02188880006

 

ثبت شرکت 300 هزار تومان در مدت 4 روز کاری
ثبت تغییرات شرکت 300 هزار تومان در مدت 4 روز کاری
 

ثبت شرکت در چین به دلیل قدرت تجاری چین و سود زیادی که تجارت با چین دارد، مورد توجه تجار ایرانی قرار گرفته است. کشور پهناور چین در قسمت شرقی آسیا واقع گردیده است این کشور بعد از روسیه دومین کشور پهناور دنیاست که بیش از یک میلیارد جمعیت را در خود جای داده است و به عنوان پر جمعیت ترین کشور جهان نیز شناخته می شود. چین با کشورهای روسیه، افغانستان، هند، پاکستان، قرقیزستان، کره شمالی و ویتنام مرز مشترک دارد.

چین رشد بسیار قابل توجهی در علوم و صنایع مختلف از قبیل ماشین آلات، پوشاک، کفش، اسباب بازی، سوخت معدنی و مواد شیمیایی داشته است و بخش وسیعی از بازار های جهانی را در اختیار گرفته است و تبدیل به یکی از اقتصادهای موفق دنیا شده است. همچنین کشور چین در بخش کشاورزی و دامپروری نیز دارای رونق می باشد و محصولات این کشور شامل برنج، چای، ارزن، جو، کتان، ماهی، خوک به سایر کشورها صادر می گردد.

کشور ایران و چین دارای روابط گسترده ای در زمینه تجاری و اقتصادی می باشند. این کشور با تجار ایرانی دارای روابط بسیار گسترده ای است، بنابراین و با وجود این مراودات اقتصادی و تجاری بسیاری از تجار ایرانی مایل به ایجاد و ثبت شرکت در چین هستند.

سرمایه گذاران خارجی برای ثبت شرکت در چین می توانند در قالب های ذیل اقدام کنند:

شرکت های با مالکیت کامل خارجی wfoe

در این نوع شرکت که برای اشخاص حقیقی قابل ثبت است، امکان اخذ مالکیت صد در صد شرکت برای سرمایه گذاران خارجی وجود دارد. در این نوع شرکت سرمایه گذاران خارجی به طور مستقیم مسئول هرگونه سود و زیان در شرکت می باشند. معمولاً این نوع شرکت جهت فعالیت در موضوعات تولید، تجارت، خدمات مشاوره ای و مدیریتی، مهندسی و سایر شرکت های سودده به ثبت می رسد و از نظر قوانین می توان آن را با شرکت مسئولیت محدود مقایسه نمود.

ثبت شرکت های سرمایه گذاری مشترک

در این نوع قالب ثبت شرکت در چین، سرمایه گذاران خارجی و عوامل چینی در کنار هم شرکتی را تأسیس می نمایند. این نوع شرکت جزء نخستین شرکت هایی می باشد که پذیرای فعالیت سرمایه گذاران خارجی در چین گردید. در این نوع سرمایه گذاری در کشور چین شرکت های داخلی چین می توانند با شرکت ها و سرمایه گذاران خارجی شرکتی تاسیس نمایند که یکی شرکت چینی محسوب می شود.

در این نوع شرکت سهم شرکاء بطور مساوی است و مسئولیت آنها در مقابل دیون احتمالی شرکت نیز مساوی می باشد. البته با توجه با روی کار آمدن دیگر شرکت ها و مشکلات موجود در این شرکت، درخواست ثبت این نوع شرکت رو به کاهش است.

شرکت های با مالکیت محدود (CLSFI) در چین

این نوع شرکت می تواند توسط ابزارهای مؤسس با یک یا چند سرمایه گذار تأسیس گردد. حداقل می بایست یکی از مؤسسان مجموعه سرمایه گذار خارجی باشد و لازم است نصف سهام این شرکت در کشور چین باقی بماند. حداقل سرمایه نیز برای تشکیل این نوع شرکت ها در چین در حدود RMB 30 میلیون می باشد. حداقل سطح مشارکت خارجی در یک CLDFI در حدود 25% است. این شرکت می تواند در خارج یا بطور محلی تاسیس گردد.

ثبت شرکت هونگ کونگی یا شرکت منطقه آزاد شانگهای چین

این شرکت در مناطق آزاد چین قابل ثبت می باشد، ثبت شرکت در این منطقه از چین به دلیل تراز مثبت مالی آن در سالهای اخیر با استقبال سرمایه گذاران خارجی مواجه شده است. همچنین از مزایای دیگر فعالیت دراین منطقه می توان از حمایت ها و معافیت های مالیاتی یاد نمود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در چین

 • ارائه تقاضانامه رسمی مبنی بر تقاضای ثبت شرکت خطاب به اداره بازرگانی چین 
 • ارائه طرح تجاری یا بیزینس پلن کامل و جامع
 • ارائه مستندات دال بر توان سرمایه گذاری و تمکن مالی و اثبات توان تامین سرمایه مورد نیاز از منابع خارجی
 • لیست اسامی سهامداران و اعضا هئیت مدیره شرکت
 • مدارک هویتی و شناسایی مدیران و سرمایه گذاران
 • مجوز ثبت شرکت از دولت محلی
 • ارائه وکالتنامه بین المللی
 • مدارک و سایر ومستنداتی که ممکن است با توجه به نوع شرکت منتخب متقاضی متفاوت باشد.
 • ارائه شماره حساب بانکی در داخل کشور چین
 • ارائه مدارک مبنی بر ثبت نام در اداره مالیاتی کشور چین
 • ثبت نام کارکنان در اداره بیمه تامین اجتمای کشور چین
 • ارائه اسناد مربوط به اجاره و یا خرید ملک برای دفتر یا کارخانه
 • ارائه لیست از نام و مشخصات نیروهای فعال در شرکت در کشور چین

در پایان از همراهی شما عزیزان صمیمانه سپاسگذاریم. مشاوره رایگان: 88880006-021

در دوران کنونی،بخش اعظم فعالیت های تجاری در قالب شرکت های تجارتی صورت می گیرد.

 

پر واضح است ،در همین راستا عرصه های جدید فعالیت های تجاری در حوزه های ثبتی نیز رشد چشمگیری داشته است،لذا امروزه آموزش عمومی و تخصصی در زمینه های ثبتی به عنوان یک نیاز جامعه مطرح است.