02188880006

info [ at ] kararegister.com

ونک، خیابان ملاصدرا، تقاطع پل کردستان، ضلع شمال غربی تقاطع، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 1

 

ثبت شرکت 300 هزار تومان در مدت 4 روز کاری
ثبت تغییرات شرکت 300 هزار تومان در مدت 4 روز کاری
 

هر شرکتی نیاز به نام دارد. انتخاب نام برای شرکت یکی از مهم ترین امور ثبت یک شرکت است که از همان ابتدای تاسیس شرکت باید انجام شود. اصولاَ شرکا در انتخاب نام شرکت آزادند معذلک رعایت پاره ای مصالح، خصوصاَ حفظ حقوق اشخاص ثالث برقراری شرایطی برای انتخاب نام را اجتناب ناپذیر می سازد. در این مطلب قواعد و مقرراتی که در انتخاب نام شرکت باید لحاظ گردد را بررسی می کنیم:

قواعد تعیین نام برای شرکت

مطابق دستورالعمل اجرایی تعیین نام برای شرکت :
1- در تعیین نام برای شرکت باید از اسم خاص استفاده شود. اسم مخصوص انسان ها مانند حمید ، حسین
اسم مخصوص حیوان ها مانند ققنوس
اسم مخصوص اماکن مختلف جغرافیایی مانند گرگان
اسم مخصوص اشیایی که بیشتر از یکی نیستند مانند تخت طاووس
توجه داشته باشید که اسم خاص جمع بسته نمی شود ، مگر در مواردی که مقصود از آن مثال یا مانند و نوع باشد . مانند ایران در کنار فردوسی ها و سعدی ها پرورده شده است که مقصود همان فردوسی و سعدی است .

2- نام برای شرکت باید دارای ریشه فارسی بوده و در آن نباید از کلمات یا عبارات انگلیسی استفاده شود.( قانون ممنوعیت به کارگیری اسامی ، عناوین و اصطلاحات بیگانه )

3- انتخاب نام برای شرکت باید دارای معنا و مفهوم باشد و نباید با شئونات و قوانین انقلاب اسلامی ایران در تضاد باشد.

4- نام انتخابی نباید لاتین باشد.

5- جهت تعیین اسم شرکت حداقل تعداد سیلاب ها 3 سیلاب است.

6- در انتخاب نام برای شرکت، از عنوان های دانشمندان و کاشفان در عصر حاضر انتخاب نشود.

7- استفاده از اسامی شهرها و رنگ ها و اعداد در اسم شرکت مانعی ندارد اما این کلمات جزء اسم شرکت شمرده نمی شوند و اسم شرکت باید غیر از این کلمات شامل سه کلمه باشد. 

شایان ذکر است، اشخاص حقوقی که ثبت نام پیشنهادی آن ها مستلزم اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح است باید پیش از ارائه تقاضای ثبت تاسیس به مرجع ثبت شرکت ها،به طریق مقتضی نسبت به اخذ مجوز اقدام و به ضمیمه مدارک تسلیم نمایند. به عنوان مثال استفاده از کلماتی از قبیل بنیاد، انجمن، کانون، تشکل، بانک، بهزیست، بهداشت، گمرک، ارشاد، تبلیغ، تبلیغات، فرهنگی هنری، صندوق قرض الحسنه، لیزینگ و... در نام شرکت یا موسسه منوط به اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح می باشد.

در تعیین نام برای شرکت اسامی ذیل قابلیت ثبت ندارند :

1- نام هایی که اختصاص به تشکیلات دولتی و کشوری دارند.

2- نام یا نام اختصاری یا حروفی که رسماَ متعلق به دولت باشد از قبیل ایران، کشور، ناجا، نزاجا، مگر با ارائه مجوز از مقام صلاحیت دار دولتی؛
3- چنانچه تفاوت نام پیشنهادی با نام ثبت شده تنها در استفاده از پسوند جمع (نظیر ان،ون،ین،ها و یا جمع مکسر) یا حذف آن باشد، امکان ثبت آن وجود ندارد.
4- چنانچه نام شخصیت حقوقی به صورت مقید ثبت شده باشد،امکان انتخاب نام جدید مشتق از آن به صورت مطلق برای شخصیت حقوقی دیگر وجود ندارد.
5- واژه هایی که به طرز گمراه کننده ای شبیه نام ثبت شده دیگری باشند پذیرفته نمی شوند.
- اضافه کردن کلمات توصیفی از قبیل نوین ،نو به اسامی ثبت شده قبلی پذیرفته نمی شود.
6- اضافه کردن اعداد به نام هایی که سابقه دارند پذیرفته نمی شود و در صورت استفاده اعداد در نام های جدید پیشنهادی، باید نگارش آن ها به صورت حروفی باشد.
7- نام های زیر نباید جزء اسامی مضاف به عناوین شرکت اضافه شود :
ملی ، ایران ، ملت ، کشور ، انتظام ، نظام ، نفت ، پتروشیمی ، دادگستر ، بنیاد ، سازمان ، مرکز ، بهزیست ، بانک ، بسیج ، جهاد ، آسانسور ، آژانس، ایثار ، ایثارگران ، شاهد ، شهید ، آزاده ، جانبازان ، تکنو ، فامیلی ، فیلتر ، نیک ، باور ، میکروبرد ، تست ، استار ، تک ، مدرن ، پیک ، امنیت ، کارواش ، فانتزی ، شهروند ، اقتصاد ، میهن ، جوانان ، ایمان ، دکوراسیون ، هدف ، سپاه ، تکنیک ، دیتا ، تک نو ، تکنولوژی ، اورست ، مونتاژ ، ونوس ، دفتر ، ایتال ، بیو ، کنترل ، متریک ، مترلژی و برای آپارتمان معادل آن = کاشانه – تکنیک و تکنو معادل آن = فن – تکنولوژی معادل آن = فناوری یا فناوران – کلینیک معادل آن = درمانگاه – دکوراسیون معادل آن = آرایه
سیستم معادل آن = چرخه درخواست شود.
جهت مشاوره برای انتخاب نام مناسب برای شرکت خود می توانید با مشاوران ما در ثبت شرکت کارا تماس حاصل نمایید. 88880006-021

در دوران کنونی،بخش اعظم فعالیت های تجاری در قالب شرکت های تجارتی صورت می گیرد.

 

پر واضح است ،در همین راستا عرصه های جدید فعالیت های تجاری در حوزه های ثبتی نیز رشد چشمگیری داشته است،لذا امروزه آموزش عمومی و تخصصی در زمینه های ثبتی به عنوان یک نیاز جامعه مطرح است.