02188880006

info [ at ] kararegister.com

ونک، خیابان ملاصدرا، تقاطع پل کردستان، ضلع شمال غربی تقاطع، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 1

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

ثبت شرکت سرمایه گذاری با اخذ مجوزهای لازم در سریع ترین زمان توسط ثبت شرکت کارا

شرکت سرمایه گذاری به شرکتی گفته می شود که مالک سهام شرکت های تابعه خود شده و قصد خرید سهام در بلند مدت را ندارند. این شرکت ها، به محض آن که سود مورد نظر را محقق یافته ببینند، سهام یک شرکت را می فروشند و سهام شرکت های دیگر را می خرند یا چنانچه در چشم انداز کوتاه مدت، کاهش ارزش سهامی را مشاهده کنند آن سهم را خواهند فروخت.

از فاکتورهای لازم برای موفقیت در بازار سرمایه به منظور سرمایه گذاری، برخورداری از دانش و تجربه کافی در زمینه شناخت و ارزیابی آثار و تبعات سیاست های کلان بازار سرمایه بر هر گروه از صنایع و شرکت ها، توان جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده های مالی و غیر مالی مرتبط با وضعیت مالی و سود آوری شرکت ها می باشد.

وفق بند 21 ماده یک قانون بازار اوراق بهادار شرکت سرمایه گذاری از مصادیق نهادهای مالی می باشد که از نظر حقوقی به دو شکل سهامی خاص و سهامی عام تشکیل می شوند.

  • انواع سرمایه گذاران:

به طور کلی سرمایه  گذاران به دو دسته تقسیم می شوند:
1) اشخاص حقیقی
کسانی که با هدف کسب سود اقدام به خرید و فروش اوراق بهادار می کنند.
2) اشخاص حقوقی
اشخاص حقوقی معمولاً به دلیل وسعت عمل و حجم منابع مالی، تاثیر بسزایی در بازار سرمایه دارند، برخی از مهم ترین آن ها عبارتند از بانک ها، شرکت های بیمه، صندوق های بازنشستگی

  • حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت سرمایه گذاری

وفق مصوبه 15/2/86 هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، حداقل سرمایه شرکت های سرمایه گذاری به قرار ذیل تعیین گردیده است:

شرکت های سهامی عام : پنجاه میلیارد ریال
شرکت های سرمایه گذاری خاص : پنج میلیارد ریال

  • مدارک لازم برای ثبت شرکت سرمایه گذاری:

1.  اساسنامه شرکت.

2.کپی مشخصات هیأت مدیره و صاحبان امضای شرکت.
3.نام، تاریخ، محل و شماره ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها.
4. کپی آگهی تأسیس یا تغییرات شرکت در روزنامه.
5. اعلام نمودن سرمایه.
6. ارایه لیست کلیه شرکا و میزان سهامشان.
7. ارایه مدارک نشان دهنده ی احراز شرایط تعیین شده در مجوز.

  • مراحل دریافت مجوز شرکت سرمایه گذاری

_ متقاضی ثبت شرکت سرمایه گذاری، در ابتدا می بایست درخواست خود را مطابق فرم "تقاضای صدور مجوز تأسیس سرمایه گذاری" همراه با فرم "پرسشنامه مشخصات داوطلب سمت مدیر عاملی یا عضویت در هیأت مدیره نهاد مالی"  که توسط اعضای هیأت مدیره و مدیر عامل پیشنهادی برای مدیریت نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس اوراق بهادار کامل شده است را ارسال می کند.

_ چنانچه که سازمان با تأسیس شرکت سرمایه گذاری موافقت کند شرکت ملزم است مدارک اعلام شده توسط سازمان را ظرف مهلت مقرر تکمیل کند. بعد از تکمیل مدارک مورد نظر سازمان نامه ای مبنی بر اجازه تأسیس شرکت و ثبت در اداره ثبت شرکتها را صادر می کند.

_ پس از اعلام موافقت با تأسیس شرکت سرمایه گذاری، متقاضی باید در مهلت مقرر شرکت را به ثبت برساند و مستندات مربوطه را به سازمان تحویل دهد. بعد از ثبت نهاد مالی در اداره ثبت شرکتها و مؤسسات غیر تجاری، شرکت مدارک مورد نیاز برای ثبت را به سازمان ارائه می کند و چنانچه شرایط لازم را برای دریافت مجوز فعالیت داشت، مجوز فعالیت شرکت صادر می شود.

 

 

بیشتر بخوانید:

روند ثبت شرکت حمل و نقل بین المللی کالا در ایران

صفر تا صد تشکیل و ثبت شرکت بامسئولیت محدود

منظور از شرکت تعاونی چند منظوره چیست؟

همراهی متخصصان مجرب مارا در"ثبت شرکت کارا" تجربه کنید.

  • شماره تماس:88880006-021
  • نشانی: تهران، میدان ونک، تقاطع ملاصدرا و کردستان، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 4