02188880006

info [ at ] kararegister.com

ونک، خیابان ملاصدرا، تقاطع پل کردستان، ضلع شمال غربی تقاطع، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 1

 

ثبت شرکت 300 هزار تومان در مدت 4 روز کاری
ثبت تغییرات شرکت 300 هزار تومان در مدت 4 روز کاری
 

خشکبارها به عنوان یکی از محبوب ترین میان وعده ها، بخش جدانشدنی فرهنگ ایرانیان هستند که در مراسم ها و مناسبات بسیاری مورد استفاده قرار می گیرند به همین دلیل افراد با ثبت برند خشکبار توانستند محصولات خوب خود را از بقیه موارد در بازار متمایز کنند. خرید آجیل و خشکبار مرغوب هم یکی از دغدغه های طرفداران آن است.

در این رابطه، انتخاب نام و هویت درست ، به صاحبان کسب و کارها کمک می کند تا بتوانند محصولات با کیفیت خود را به مشتریان بشناسانند. از نظر مصرف کننده ، نام تجاری معرف پایه و اساس یک انتخاب مطمئن و مطلوب است. نکته قابل توجه در این باره این است که حق استفاده از هر برند ، منحصراَ در اختیار کسی است که آن را در اداره مالکیت صنعتی ثبت کرده است.

از طریق ثبت برند ، محصولات شما شناخته می شود و امکان رقابت با دیگر افراد فعال فراهم خواهد شد. ثبت برند خشکبار علاوه بر این که به روند شهرت شما سرعت می بخشد، امکان انتخاب را نیز از بین چندین برند متفاوت برای مشتریان امکان پذیر می سازد. حال این سوال مطرح می گردد که چه علائمی را برای برند خشکبار می توان به ثبت رساند؟

انتخاب علامت تجاری و ثبت آن تابع شرایط خاصی است. از جمله مهم ترین این ویژگی ها به قرار ذیل است :

  1. علامت تجاری خشکبار باید تمیز دهنده کالا و خدمات یک شرکت از کالا و خدمات شرکت دیگر باشد. واژه های توصیف کننده و کیفی مثل " با کیفیت " ، " تازه " و ... نمی توانند به انحصار یک شخص برای فروش یک محصول خاص دربیایند. بنابراین نمی توان آن ها را به ثبت رساند.
  2. علامت انتخابی نباید عموم یا مراکز تجاری را به ویژه در مورد مبدا جغرافیایی کالا یا خدمات یا خصوصیات آن ها گمراه کند. به عنوان مثال، اگر برای خشکباری که در جنوب کشور تولید می شود علامت خشکبار فاروج را بخواهید ثبت کنید ،اداره مالکیت صنعتی این کار را به دلیل عامل گمراه کنندگی انجام نخواهد داد.
  3. علامت تجاری باید تازگی داشته باشد و خلاقانه و نوآورانه ایجاد شده باشد.
    پیام محصول را به مصرف کننده برساند.
  4. این نام از لحاظ قانونی قابل شناسایی باشد. پرواضح است اسامی تکراری و یا مخالف نظم عمومی قابلیت ثبت ندارند.

مدارک و فرآیند ثبت برند خشکبار:

مدارک ثبت برند برای محصولات خشکبار عبارت است از :

1- اظهارنامه ثبت برند در 3 نسخه

2- نسخه اصلی یا رونوشت گواهی شده وکالتنامه ، در صورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی به عمل آید.

3- ارائه ده نمونه از علامت به صورت گرافیکی که با علامت الصاق شده روی اظهارنامه یکسان بوده و ابعاد آن حداکثر 10 در 10 سانتی متر باشد.اگر ارائه علامت به صورت گرافیکی نباشد ده نمونه از کپی یا تصویر علامت حداکثر در همین ابعاد و به نحوی که مرجع ثبت مناسب تشخیص دهد،ارائه خواهد شد.

درخواست کننده باید بر روی هر اظهارنامه یک نمونه از علامت را الصاق و آن را امضاء نماید . نمونه سوم در موقع ثبت بر روی صفحه مربوطه در دفتر ثبت و نمونه چهارم بر روی تصدیق ثبت الصاق می شود. علاماتی که برجسته یا گود در روی شیی ء نشان داده می شود بر روی کاغذ نفش خواهد شد. ابعاد نمونه نباید از ده سانتیمتر از هر طرف تجاوز کند.

بر روی هر نمونه الصاق شده به طریق بالا مهر شعبه ثبت شرکت ها و علایم تجاری و اختراعات زده می شود به طریقی که یک قسمت از مهر بر روی نمونه و قسمت دیگر بررو.ی صفحه قرار گیرد.

چنانچه مرجع ثبت نمونه علامت ارائه شده را مناسب تشخیص ندهد، تسلیم نمونه مناسب را درخواست می نماید.در هر حال،علامت باید به همان نحو که درخواست و ثبت می شود استعمال گردد.
4- در صورت سه بعدی بودن علامت، ارائه علامت به صورت نمونه های گرافیکی یا تصویر دو بعدی روی برگه به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد که همان علامت سه بعدی را تشکیل دهند، الزامی است.

5- مدارک مربوط به حق تقدم که باید همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف 15 روز از آن تاریخ تسلیم شود.

