02188880006

info [ at ] kararegister.com

ونک، خیابان ملاصدرا، تقاطع پل کردستان، ضلع شمال غربی تقاطع، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 1

 

ثبت شرکت 300 هزار تومان در مدت 4 روز کاری
ثبت تغییرات شرکت 300 هزار تومان در مدت 4 روز کاری
 

شهرستان سیرجان یکی از شهرستان های استان کرمان است که در غرب این استان قرار گرفته است. ثبت شرکت در سیرجان توسط کسانی که به دنبال فرصت های تجاری هستند، می تواند گزینه مطلوبی باشد. در این مطلب سعی شده است ابتدا درباره شرایط ثبت شرکت در سیرجان مطالبی بیان شود و در ادامه، انواع شرکت های تجاری، نحوه تعیین نام شرکت و همچنین مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت تشریح گردد.

شرایط ثبت شرکت در سیرجان

قصد و رضا : یکی از مهم ترین شرایط اساسی صحت معامله ، قصد طرفین و رضای آن ها است. قصد عبارت است از عزم و تصمیم به انشای عقد و پذیرفتن نهایی التزام و تعهد به قرارداد و رضا به معنای موافقت ، طیب نفس و رضایت به کار می رود.
اهلیت : اهلیت به توانایی قانونی شخص برای دارا شدن یا اجرای حق گفته می شود. کسی که فاقد اهلیت است محجور نامیده می شود. محدوده افراد فاقد این حق در نظام های قضایی مختلف است اما معمولاَ مجنونین و دیوانگان ، سفها و کم خردان و کودکان قبل از رسیدن به سن قانونی از اهلیت برای اعمال بخشی یا تمامی حقوق خود برخوردار نیستند. ملاک رشد از نظر قانون رسیدن به سن هیجده سال و ضابطه عقل عرف و نظر پزشک قانونی است.
معین بودن موضوع : وفق بند 3 ماده 190 ق. م از جمله شرایط اساسی صحت هر معامله این است که مورد معامله " موضوع معین " باشد. بنابراین ، مورد معامله نباید بین چند امر مردد باشد و طرفین قرارداد باید موضوع واحدی را مورد قصد انشا قرار دهند . موضوع شرکت برای امر مبهم و غیرمعین باطل است .
قانونی بودن جهت و هدف : چنانچه جهت و هدف شرکت امر غیرقانونی مثل قاچاق و قمار و سرقت و اغتشاش و نظیر این موارد باشد باطل است .

توجه داشته باشید که:

- کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از ایرانی و خارجی دارای شرایط ثبت شرکت می باشند و می توانند اقدام به ثبت شرکت در سیرجان نمایند.

- اشخاص خارجی می توانند بدون شریک ایرانی به صورت مالکیت 100% در ایران شرکت ثبت نمایند.

- چند شرکت با هم می توانند بدون وجود اشخاص حقیقی شرکت مستقلی ثبت نمایند.

- دارا بودن سوء پیشینه اشخاص مانعی جهت ثبت شرکت نیست فقط نمی توانند جزء هیئت مدیره ، مدیر عامل و یا بازرسین شرکت باشند . لازم به ذکر است ، بازرسین نباید هم فامیل اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل باشند. همچنین، کارمندان دولت نمی توانند رئیس ، مدیرعامل یا عضو هیئت مدیره شرکت های خصوصی باشند. 

انواع شرکت های تجاری در سیرجان

در شهرستان سیرجان می توانید انواع شرکت های تجاری را به شرح ذیل به ثبت برسانید :
1) شرکت های سهامی شامل سهامی عام و سهامی خاص2) شرکت های با مسئولیت محدود 3) شرکت های تضامنی 4) شرکت های نسبی 5) شرکت های مختلط سهامی 6) شرکت های مختلط غیرسهامی 7) شرکت های تعاونی ( شامل تولید ، مصرف ، اعتبار ، وام و روستایی ) .
شایان ذکر است از میان شرکت های نامبرده، شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص در مقایسه با سایر شرکت ها با استقبال بیشتری رو به رو شده اند. شرکت با مسئولیت محدود با حداقل دو شریک و شرکت سهامی خاص با حداقل 3 سهامدار تشکیل می شود .

نحوه تعیین نام شرکت در سیرجان

جهت انتخاب نام شرکت ملزم به رعایت یکسری قوانین به شرح ذیل خواهید بود :

- اسامی اتنخابی باید دارای ریشه فارسی باشد. نام هایی که در آن از اسامی، عناوین و اصطلاحات بیگانه استفاده شده باشد قابلیت ثبت ندارد.

- اسامی برای شرکت باید دارای سه سیلاب {اسم خاص} باشد .

- واژه هایی که به طرز گمراه کننده ای شبیه نام ثبت شده دیگری باشند پذیرفته نمی شوند.

- در نام شرکت، از عناوین ایثارگران و شاهد و امثال آن که در انحصار و تحت نظارت سازمان بیناد شهید و امور ایثار گران و شاهد استفاده نشود

- از عنوانهای شاعران ، دانشمندان ، کاشفان در حال حاضر استفاده نشود.

- لاتین نباشد .

- با شئونات انقلاب اسلامی ایران منافات نداشته باشد .

نکته: اشخاص حقوقی که ثبت نام پیشنهادی آن ها مستلزم اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح است باید پیش از ارائه تقاضای ثبت تاسیس به مرجع ثبت شرکت ها، به طریق مقتضی نسبت به اخذ مجوز اقدام و به ضمیمه مدارک تسلیم نمایند.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در سیرجان

  • مدارک شناسایی کلیه موسسین شرکت
  • گواهی عدم سوء پیشینه موسسین . برای این منظور می بایست تمامی اعضای هیات مدیره شرکت و بازرسان و مدیران شرکت اقدام به اخذ گواهی عدم سوء پیشینه نمایند اما چنانچه کسی صرفاَ سهامدار باشد و هیچ نقشی در شرکت و هیات مدیره نداشته باشد نیازی نیست تا نسبت به گواهی عدم سوء پیشینه اقدام نماید.
  • مدارک شرکت شامل اساسنامه ، تقاضانامه ، شرکتنامه ، صورتجلسه
  • مجوز ثبت شرکت چنانچه موضوع شما نیاز به مجوز داشته باشد.
  • مدارک تحصیلی مورد نیاز برای موضوعاتی که نیاز به مدرک تحصیلی دارند.

این نکته را در نظر داشته باشید که شرکت باید یک آدرس معتبر داشته باشد تا ابلاغیه های مربوطه به آن آدرس ارسال شود. از آن جا که کد پستی حوزه مالیاتی را تعیین می کند. اگر در آغاز کدپستی را وارد کنید که مرکز اصلی شرکت شما نباشد، برای تغییر آن تشریفات قانونی زیادی را باید انجام دهید.
در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس حاصل فرمایید. 88880006-021

در دوران کنونی،بخش اعظم فعالیت های تجاری در قالب شرکت های تجارتی صورت می گیرد.

 

پر واضح است ،در همین راستا عرصه های جدید فعالیت های تجاری در حوزه های ثبتی نیز رشد چشمگیری داشته است،لذا امروزه آموزش عمومی و تخصصی در زمینه های ثبتی به عنوان یک نیاز جامعه مطرح است.