02188880006

info [ at ] kararegister.com

ونک، خیابان ملاصدرا، تقاطع پل کردستان، ضلع شمال غربی تقاطع، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 1

 

ثبت شرکت 300 هزار تومان در مدت 4 روز کاری
ثبت تغییرات شرکت 300 هزار تومان در مدت 4 روز کاری
 

افرادی که در پی راه اندازی و ثبت شرکت و کسب اطلاعات در این زمینه هستند، با عبارت هایی مانند آگهی تاسیس شرکت، درج آگی در روزنامه های رسمی و کثیر انتشار و... مواجه می شوند. بنا براین در این مطلب ما به شرح و توضیح این مرحله از امور ثبت شرکت خواهیم پرداخت، لطفا با ما همراه باشید.

آگهی تاسیس شرکت در واقع یکی از مدارک ثبت شرکت است که در انتهای فرایند ثبت شرکت به صدور میرسد تا روزنامه رسمی کشور با استناد به آن اقدام به انتشار آگهی ثبت تاسیس نماید.

روزنامه رسمی کشور نیز نهادی وابسته به قوه قضاییه است که خدمات متعددی را برای اشخاص حقیقی و حقوقی به صورت کاغذی و الکترونیکی ارائه می نماید.
برخی از موارد دیگری که می بایست در روزنامه رسمی به چاپ و رویت عمومی برسد عبارتند از: تغییرات های شرکت ، منحل شدن شرکت ، شرکتهای که شعب شرکتهای خارجی هستند مخصوصا نامه های آنها، احکام صادر شده در رابطه با اعتراض های افراد به ثبت علائم تجاری ، آیین نامه های تصویب شده و...

در واقع تمامی متقاضیانی که اقدام به ثبت شرکت می نمایند پس از طی مراحل ثبت شرکت و دریافت تاییدیه از اداره ثبت شرکت ها می بایست جهت صدور آگهی تاسیس شرکت اقدام نمایند ، در واقع پیش آگهی این سند پس از طی شدن کلیه مراحل ثبت شرکت توسط اداره ثبت شرکتها صادر می گردد و سپس پیش آگهی در روزنامه رسمی به صورت آگهی چاپ می گردد.

از آنجاییکه آگهی تاسیس شرکت که در روزنامه رسمی منتشر می گردد سندی قطعی و دولتی است، می بایست جهت صدور و چاپ این آگهی مدارک ثبتی شرکت مانند؛ اظهار نامه / تقاضانامه- شرکتنامه – اساسنامه و صورتجلسه به امضا شرکا و تایید اداره ثبت شرکتها رسیده باشد و ممهور به مهر این اداره باشد، ارائه گردد.

طبق ماده 6 نظام نامه مربوط به مواد 196 و 197 و 199 قانون تجارت مصوب 1311 در ماه اول ثبت هر شرکت ، خلاصه شرکت نامه و منضمات آن باید توسط اداره ثبت محل در روزنامه رسمی کشور و یکی از روزنامه های کثیرالانتشار مرکز اصلی شرکت با هزینه خود شرکت منتشر شود.

خلاصه مذکور در ماده فوق الذکر باید متضمن نکات ذیل باشد :
الف) نسبت به شرکت ها از هر قبیل :
1- شماره و تاریخ ثبت شرکت
2- مقدار سرمایه ( با تشخیص مقداری از آنکه پرداخته شده و مقداری که شرکا پرداخت آن را تعهد کرده اند ).
3- اسامی مدیر یا مدیران
4- تاریخ آغاز و ختم شرکت در صورتی که برای مدت محدود تشکیل شده باشد.

ب) در شرکت های تضامنی و شرکت مختلط اعم از سهامی و غیرسهامی علاوه بر نکات فوق باید اسم تمامی شرکای ضامن نیز منتشر شود.
طبق ماده 9 قانون فوق الذکر در هر موقع که تصمیماتی راجع به تمدید مدت شرکت زائد بر مدت مقرر یا انحلال شرکت قبل از مدت معینه یا تغییر در تعیین کیفیت تفریغ حساب یا تغییر اسم شرکت یا تبدیل دیگر در اساسنامه یا تبدیل و خروج بعضی از شرکای ضامن از شرکت اتخاذ شود و همچنین در هر موقع که مدیر یا مدیران شرکت تغییر یابد و یا تصمیمی نسبت به مورد معین در ماده 58 قانون تجارت اتخاذ شود مقررات راجع به ثبت و انتشار باید در مورد تغییرات حاصله رعایت شود.

چگونگی درج آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی

توجه داشته باشید که لازم است در این آگهی که برای رویت عموم در روزنامه رسمی منتشر می گردد تمامی موارد ذکر شده در اساسنامه درج گردد و در ادامه همین آگهی با این اطلاعات در روزنامه کثیر انتشار نیز چاپ شود. در واقع اگهی تاسیس شامل روزنامه محلی و روزنامه رسمی آگهی کثیر الانتشار کشوری می باشد.

جهت انجام فرآیند لازم است متقاضیان به سامانه روزنامه رسمی کشور به آدرس https://www.rrk.ir/ مراجعه نمایند و در ابتدا با کلیک بر روی گزینه ثبت آگهی ،کد مکانیزه 18 رقمی را کپی نمایند و سپس بخش پایین صفحه با درج مجدد آدرس و کدپستی گزینه پرداخت را انتخاب نمایند ، بعد از وصل شدن به پرتال بانک اطلاعات کارت را نیز وارد نمایند سپس شماره پیگیری که به متقاضی ارائه داده پرینت گرفته شود، با انجام این مراحل ثبت درخواست انتشار اگهی تاسیس با موفقیت به پایان می رسد و بعد از گذشت 5 روزکاری پیامکی مبنی بر چاپ آگهی در سامانه از جانب سازمان مربوط به روزنامه رسمی به متقاضی داده می شود.

در رابطه با هزینه های چاپ آگهی در روزنامه رسمی نیز توجه داشته باشید که این هزینه با توجه به تعداد کاراکترهای چاپ شده در آگهی محاسبه می گردد و این کارکتر ها نیز به مواردی همچون موضوع فعالیت ، تعداد شرکا ، مشخص شدن سمت ها ، سرمایه اولیه بستگی دارد. بطور مثال در شرکتد هایی که نام شرکاء بیشتر باشد و نام های بیشتری در آکهی درج گردد مسلما هزینه درج آگهی نیز افزایش می یابد.

در ضمن توجه داشته باشید که چنانچه اشاره گردید در مواردی علاوه بر آگهی روزنامه رسمی درج آگهی تاسیس شرکت در روزنامه های کثیرالانتشار نیز لازم است.

در پایان از همراهی شما عزیزان صمیمانه سپاسگزاریم .
کارا ثبت آماده ارائه انواع خدمات ثبتی به شما عزیزان. 88880006-021

در دوران کنونی،بخش اعظم فعالیت های تجاری در قالب شرکت های تجارتی صورت می گیرد.

 

پر واضح است ،در همین راستا عرصه های جدید فعالیت های تجاری در حوزه های ثبتی نیز رشد چشمگیری داشته است،لذا امروزه آموزش عمومی و تخصصی در زمینه های ثبتی به عنوان یک نیاز جامعه مطرح است.