02188880006

info [ at ] kararegister.com

ونک، خیابان ملاصدرا، تقاطع پل کردستان، ضلع شمال غربی تقاطع، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 1

 

ثبت شرکت 300 هزار تومان در مدت 4 روز کاری
ثبت تغییرات شرکت 300 هزار تومان در مدت 4 روز کاری
 

کافه گردی از جمله کارهایی است که اکثر مردم دنیا علاقه زیادی به آن دارند. به طوری که مراجعه به کافی شاپ ها ، به عنوان بخشی از ظرفیت های گردشگری شهری در کشورهای مختلف جهان ، از متداول ترین فعالیت های روزانه شهروندان محسوب می شود.
جالب است بدانید ، قرارداد صلح بین سوئد و نروژ ، در کافی شاپی در شهر زیبای Karlstad که در مرز بین سوئد و نروژ واقع شده است ، امضا شد و به تنش های چندین ساله دو کشور پایان داد. این کافی شاپ، همچنان به عنوان یکی از مقاصد گردشگری این شهر محسوب می شود.

ثبت برند رستوران

امروزه، اکثر گفت و گوهای روزانه خودمانی و یا تجاری ، جشن تولدها و سالگردها و یا حتی استراحت های کوتاه بین مسیرهای طولانی در کافی شاپ ها انجام می گیرد.
انواع نوشیدنی های سرد همچون آبمیوه، شیک و گلاسه ، انواع نوشیدنی های گرم همچون چای و قهوه و کاپو چینو و انواع دسر مانند بستنی و کیک را می توانید در کافی شاپ ها سفارش دهید .

sabt brand coffe shop

در این میان، برندهای معروف کافی شاپ ، با کسب و کار خلاقانه خویش، می توانند مشتریان بسیاری را به سمت خود جلب کنند و حتی در سایت های معروف گردشگری، از سوی گردشگران به یکدیگر پیشنهاد شوند.
برای کسب اطلاعات راجع به این برند و نحوه ثبت آن در اداره کل مالکیت صنعتی ، می توانید این مقاله را مطالعه نمایید و یا تنها با ارائه مدارک مورد نیاز به مشاوران ثبت شرکت کارا، کلیه امور را به این متخصصین بسپارید.
همان طور که اشاره شد، در دنیای امروزی، با توجه به تنوع فعالیت های اقتصادی و گسترش انواع کافه ها و رستوران ها ، انتخاب برند و حمایت قانونی از آن ، یکی از ابزارهای ارزنده برای کسب شهرت و تحصیل اعتبار ، در میدان رقابت مشروع فعالیت های اقتصادی ملی و بین المللی است.
برند ، می تواند تصویری قوی یا ضعیف از یک مجموعه را ارائه دهد. در واقع برند ، یک ابزار بازاریابی است که می تواند اگر با دقت و توجه به روانشناسی اجتماعی و فضای اقتصادی حاکم بر جامعه برگزیده شود ، جذابیت آن را در افکار عمومی افزایش دهد.

sabt brand coffe

اصولاَ نام یا نام گذاری وسیله ای است برای شناسایی و تمایز از یکدیگر . به طوری که تشابه بین آن ها سبب گمراهی و سردرگمی نگردد. حال این بحث پیش می آید که برای انتخاب نام و علامت تجاری، رعایت چه ضوابطی ضروری است ؟
علامت تجاری نباید نشانه های ساده ای باشد که هر کس بتواند آن را استعمال کند یا آنکه به صورتی باشد که با خود جنس اشتباه شود و گمراه کننده باشد و از این نظر ، در انتخاب نام و علامت تجاری باید نکات ذیل را مورد توجه قرارداد :
اولاَ- علامت تجاری باید قانونی باشد.
ثانیاَ- اغفال کننده و گمراه کننده نباشد. ( به عنوان مثال انتخاب یک نام مبدا جغرافیایی که با فعالیت واقعی ارتباط نداشته باشد ، اغفال کننده است ) .
ثالثاَ- ذوقی باشد. ( به این معنی که نام انتخابی، وجه تمایز داشته و ابتکاری باشد ) .
شایان ذکر است، برخی از علائم به دلایل عام ( همچون علامتی که خلاف نظم عمومی باشد ) و یا به دلایل خاص ( مانند استفاده از علامت رسمی یک کشور ) نمی توانند به عنوان علامت تجاری و صنعتی به ثبت برسند.
پس از انتخاب نامی مناسب برای برند خود، توصیه می شود، برند خود را به ثبت برسانید. چرا که، هنگامی که آن را به ثبت می رسانید، نسبت به آن حق استعمال انحصاری خواهید داشت و دیگران نمی توانند بدون اجازه شما آن را مورد استفاده قرار بدهند.
مضاف بر این، این امر باعث می شود شما هر چه بیشتر به نیازهای مشتری ها دست پیدا کنید و بدانید که بر چه اساسی به سراغ برند شما می آیند و یا کدام دلیل باعث می شود رقیب شما را انتخاب کنند. بدین ترتیب ، با افزایش کیفیت و تطبیق آن با خواست مخاطب می توانید مشتریان بیشتری را به خود جلب کنید.

