02188880006

info [ at ] kararegister.com

ونک، خیابان ملاصدرا، تقاطع پل کردستان، ضلع شمال غربی تقاطع، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 1

 

ثبت شرکت 300 هزار تومان در مدت 4 روز کاری
ثبت تغییرات شرکت 300 هزار تومان در مدت 4 روز کاری
 

استان گلستان در گذشته نزدیک بخشی از استان مازندران بوده است که در تقسیم بندی های استانی جدید در سال 1376 از این استان مستقل گردید و شهرستان گرگان نیز به عنوان مرکز آن انتخاب گردید، در این مطلب قصد داریم تا ثبت تغییرات شرکت در گلستان را بررسی نماییم لطفا با ما همراه باشید:

استان گلستان با توجه به موقعیت جغرافیایی مناسب و آب و هوای مطبوع خود دارای مراکز کشاورزی و دامپروری بیشماری است و همچنین با توجه به جاذبه های طبیعی، صنعت گردشگری نیز اهمیت بسیاری در اقتصاد این استان دارد، علاوه بر این موراد استان گلستان دارای 910 واحد صنعتی است که در زمینه صنایع تبدیلی کشاورزی، ‌فولاد،‌ لوازم پزشکی،‌ سلولزی، ‌مواد غذائی، ‌خودرو،‌ سیمان، ‌معدنی،‌ لبنیات،‌ صنایع ساختمانی، ‌قیر،‌ سورتینگ و بسته بندی،‌ کود آلی،‌ دارو،‌ رنگ،‌ آرد و نان و... فعالیت دارند و علاوه بر تامین نیازهای داخلی بخشی از تولیدات خود را صادر می کنند. همچنین 13 شهرک صنعتی و 9 ناحیه صنعتی در گلستان وجود دارد که 670 واحد تولیدی استان در آنها مستقر هستند.

بنا براین و به دلیل وجود تمامی این موارد شرکتهای بسیاری نیز در این استان وجود دارد، که تمامی این شرکتها ممکن است به دلایل متفاوتی ملزم به ایجاد تغییراتی در شرکت شوند. ایجاد این تغییرات در شرکت ها نیز دارای قوانین و مراحل قانونی می باشد.

بطور کلی با توجه به اینکه، خصوصیات و اطلاعات شرکت ها به عنوان یک شخصیت حقوقی در اداره ثبت شرکت ها بایگانی و نگهداری می شود و در صورتی که شرکت ها بخواهند در هر یک از این موراد تغییراتی ایجاد نمایند ملزم به رعایت قوانین و ثبت تغییرات در اداره ثبت شرکت ها هستند، مسلما ثبت تغییرات شرکت در گلستان نیز از این قائده مستثنی نمی باشد و شرکت داران در این منطقه نیز ملزم به رعایت قوانین رایج در کشور هستند.

تغییراتی که ممکن است در تمامی شرکت ها از جمله شرکت های استان گلستان ایجاد شود عبارتند از :

تغییرنام، تغییر موضوع، الحاق به موضوع، تغییر آدرس، نقل و انتقال سهام، افزایش سرمایه، کاهش سرمایه، ورود شریک، خروج شریک، تغییر حق امضاء، تعیین اعضای هیئت مدیره ، تغییر سمتها و...
که عهده دار برخی از تغییرات مجمع عمومی فوق العاده و برخی دیگر به عهده مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده است.

توجه داشته باشید که برای ثبت تغییرات شرکت در گلستان به تهیه و تدوین صورتجلسه های مجمع های گوناگون نیاز دارید.
در ادامه چگونگی ایجاد چند مورد از رایج ترین تغییرات را در استان گلستان بررسی می نماییم:

چگونگی ثبت صورتجلسه تغییر آدرس شرکت در گلستان

در صورتی که آدرس و محل فعالیت شرکتی که به ثبت رسیده است تغییر پیدا کند باید در مجمع عمومی فوق العاده جلسه ای تشکیل شود و صورتجلسه تنظیم شده برای تغییر آدرس به وسیله همه شرکا به امضا برسد تا تغییر در محل شرکت به صورت رسمی به اداره ثبت شرکتها ابلاغ گردد.

چگونگی ثبت صورتجلسه تغییر موضوع شرکت در گلستان

تغییر درباره موضوع فعالیت شرکت ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد گردد به طور مثال به این دلیل که موضوعی که ثبت شده است قابلیت به ثبت رسیدن را ندارد که در این حالت این جواز در قانون تجارت به موسسان داده شده است که جهت تغییر موضوع فعالیت خودشان اقدامات لازم را انجام بدهند.

ثبت صورتجلسه تغییر نام شرکت در گلستان

همچنین شرکت ها ممکن است به دلایل متفاوتی تصمیمی به تغییر نام شرکت بگیرند که جهت انجام شدن این تغییر می بایست بعد از تنظیم شدن صورتجلسه لازم و تشکیل شدن مجمع عمومی فوق العاده برای تایید و امضای صورتجلسه تنظیم شده همراه با مدارک شرکت و فتوکپی مدارک شناسایی مدیرعامل همراه با اسم های انتخاب شده به ترتیب اولویت به اداره ثبت شرکت ها ارائه گردد.

ثبت صورتجلسه افزایش سرمایه شرکت در گلستان

یکی دیگر از تغییرات رایج شرکت افزایش سرمایه شرکت ها می باشد که در صورتی که شرکت نیاز داشته باشد و سهامداران صلاح بدانند می توانند برای انجام شدن سرمایه اولیه شرکت اقدام کنند. توجه داشته باشید که این امر بر اساس قالب شرکت های حقوقی متفاوت است.

ثبت صورتجلسه کاهش سرمایه شرکت در گلستان

از دیگر تغییرات رایج شرکت ها در استان گلستان کاهش سرمایه شرکت ها می باشد ، به هر دلیلی شرکت ها در زمان فعالیت خودشان متوجه این موضوع بشوند که میزان سرمایه آن ها که ثبت شده است بیشتر از حد نیاز می باشد و یا شرکت به ضرر و زیان دچار می شود و یا با خارج شدن یکی از شرکا سرمایه هم خارج می شود شرکت ها می توانند بر اساس مقررات و قوانین قانون تجارت برای کاهش سرمایه اقدام کنند.
در ضمن شما عزیزان می توانید جهت مشاوره و ثبت تغییرات شرکت در گلستان با کارشناسان ما در کارا ثبت تماس حاصل فرمایید. 88880006-021

در دوران کنونی،بخش اعظم فعالیت های تجاری در قالب شرکت های تجارتی صورت می گیرد.

 

پر واضح است ،در همین راستا عرصه های جدید فعالیت های تجاری در حوزه های ثبتی نیز رشد چشمگیری داشته است،لذا امروزه آموزش عمومی و تخصصی در زمینه های ثبتی به عنوان یک نیاز جامعه مطرح است.