مرحله بعدی آگهی نوبت اول صادر خواهد شد، سپس در آخرین مرحله لازم است هزینه های مربوط به روزنامه رسمی اول و حق الثبت پرداخت گردد و در نهایت در صورتی که شخصی نسبت به درخواست شما مدعی نباشد، آگهی مرحله آخر صادر خواهد شد و برند شما قانوناَ ثبت می گردد.
آگهی ثبت برند باید شامل موارد ذیل باشد :
یک – تاریخ و شماره اظهارنامه
دو- در صورت ادعای حق تقدم ، تاریخ و شماره اظهارنامه و کشوری که درخواست ثبت اولیه در آن جا صورت گرفته است.
سه – نمونه علامت
چهار- اجزاء علامت با ذکر رنگ ، در صورتی که رنگ به عنوان صفت مشخصه و یا ویژگی علامت باشد.
پنج- فهرست کالاها و خدماتی که علامت برای تشخیص آن ها مورد استفاده قرار می گیرد ، با اشاره به طبقه یا طبقات مربوط، طبق طبقه بندی بین المللی فوق را پرداخت نکند ، اظهارنامه او کان لم یکن تلقی خواهد شد.
شش- نام و نشانی متقاضی
هفت – نام و نشانی نماینده قانونی، در صورتی که اظهارنامه توسط نماینده تسلیم شده باشد.
هزینه ثبت اظهارنامه طبق جدول شماره 3 ضمیمه یک آیین نامه اجرایی ایران به ازاء یک طبقه برای شخص حقیقی 000 / 200 ریال و شخص حقوقی 000/400 ریال تعیین شده که باید به حساب اداره کل ثبت مالکیت صنعتی پرداخت و رسید آن ضمیمه اظهارنامه، تسلیم اداره مرجع ثبت گردد.
متقاضیان خارجی که در اجرای مقررات کنوانسیون پاریس، تقاضای خود را مستقیماَ تسلیم مرجع ثبت ( اداره ثبت علائم اداره کل مالکیت صنعتی ) می نمایند ، می بایست معادل ارزی مبلغ ریالی تعیین شده در جدول هزینه ها را مطابق نرخ رسمی بپردازند.
پیوست اظهارنامه عبارتند از :
اصل مدارک مثبت هویت متقاضی یا نماینده قانونی ، ده نمونه گرافیکی یا تصویر از علامت در ابعاد ده در ده سانتیمتر ، در صورت سه بعدی بودن علامت ، ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه شود، نسخه ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و تاییدیه مقام صلاحیت دار ، نسخه ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و تاییدیه مقام صلاحیت دار ، مدرک نمایندگی قانونی ( وکالتنامه ، دلیل مدیریت عاملی ) ، ارائه مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط، اسناد حق تقدم که به تایید اداره مبداء رسیده باشد، رسید پرداخت هزینه ثبت اظهارنامه
برند تجاری ( فارسی / لاتین ) برای ثبت، 45 تا 50 روز کاری زمان نیاز دارد . البته با توجه به قوانین روز اداره مالکیت صنعتی و علائم تجاری می تواند متغیر باشد.
چند نکته :
- چنانچه برند لاتین باشد یا ریشه عربی داشته باشد باید کارت بازرگانی داشته باشید.
- برند تجاری شما در کنار یک شکل یا لوگو قابل ثبت می باشد و پیشنهاد ما نیز به شما همین است زیرا در ذهن مخاطب بهتر و سریعتر جای می گیرد. ( مانند انیمیشن میمون که برای معرفی محصولات چی توز به کار گرفته می شود).
- برند هیچ گونه مالیاتی ندارد و طبق قانون اداره مالکیت های صنعتی ثبت برند معاف از مالیات می باشد.
از اینکه ما را انتخاب نموده اید ، متشکریم.
دفتر حقوقی کارا، در زمینه ثبت برند ، به دو صورت خدمات خود را ارائه می نماید :
1. با مشاوره تخصصی لازم ، می تواند راهنمای شما باشد.
2. تمام مراحل را می تواند به وکالت انجام دهد تا با خیالی آسوده کلیه امور ثبتی شما در کوتاه ترین زمان انجام شود.