madarek sabt brand coffe

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند کافی شاپ به قرار ذیل است 

1- مدارک مثبت هویت متقاضی 

الف) اشخاص حقیقی: تصویر شناسنامه و کارت ملی
ب) اشخاص حقوقی: آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت تصویر شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء
2- مدارک نماینده قانونی: چنانچه تقاضا توسط نماینده قانونی (وکیل،دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و ....) به عمل آید مدارک آن ضمیمه گردد.
3- ده نمونه گرافیکی یا تصویر از علامت درخواستی حداکثر در ابعاد ده در ده سانتی متر
4- در صورت سه بعدی بودن علامت ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.
5- ارائه مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط
6- استفاده از حق تقدم: چنانچه متقاضی ثبت بخواهد به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم (حداکثر 6 ماه) استفاده نمایند می بایست مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف 15 روز از آن تاریخ تسلیم کنند.
7- نسخه ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و تاییدیه مقام صلاحیت دار
فرآیند ثبت برند ، به صورت الکترونیکی و از طریق وبسایت اینترنتی اداره مالکیت معنوی ، انجام می شود. کلیه مراحل ارائه اظهارنامه، اعتراض و انجام اصلاحات نیز در همین سامانه صورت می گیرد.
این مرحله مربوط به تکمیل اطلاعات مالک ، مشخصات دریافت کننده ابلاغیه ، بارگذاری ضمائم اظهارنامه ، بازبینی تمامی اطلاعات و ضمائم بارگذاری شده برای حصول اطمینان از صحت اطلاعات و پرداخت هزینه ثبت اظهارنامه می باشد.
پس از تکمیل فرم اینترنتی، متقاضی می بایست نسبت به ارائه مدارک به اداره مالکیت معنوی، اقدام نماید.
سپس کارشناسان مربوطه به بررسی مدارک می پردازند و در صورت عدم نقص اطلاعات ، آن را تایید می کنند که در این مرحله، می بایست هزینه انتشار روزنامه رسمی مرحله اول را پرداخت نمایید.
با واریز هزینه انتشار روزنامه رسمی مرحله اول و منتشر شدن آن و سپری شدن 30 روز از تاریخ انتشار روزنامه رسمی مرحله اول، باید نسبت به پرداخت هزینه مرحله دوم انتشار روزنامه رسمی ثبت برند و هزینه حق الثبت اقدام نمایید.
در صورتی که ظرف 30 روز از تاریخ نشر آگهی اعتراضی از طرف اشخاص ذی نفع به عمل نیاید اداره ثبت ، علامت مورد تقاضا را به ثبت رسانیده و گواهی ثبت را به درخواست کننده تسلیم می نماید.
شایان ذکر است، هر گاه علامت ثبت شده، ظرف سه سال از تاریخ ثبت آن، از طرف صاحب علامت یا قائم مقام یا نماینده قانونی او ، بدون عذر موجه ، مورد استفاده تجاری در ایران یا در خارجه قرار نگیرد ، هر ذی نفعی می تواند ابطال را از دادگاه درخواست نماید.

در دوران کنونی،بخش اعظم فعالیت های تجاری در قالب شرکت های تجارتی صورت می گیرد.

 

پر واضح است ،در همین راستا عرصه های جدید فعالیت های تجاری در حوزه های ثبتی نیز رشد چشمگیری داشته است،لذا امروزه آموزش عمومی و تخصصی در زمینه های ثبتی به عنوان یک نیاز جامعه مطرح است.