02188880006

info [ at ] kararegister.com

ونک، خیابان ملاصدرا، تقاطع پل کردستان، ضلع شمال غربی تقاطع، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 1

 

ثبت شرکت 300 هزار تومان در مدت 4 روز کاری
ثبت تغییرات شرکت 300 هزار تومان در مدت 4 روز کاری
 

فرا گرفتن چگونگی کار با سایت ثبت برند برای افرادی که خودشان برای ثبت برند اقدام می نمایند ضروری است. ثبت برند یکی از اقداماتی است که در گذشته با مراجعه حضوری متقاضیان به ادارات مربوطه انجام می گرفت که در این مراجعات، زمان، هزینه و انرژی بسیاری از افراد صرف می گردید. علاوه بر اینها تمامی این مراجعات حضوری در مشکلات شهر نشینی مانند ترافیک، آلودگی هوا و... نیز تاثیر به سزایی داشته است.

برای رفع این مشکلات در حال حاضر بسیاری از سازمان ها از جمله اداره مالکیت های معنوی که از زیر مجموعه های اداره ثبت احوال و اسناد کشور می باشد، اقدام به راه اندازی سامانه هایی نمودند که در این سامانه ها افراد می توانند درخواست خود را بدون نیاز به مراجعه حضوری به ثبت برسانند. در صورتی که شما نیز متقاضی ثبت برند هستید و می خواهید با چگونگی کار با سایت ثبت برند آشنا شوید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید :

برند یا معادل فارسی آن نام تجاری در واقع عبارت از یک نام، نشان، علامت و یا هر چیز دیگری که برای متمایز نمودن کالاها و یا خدمات موجود در بازار استفاده می شود و در واقع هویت بخش آنهاست، به همین خاطر است که برند ها در دنیای امروز بسیار ارزشمند هستند و دارندگان آن برای حفظ و حراست از این دارایی با ارزش در تلاشند و در واقع مهمترین راه محافظت از برند یا علامت تجاری ثبت قانونی آن می باشد که از این طریق می توان از جعل و سوء استفاده های دیگر از برند جلوگیری نمود . در صورتی که برندی توسط صاحب خود به ثبت نرسیده باشد، در صورت بروز هر گونه مشکلی نمی تواند از حمایت های قانونی استفاده نماید و از سوء استفاده ها و جعل و تقلب در بازار رقابتی کار جلوکیری نماید.

چنانچه اشاره گردید در حال حاضر اداره مالکیت های معنوی اقدام به معرفی سامانه ای به آدرس http://iripo.ssaa.ir نموده است که افراد می توانند با مراجعه به این سامانه درخواست خود را نسبت به ثبت برند مورد نظرشان به ثبت برسانند، تا این درخواست توسط کارشناسان این مرکز بررسی شود و نتایج به اطلاع متقاضیان برسد.
در رابطه با چگونگی کار با سایت ثبت برند باید چنین گفت که پس از مراجعه به این سامانه می توانید اظهارنامه ثبت برند را تکمیل نموده و به این مرکز ارسال نمایید 

روند کار با سایت ثبت برند به شرح ذیل است:

1-پس از مراجعه به این سامانه با انتخاب گزینه ثبت نام، مراحل آغاز می شود، در ابتدا لازم است متقاضی نوع صورتجلسه را انتخاب نماید و همچنین مشخصات شخصی مالک برند (حقیقی و یا حقوقی) و یا وکیل وی وارد گردد.

2- در مرحله بعدی می بایست اسکن مدارک مورد نیاز ثبت برند بارگذاری گردد.

3-سپس می بایست اطلاعات و مدارک وارد شده بررسی و تایید گردد.

4-پرداخت هزینه های اولیه نیز از طریق اینترنت و آنلاین امکان پذیر است . که می بایست نسبت به آن نیز اقدام گردد.

5-در نهایت نیز متقاضی می تواند شماره اظهارنامه و رمز خود را دریافت نماید. (بعد از اتمام مراحل ثبت نام و تکمیل آن، سیستم نام کاربری، کلمه عبور و کد رهگیری را به شخص می دهد).

در ضمن لازم است متقاضیان یک نسخه تایید شده را که به امضای متقاضی رسیده است را به همراه کپی برابر اصل مدارک به این مرکز ارسال نماید.

پس از انجام تمامی این مراحل به صورت اینترنتی و تکمیل اظهارنامه و ارائه مدارک، کارشناسان این مرکز درخواست و مدارک ارسال شده را جهت ثبت برند بررسی می نمایند و مراتب را به اطلاع متقاضی خواهند رساند.

در صورتی که در پرونده اشکال و یا نقصی وجود نداشته باشد هزینه های نهایی به متقاضی اعلامی می گردد تا نسبت به پرداخت آن اقدام نماید و پس از انجام تمامی مراحل ثبت برند درخواست کننده به مدت ده سال مالک قانونی برند یا علامت تجاری خواهد بود و پس از این دوران نیز می تواند نسبت به تمدید آن اقدام نماید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در سامانه اداره مالکیت های معنوی (اداره ثبت برند):

- مدارک هویت اشخاص حقیقی اعمم از کپی شناسنامه، کپی کارت ملی.

-مدارک هویت اشخاص حقوقی اعمم از آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت کپی مدارک شناسنامه صاحبان امضا

- چنانچه برای انجام امور از وکیل استفاده می نمایید ارائه مدارک مربوط به نماینده یا وکیل قانونی نیز الزامی است.

-ارائه کارت بازرگانی در صورت استفاده از اسامی و حروف لاتین و خارجی.

- کپی مجوز فعالیت

- می بایست یک نمونه از طرح ،نمونه علامت و یا برند انتخابی را آپلود نموده و همزمان با پر کردن اظهارنامه چند نمونه گرافیکی از علامت را نیز همراه با دیگر مدارک ارائه نمایید.

-لازم است مدارک شغلی مربوط به حوزه فعالیت خود مانند : آموزشی،پزشکی و ... را که می خواهید علامت مربوط به آن را ثبت کنید، ارائه نمایید .

-چنانچه می خواهید در صورت نیاز از حق تقدم استفاده کنید باید مدارک مربوط به آن را همزمان که با ارسال اظهارنامه ، ارائه نمایید.

-برای اشخاص حقوقی نیز ارائه کپی جواز تاسیس بهره برداری، پروانه ساخت و یا هر گونه مجوز فعالیت الزامی است.

- اگر متقاضی ثبت،خارجی می باشد باید معادل ارزی هزینه های ثبتی پرداخت گردد.

- هزینه اظهارنامه اشخاص حقیقی و حقوقی مطابق جدول تعیین شده می باشد.

در پایان از همراهی شما عزیزان سپاسگزاریم. مشاوره رایگان با شماره 88880006-021

در دوران کنونی،بخش اعظم فعالیت های تجاری در قالب شرکت های تجارتی صورت می گیرد.

 

پر واضح است ،در همین راستا عرصه های جدید فعالیت های تجاری در حوزه های ثبتی نیز رشد چشمگیری داشته است،لذا امروزه آموزش عمومی و تخصصی در زمینه های ثبتی به عنوان یک نیاز جامعه مطرح است.