02188880006

 

ثبت شرکت 300 هزار تومان در مدت 4 روز کاری
ثبت تغییرات شرکت 300 هزار تومان در مدت 4 روز کاری
 

ثبت شرکت در کانادا، یک فرصت تجاری بسیار مناسب و سودآور

کشور زیبای کانادا با مساحتی در حدود 10 میلیون کیلو متر مربع، دومین کشور پهناور جهان شناخته می شود. این کشور در شمال آمریکا قرار گرفته است و از همسایگان این کشور می باشد. پایتخت این کشور، شهر اوتاوا است و زبان رایج و رسمی آن انگلیسی می باشد. میزان کم جمعیت این کشور (در حدود 37 میلیون نفر) نسبت به وسعت این کشور باعث شده است تا زندگی مردم این کشور دارای کیفیت بسیار بالایی باشد و افراد جامعه از خدمات رفاهی و اجتماعی در سطح عالی بهره مند گردند.

در عین حال، کانادا جزء ثروتمند ترین کشورهای جهان نیز می باشد که دارای منابع طبیعی بسیاری است. کانادا بزرگ ترین تولید کننده طلا، اورانیوم، سرب و نیکل در دنیا بشمار می آید. همچنین کشور کانادا دارای ذخایر وسیع نفتی و گازی نیز می باشد. این کشور پیشرفته در صنعت و تکنولوژی نیز پیشرو است.
با توجه به وجود امکانات عالی و جمعیت کم این کشور همواره به جذب نیروهای متخصص نیاز دارد. این نکته و تمامی امکانات و مزایای یاد شده باعث شده است تا این کشور در صدر لیست کشورهای مهاجر پذیر در دنیا قرار بگیرد. بطوریکه همواره افراد بسیاری از سراسر جهان از طرق مختلف مانند: تحصیل، کار، ازدواج، کارآفرینی، سرمایه گذاری و... در پی مهاجرت به کانادا هستند. بطور کلی قوانین این کشور بگونه ای وضع گردیده است که انجام امور مهاجرتی و همچنین سرمایه گذاری افراد خارجی به آسانی انجام گیرد.

چگونگی ثبت شرکت در کانادا 

چنانچه اشاره گردید کشور کانادا از حضور سرمایه گذاران در کشور و ایالت های مختلف کانادا حمایت می کند.
قوانین کانادا، اعطای اقامت در مقابل سرمایه گذاری و همچنین اجازه خروج سود سرمایه را از کشور ،برای سرمایه گذاران خارجی تضمین می نماید.
مزایای بسیار سرمایه گذاری در کشور کانادا و همچنین مشکلاتی که به واسطه تحریم ها بر کشور عزیزمان تحمیل شده است ،باعث شده است تا خیل عظیمی از سرمایه گذاران ایرانی کشور کانادا را برای سرمایه گذاری و اقامت انتخاب نمایند. یکی از راههای ایجاد کسب و کار و همچنین دریافت اقامت این کشور ثبت شرکت در کانادا می باشد.
شرکت ها در کشور کانادا دارای ساختارهای مختلفی هستند که افراد می توانند با توجه به نیاز و نوع فعالیت خود قالب مناسب خود را جهت ثبت شرکت انتخاب نمایند.

معرفی انواع ساختار شرکت در کانادا 

نخستین ساختاری که می توان به عنوان شرکت در کشور کانادا به ثبت رساند ،شبیه به شرکت سهامی عام و خاص در قوانین ایران می باشد. این نوع شرکت حداقل با دو نفر شریک قابل ثبت است ، در این شرکت در صورت بروز مشکلات و یاحتی ورشکستی ،صاحبان شرکت ورشکسته تلقی نمی شوند و مسئول پرداخت بدهی ها از اموال خود نیستند که این نکته یکی از مهمترین مزایای ثبت این شرکت است .
ثبت شرکت در این قالب در کشور کانادا پر هزینه و گران است، لکن به دلیل مزایای قانونی آن افراد بسیاری شرکت خود را در این قالب به ثبت می رسانند و با استفاده از حمایت های دولتی و قانونی در کشور کانادا کسب و کار خود را توسعه می دهند.

شرکت مالکیت انحصاری

در روش دیگر ثبت شرکت در کانادا که طرفدار چندانی نیز ندارد ،صاحبین شرکت و شرکت و به عبارتی فرد و تجارت، شخصی واحد محسوب می شوند و درآمد ها و اموال شرکت با اموال و درآمد شخصی یکی می باشد. در این نوع شرکت مسئولیت مالک شرکت نامحدود است. این امر ممکن است در بالا رفتن میزان مالیات تأثیر داشته باشد. صاحبین این نوع شرکت مسئول مدیریت و قراردادها و کلیه امور تجاری می باشند. متاسفانه بانک های کانادا نیز چندان مایل به اعطای تسهیلات بانکی به اینگونه شرکت ها نمی باشند .

شرکت مشارکت

قوانین این نوع شرکت که می توان آن را در کشور کانادا به ثبت رساند بی شباهت به قوانین شرکت های تضامنی در ایران نیست. شرکت های مشارکت در کانادا با حداقل دو شریک به ثبت می رسد و مسئولیت تمامی تعهدات شرکت در مرحله اول با سرمایه شرکت است اما در صورت ورشکستگی شرکت مشارکتی خسارت بین شرکا تقسیم می شود. همچنین هرکدام از شرکا در صورت غیبت دیگر شرکاء ، مسئول بدهی دیگر شرکا نیز می باشد.

شرکت تعاونی

در شرکت های تعاونی در کانادا مسئولیت اعضا محدود است و شرکت متعلق به همه اعضا می باشد،با توجه به همین امر خطر ایجاد اختلاف بین شرکاء وجود خواهد داشت.

شرایط ثبت شرکت در کانادا:

ثبت شرکت در کانادا بهترین راه برای ایجاد کسب و کار در این کشور پر فرصت و در عین حال دریافت اقامت آن می باشد. بدین منظور مهمترین اقدامی که متقاضیان ثبت شرکت در کانادا می بایست انجام دهند تهیه یک بیزینس پلن کامل و جامع است. این طرح می بایست دولت کانادا را مجاب نماید که فعالیت شما برای این کشور سود آور خواهد بود. جهت ثبت شرکت شما می توانید ایالت های مختلف کانادا را انتخاب نمایید، قوانین ثبت شرکت می تواند در این ایالت ها متفاوت باشد. پس از اینکه ایالت مورد نظر را انتخاب نموده و بیزینس پلن را ارائه نمایید. با توجه به نوع فعالیت که مشخص نموده اید سرمایه اولیه شرکت تعیین خواهد شد. حداقل سرمایه ثبت شرکت در کشور کانادا 100 هزار دلار کانادا می باشد.
کارشناسان کارا ثبت جهت انجام هرگونه مشاوره و ارائه خدمات ثبتی در خدمت شما عزیزان هستند.

در دوران کنونی،بخش اعظم فعالیت های تجاری در قالب شرکت های تجارتی صورت می گیرد.

 

پر واضح است ،در همین راستا عرصه های جدید فعالیت های تجاری در حوزه های ثبتی نیز رشد چشمگیری داشته است،لذا امروزه آموزش عمومی و تخصصی در زمینه های ثبتی به عنوان یک نیاز جامعه مطرح است.