6- ارائه مدارک دال بر فعالیت در حوزه ذی ربط بنا به تشخیص مرجع ثبت.

7- نسخه ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و ارائه گواهی مقام صلاحیتدار،اتحادیه یا دستگاه مرتبط،در صورتی که ثبت علامت جمعی مورد درخواست باشد.

8- مدارک مثبت هویت متقاضی

9- رسید مربوط به پرداخت هزینه های قانونی

10- مدارک نمایندگی قانونی، در صورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی به عمل آید.

مراحل ثبت برند محصولات خشکبار :

پس از فراهم نمودن مدارک مورد نیاز برای ثبت برند ، نوبت به ثبت آن می رسد. لازم به ذکر است، ثبت علائم تجاری و اختراعات در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی در تهران که یکی از ادارات ثبت است انجام می گیرد. فرآیند ثبت برند به شرح ذیل است :

1- استعلام برند : یکی از مهم ترین مراحل ثبت برند ، استعلام برند می باشد. با استعلام برند می توان از تمامی برندهای ثبت شده در 45 طبقه کاری مطلع شد . شباهت نزدیک به 50% با نام های تجاری دیگر امکان ثبت علامت را بسیار ضعیف می کند.

2- پس از استعلام برند و اطمینان از عدم ثبت برند انتخابی خود ، در گام بعد می بایست با مراجعه به سامانه اداره مالکیت معنوی به نشانی http://iripo.ssaa.ir فرم مربوطه را تکمیل نمایید. این مراحل شامل اطلاعات مالک ، مشخصات دریافت کننده ابلاغیه ، بارگذاری ضمائم اظهارنامه ، بازبینی تمامی اطلاعات و ضمائم بارگذاری شده برای حصول اطمینان از صحت اطلاعات ، پرداخت هزینه ثبت اظهارنامه می باشد.

3- دریافت رمز اظهارنامه و کد پیگری

4- پس از تکمیل اطلاعات در سامانه پاسخ اداره ممکن است یکی از سه وضعیت اخطار نقص / رد پرونده / آگهی نوبت اول باشد. در حالت آگهی نوبت اول یعنی اشکالی در اطلاعات وارد شده وجود نداشته و می بایست نسبت به ارائه مدارک اقدام نمایید.

5- ارائه مدارک به اداره مالکیت معنوی

6- پرداخت هزینه روزنامه رسمی اول

در صورتی که تا سی روز پس از انتشار آگهی نسبت به علامت مورد تقاضا اعتراضی به عمل نیاید می توان نسبت به آگهی نوبت دوم و دریافت سند قطعی برند اقدام نمود.

5 نکته حائز اهمیت در ثبت برند خشکبار

نکته اول:
شما با داشتن کارت بازرگانی شخصی (حقیقی) می توانید 3 برند تجاری و با کارت بازرگانی شرکتی ( حقوقی ) می توانید 10 برند تجاری را ثبت نمایید. ثبت برند به دو صورت شخصی (حقیقی) و یا شرکتی (حقوقی) امکان پذیر است و در هر دو صورت ، شماره ثبت مخصوص به خود را دریافت خواهید نمود . لازم به ذکر است، ثبت برند حقیقی و حقوقی از لحاظ اعتبار با هم تفاوتی ندارند.

نکته دوم :
ثبت برند یا نام تجاری می تواند به فارسی باشد و یا به لاتین و یا به هر دو شکل انجام شود، ولی متقاضیانی که می خواهند علامت یا نام تجاری را به صورت لاتین نیز ثبت کنند، الزاماَ باید کارت بازرگانی داشته باشند.

نکته سوم :
هزینه های مربوط به ثبت برند و نشان تجاری، با مراجعه به سامانه باید اینترنتی پرداخت گردد. بنابراین داشتن رمز دوم الزامی است .

نکته چهارم :
مدت اعتبار ثبت برند 10 سال است. به این معنی که از تاریخ تسلیم اظهارنامه ثبت برند خشکبار، علامت یا نشان تجاری شما 10 سال اعتبار دارد . البته با پرداخت هزینه مقرر، قابل تمدید می باشد. یک مهلت ارفاقی شش ماهه که از پایان دوره شروع می شود، برای پرداخت هزینه تمدید با پرداخت جریمه تاخیر در نظر گرفته خواهد شد.

نکته پنجم :
هر گاه علامت ثبت شده، ظرف سه سال از تاریخ ثبت آن ، از طرف صاحب علامت یا قائم مقام یا نماینده قانونی او ، بدون عذر موجه ، مورد استفاده تجاری در ایران یا در خارجه قرار نگیرد، هر ذی نفعی می تواند ابطال آن را از دادگاه درخواست نماید.
از انتخابتان متشکریم. جهت ثبت برند خود می توانید با همکاران ما تماس حاصل فرمایید. 88880006-021

در دوران کنونی،بخش اعظم فعالیت های تجاری در قالب شرکت های تجارتی صورت می گیرد.

 

پر واضح است ،در همین راستا عرصه های جدید فعالیت های تجاری در حوزه های ثبتی نیز رشد چشمگیری داشته است،لذا امروزه آموزش عمومی و تخصصی در زمینه های ثبتی به عنوان یک نیاز جامعه مطرح است.